TworzymyGłos Regionu

reklama

Dach domu w Radzyniu spłonął doszczętnie.

W Krzepielowie skończyło się na płomieniach w przewodzie kominowym (FOTO)

Poniedziałek, 19 grudnia 2022 o 00:49, aktualizacja Poniedziałek, 19 grudnia 2022 o 10:40, autor: 0
Dach domu w Radzyniu spłonął doszczętnie.

W niedzielę (18 grudnia) doszło do pożaru budynku mieszkalnego w Radzyniu oraz zapalenia się przewodu kominowego jednego z domów w Krzepielowie. 

Dom w Radzyniu spłonął niemal doszczętnie, mimo przeprowadzonej sprawnie akcji gaśniczej. Na szczęście nikomu nic się nie stało, mężczyzna przebywający w budynku ewakuował jeszcze przed przyjazdem strażaków.

Do gaszenia skutków żywiołu zaangażowani zostali strażacy ze Wschowy oraz druhowie ze Sławy, Krzepielowa i Starego Strącza. Na miejscu była również policja i zespół ratownictwa medycznego. Akcja trwała około 5 godzin. Przyczyny pożaru są badane.

Pożar przewodu kominowego w Krzepielowie opanowali lokalni druhowie wraz z OSP Sława.

- Apelujemy o regularne czyszczenie przewodów kominowych, aby nie dopuścić do zapalenia się sadzy w kominie - nawołują strażacy ochotnicy z Krzepielowa.

Takie działania pozwalają na usunięcie nadmiaru sadzy, dzięki czemu ryzyko zapalenia się znacznie maleje. Czyszczenie kominów zapewnia lepsze działanie systemu wentylacyjnego i ogrzewania w budynku, co przyczynia się do większego komfortu mieszkańców.

Dlatego też zaleca się wykonywanie takich prac regularne, najlepiej co najmniej raz w roku. Warto również zadbać o odpowiednią wentylację pomieszczeń, aby zmniejszyć ilość sadzy w kominie. Pamiętajmy, że zdrowie i bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich jest najważniejsze, dlatego nie należy lekceważyć konieczności regularnego czyszczenia kominów.


Źródło/foto: OSP Sława, OSP Krzepielów, OSP Stare Strącze

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl