TworzymyGłos Regionu

Droga w Tylewicach. Wykonawca kontynuuje prace przygotowawcze

Piątek, 25 lutego 2022 o 14:10, aktualizacja Piątek, 25 lutego 2022 o 14:13, autor: 6
Droga w Tylewicach. Wykonawca kontynuuje prace przygotowawcze

Dziś (25 lutego) rozpoczynają się prace przygotowawcze związane z przebudową niemal 4 kilometrów drogi wojewódzkiej nr 278 w Tylewicach. Oprócz nowej jezdni mieszkańcy zyskają ciąg pieszo-rowerowy oraz oświetlenie, które wybuduje gmina Wschowa. Za realizację inwestycji odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.

- Wykonawca przystępuje do wycinki drzew na przejmowanych pod nową drogę działkach - poinformował Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, Konrad Antkowiak.

Nieocenione zaangażowanie w przygotowanie inwestycji wnieśli: Poseł na Sejm RP - Waldemar Sługocki, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego - Marcin Jabłoński, Dyrektor Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze - Paweł Tonder, Dyrektor Departamentu Wydziału Infrastruktury i Komunikacji w Lubuskim Urzędzie Marszałkowskim - Sławomir Kotylak.

Rozbudowa drogi woj. nr 278 na odc. Stare Strącze – Wschowa realizowana jest ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 Osi Priorytetowej 5 – Transport dla Działania 5.1 Transport drogowy dla Poddziałania 5.1.1 Transport drogowy - projekty realizowane poza formułą ZIT.

Całkowita wartość projektu – 27 450 112,50 zł
Całkowite wydatki kwalifikowane projektu - 25 760 000,00 zł
Wartość dofinansowania EFRR – 21 896 000,00 zł
Budżet Państwa - 1 050 000,00 zł
Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z siedzibą w Głogowie. Firma kontynuuje wycinkę drzew na terenach działek przejmowanych pod poszerzenie pasa drogowego. W planach jest również demontaż ogrodzeń.

Źródło: Burmistrz Konrad Antkowiak, Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o., Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze

Foto: UMiG Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Adaś
25.02.2022 14:16

Jest to chyba jedna z największych inwestycji w gminie Wschowa w ostatnich latach która jest jak najbardziej potrzebna, konieczna ze względu bezpieczeństwa i celowa pod względem ochrony środowiska. Kiedyś napisałem....... jeśli tylko w tej kadencji burmistrz Antkowiak zrealizuje lub doprowadzi do fazy końcowej tenże projekt, to może z dużym prawdopodobieństwem myśleć o reelekcji, jest to bardzo realistyczne ? Jeszcze jeden motyw ..... , zmiana "patronatu" z posła Asta na p. posła Sługockiego, ekscytująca rywalizacja, oby tylko z pożytkiem dla mieszkańców i bez zbędnej polityki się to odbyło. Szkoda, że zła nauka idzie z góry, pamiętam te wspaniałe przecinanie wstęg z rządowego programu budowy promu ze stoczni szczecińskiej, co to teraz stępka została poddana ocenie złomiarzom ..... a miało być tak pięknie ? Może "pale " projektowe wbijał p. poseł ale niechże robotę kończą specjaliści budowlańcy, tak na pewno będzie bezpiecznej i taniej, bez baloników. Pięknie ta gmina pięknieje oby tylko "ktoś" tego nam nie zepsuł. Adaś

avatar
~do Adaś
25.02.2022 18:44

Pan tam bliżej władzy bywały to może też i bardziej zorientowany. Kanalizacja w Tylewicach została wybudowana w 2021 roku zgodnie z mapą drogową podpisywaną w roku wyborczym 2019, czy też realizowana będzie po ukończeniu budowy drogi?

avatar
~?
25.02.2022 14:50

a jakie odszkodowanie jest przewidziane?

avatar
~do Adaś
25.02.2022 18:37

Z której strony Wschowa pięknieje, bo chyba źle widzę?

avatar
~Adaś
26.02.2022 11:00

Ad. " do Adaś" - forumowiczu ......, podnieść z ziemi choć na moment swą inteligencję i skumaj, że to co jest w tym mieście na obecną chwilę, pan "ktoś" może Ci to szybko zabrać ? Jeszcze wszystko stoi, działa i jest kolorowe, nawet ta ulica na Zaciszu ma oblicze spójności więc nie pytaj mnie o swój stan optyki ....... pomedytuj, przepij i zrozumiesz......., że lej różni się co nieco od prostej drogi z błotem po kostki. Adaś

avatar
~Mieszkanka
27.02.2022 17:55

"Firma kontynuuje wycinkę drzew na terenach działek przejmowanych pod poszerzenie pasa drogowego. W planach jest również demontaż ogrodzeń." Dlaczego mieszkańcy nie są informowani o tym, że jest coś przejmowane i w jakim zakresie, kto będzie montował z powrotem te ogrodzenia i na czyj koszt. To skandal, że o całej tej sprawie człowiek się dowiaduje ze strony internetowej a nie z listu do mieszkańca którego to tyczy.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl