TworzymyGłos Regionu

reklama

Druga edycje CMI w Zanie

Sobota, 13 listopada 2021 o 17:42, aktualizacja Sobota, 13 listopada 2021 o 17:49, autor: 1
Druga edycje CMI w Zanie

Listopad przyniósł rozpoczęcie zajęć z programowania I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie w ramach ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego.

Rozpoczęła się tym samym druga edycja CMI w naszej szkole. 16 uczniów z klas drugich i trzecich zgłębia tajniki świata algorytmów tworząc programy w języku Python.

Projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego realizowany jest w kilkuset szkołach podstawowych i średnich w całej Polsce. W podstawówkach młodsi uczniowie programują w języku Scratch, starsi zgłębiają tajniki języków Python i C++.

Projekt CMI współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Przeprowadza go konsorcjum wyższych uczelni technicznych, którego liderem jest Politechnika Łódzka, a partnerami są AGH w Krakowie, Politechniki: Gdańska, Warszawska i Wrocławska. 

Opiekunem wschowskiego liceum z ramienia organizatorów jest Politechnika Wrocławska, a realizacja projektu w naszej szkole jest możliwa dzięki pozytywnej ocenie wniosku złożonego przez nauczyciela informatyki Krzysztofa Grabkę, który po przejściu procesu rekrutacji podobnie jak w roku poprzednim otrzymał grant CMI na rok szkolny 2021/2022.

W tej edycji uczniowie poza doskonaleniem umiejętności rozwiązywania zadań maturalnych i konkursowych zapoznają się z programowaniem obiektowym oraz poznają moduł PyGame Zero dedykowany do tworzenie gier komputerowych w środowisku graficznym.

Życzymy młodym programistom z Zana sukcesów w rozwijaniu informatycznych zainteresowań i osiągnięcia mistrzowskiego poziomu w programowaniu komputerowym.

Tekst/foto: I LO Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Tomasz
13.11.2021 22:24

Teraz Zan odżyje..

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl