TworzymyGłos Regionu

reklama

Dębowa Łęka: Policjanci uratowali małego kotka

Piątek, 10 września 2021 o 09:50, aktualizacja Piątek, 10 września 2021 o 09:53, autor: 2
Dębowa Łęka: Policjanci uratowali małego kotka

Wschowscy policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego z samego rana uratowali małego kota, który najprawdopodobniej wpadł pod koła przejeżdżającego auta na krajowej dwunastce w miejscowości Dębowa Łęka. Zwierzak nie mógł zejść samodzielnie z jezdni. Mundurowi ściągnęli go ze środka drogi i oddali pod opiekę weterynarza.

Tuż przed godziną 7.00 dyżurny wschowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o potrąconym kotku w miejscowości Dębowa Łęka. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zwierzak najprawdopodobniej został potrącony przez przejeżdżające chwilę wcześniej auto i miał poważne problemy z zejściem z jezdni.

Nie czekając ani minuty dłużej, biorąc pod uwagę stan zdrowia kotka i zwiększające się natężenie ruchu na drodze krajowej nr 12 dyżurny wschowskiej Policji skierował na miejsce patrol prewencji. Policjanci już po chwili byli na miejscu. Wstrzymali ruch nadjeżdżających pojazdów i zabrali zwierzaka, który znajdował się na samym środku ruchliwej drogi. Kotek był poturbowany i bardzo przestraszony. Wschowscy policjanci przetransportowali go do specjalistycznego centrum zdrowia dla zwierząt mieszczącego się w pobliskiej miejscowości.

(KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Xyz
10.09.2021 10:29

? Szkoda ze to osoba co dzwoniła obrazu nie zajęła się kotłem. Ważne że wszystko dobrze się skończyło. Brawo Policja .

avatar
~Tomasz
10.09.2021 22:43

Wcześniej pisząc takie artykuły wymieniali policjantów z imienia i nazwiska. Teraz tego się nie robi. Skąd ta zmiana?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl