TworzymyGłos Regionu

Dodatek węglowy

- informacja w sprawie realizacji wypłat w Gminie Wschowa

Środa, 23 listopada 2022 o 16:51, aktualizacja Środa, 23 listopada 2022 o 16:55, autor: 0 554

Szanowni Mieszkańcy Gminy Wschowa! Przypominamy, że wnioski o wypłatę dodatku węglowego można składać jeszcze do dnia 30 listopada 2022 r.!

- Systematycznie trwa proces wypłacania dodatków węglowych. Kolejne transze wypłat uzależnione są od przekazywania gminie środków z Ministerstwa Klimatu i Środowiska poprzez Lubuski Urząd Wojewódzki. Do tej pory do mieszkańców trafiły dwie transze pomocy, na łączną kwotę wypłat 5 milionów złotych. – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak. 

23 listopada Gmina Wschowa otrzymała kolejną, ponad milionową transzę środków i Ośrodek Pomocy Społecznej rozpocznie kolejne wypłaty. Dodatki trafią do osób, które wnioski składały do końca października. 

Przypomnijmy, że dodatek węglowy, w wysokości 3000 złotych, przysługuje gospodarstwom domowym, których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy zasilane paliwami stałymi (węgiel kamienny, brykiet lub pelet zawierające co najmniej 85% węgla kamiennego). Źródło ogrzewania musi być wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej.

(UMiG Wschowa)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl