TworzymyGłos Regionu

reklama

Czy porozumienie jest możliwe? Radni o sytuacji byłej dyrektor muzeum

Poniedziałek, 22 lipca 2019 o 11:35, aktualizacja Wtorek, 23 lipca 2019 o 18:02, autor: 45
Czy porozumienie jest możliwe? Radni o sytuacji byłej dyrektor muzeum

Radni Rady Miejskiej we Wschowie - Katarzyna Owoc-Kochańska oraz Piotr Buczek mają nadzieję, że burmistrz Wschowy oraz była pani dyrektor Muzeum Ziemi Wschowskiej znajdą rozwiązanie, które pozwoli obu stronom dalej ze sobą współpracować. Dwoje radnych podkreślają, że współpraca na linii UMiG - MZW jest konieczna, potrzebna i może przynieść w efekcie same korzyści dla miasta. Czy porozumienie jest możliwe? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z radnymi, jaka miała miejsce w niedzielę (21 lipca) przed siedzibą Muzeum Ziemi Wschowskiej.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (45)

avatar

avatar
~Adaś
22.07.2019 13:30

Trzeba wiedzieć. p. r. Owoc-Kochańka, że nie każdy wyraża Pani czy mój pozytywny aplauz do rzeczy akceptowanych przez nas a w różnych formach wykonanych przez p. Małkus dla tej społeczności i nie tylko. Jest sporym z Pani strony przerostem mówienie, że świat zna Wschowę ( proszę mi powiedzieć gdzie w znaczeniu nie jednostkowym) o tym Pani słyszała ? Poza starym kontynentem, przeciętny obywatel świata nie wie co to jest, z czym kojarzyć, gdzie zlokalizować termin - Polska ? Chyba, że ma Pani na myśli pod piramidami egipskimi ? O tak, ….. w tym miejscu każdy Egipcjanin powie Pani, że jego dziadek miał ciotecznego szwagra, ze strony konkubiny wuja, o korzeniach czysto "Kazimierzowskich " z nad Wisły. Proszę nie robić lansu z poziomu norweskiej opery z białego marmuru czy Łuk Triumfalnego …… trzymajmy się rozsądku i trzeźwości p. Kasiu ( "spożywanie" niech już zostanie po mojej stronie). Z pozostałą Pani wypowiedzią zgadzam się, …… mieć już w swoim składzie teamu fachowca z poziomu ponad przeciętnego należy to docenić, uhonorować i nawet respektować . Nie ma co owijać w bawełnę, p. Małkus zdecydowanie przewyższała, a obecnie przewyższa swym poziomem poprzednią władzę jak i obecną. Odbieram to tak, …….. Oni czują się jej wartością tak zdeprymowani i zakłopotani, że samozachowawczo próbują ją oddalić od siebie dla uniknięcia "pośmiewiska" , swojego "analfabetyzmu" w dziedzinie kulturoznawstwa, osobistym taktem i poziomem premium. Jeśli Wasza dwójka radnych inicjuje wsparcie społeczne dla persony w osobie p. Mąłkus to ja się włączam w to oczekiwanie. Spodziewam się zrozumienia ze strony burmistrza i oczekuję, że zrozumie o co w tym wszystkim chodzi, że tracenie pracowników o najwyższych kwalifikacjach chcących jeszcze pracować dla tego miasta jest sprzeczne z racją stanu tego miasta. Adaś

avatar
~do Adasia
22.07.2019 14:47

Panie Adaś Wschowa może być niekoniecznie znana ale Polska to na pewno jest znana z tej innej niekoniecznie dobrej strony . Mało to rozjechało się " ludności " po Europie i świecie siejąc zgorszenie i przynosząc wstyd krajowi . Rząd też przyczynił się do kpin i wiarygodności naszego kraju .

avatar
~Widz
22.07.2019 20:17

Adas żal mi ciebie i twoich artykułów

avatar
~Zen
23.07.2019 17:08

Do "Widza" - ale napisałeś , o ho, ho, tekst jak magisterka Flip i Flapa ?

avatar
~Wschowscy Patrioci
22.07.2019 13:32

Stoimy Murem za Panią Martą Małkus !!!!!

avatar
~Obserwator
22.07.2019 14:08

Radni np. Jolanta Pawłowska (należy do Rady Muzeum) i Hanna Knaflewska-Walkowiak powinni wziąć dyrektor Małkus w obronę. Znają ją i wiedzą jak wybitną jest osobą

avatar
~Do: "Wschowscy Patrioci"
22.07.2019 14:49

Super Daniel :-)

avatar
~STUDENTKA III WIEKU
22.07.2019 17:57

Zapewne masz na myśli rząd ,który sam o sobie mówił 'kamieni kupa'

avatar
~ela
22.07.2019 14:31

Z muzeum nie bedzie zadnych wymiernych korzysci dla wschowy a pani Malkus jest dobrym dyrektorem ale nie jest to stanowisko do wynagrodzenia w duzych tysiacach bo za gminne pieniadze utrzymywane sa dwie siedziby muzeum lapidarium i generuje to zbyt duze koszty muzeum wschowy to nie muzeum narodowe by pochlanialo milion kosztow

avatar
~do: Ela
22.07.2019 14:52

Co za bzdura. Tak mówią tylko ci, którzy mają jakieś ukryte korzyści w tym, aby tak jawnie nie mówiono o tym jak powinno się wynagradzać dobrych pracowników. Pewnie szanowna Ela jest pracodawcą i też nie chce się swoimi zyskami dzielić ze swoimi bardzo dobrymi pracownikami.

avatar
~?
22.07.2019 17:13

Sugeruje Pani że jedną albo i nawet dwie siedziby muzeum należy zlikwidować, bo nie przynosi dochodów? Muzeum nie jest od generowania zysków droga Pani.

avatar
~Dobry
22.07.2019 21:44

Tylko z tego co się orientuje burmistrz nie daje na lapidarium ani złotówki. Wszystko jest utrzymane z kosztów muzeum ktore z roku na rok ma obicane pieniadze.

avatar
~do ela
22.07.2019 23:26

Z muzeum już są wymierne korzyści dla Wschowy. Tak trudno to zauważyć? Trochę rozejrzeć się i wejść do muzeum, nie bać się zmian w swoim życiu :)

avatar
~Ale jaja
22.07.2019 14:38

Ja rozumiem to wystąpienie jako sprzeciw przeciw wyczynom Antkowika i jego specjalistom. A przecież te dwie osoby były autorem tego nowego burmistrza-porażki. W sierpniu ub roku kilkadziesiąt metrów obok tego miejsca gdzie teraz stoją, podpisywali deklarację założycielską KW Antkowiak. Co się stało ? Powoli już nikt nie zostanie przy Antkowiaku.

avatar
~zw cała prwda całą dobę
22.07.2019 14:41

Klan odleciał z tą znajomością Wschowy na uczelniach, a potem już poszło Buczek i Owoc też postanowili polatać....

avatar
~dziadBorowy
22.07.2019 14:49

Przepraszam, ale nie rozumiem jednej kwestii. Zarówno pan Buczek jak i pani Owoc zagłosowaliście za przyznaniem burmistrzowi maksymalnego wynagrodzenia. Dzisiaj okazuje się że mimo że oboje (i zresztą nie tylko państwo) coraz bardziej rozjeżdżacie się z burmistrzem w poglądach. Więc czy przyznając kompletnemu żółtodziobowi maksymalne uposażenie byliście na fali eurofii powyborczej, czy po prostu nigdy nie poznaliście dobrze kandydata którego wypromowaliście niecały rok temu? To wszystko pytania retoryczne rzecz jasna, bardziej do przemyślenia. Cytat z pana Buczka "naszego miasta nie stać na stratę pani Małkus". Ale burmistrz który zarabia krocie (przyznane przez radnych) jak się okazuje tych paruset złotych komuś kto jest fachowcem żałuje. A teraz propozycja: skoro z tego samego budżetu wypłacane są te pensje, to który odważny radny zaproponuje obniżenie pensji burmistrza? Uważam że nawet 50% za obecne efekty jego "pracy" mu się nie należą, ale będę realistą, niech ktoś ktoś spróbuje chociaż obniżyć pobory pana Antkowiaka o 30%. Będzie nie tylko na podwyżkę dla pani Małkus.

avatar
~Adaś
22.07.2019 16:06

Ad. "dziadBorowy" - forumowiczu, …… przepisy prawa nie pozwalają zmniejszyć wynagrodzenia burmistrzowi aż o tyle co Ty proponujesz ale o te 20% na pewno tak. A to by bardzo zabolało , wierz mi , jak to by zabolało. Tym kimś o co prosić/postulujesz będzie z pewnością albo p. Czopek lub p. Gliński ? Tylko ich na to stać . U prywaciarza toby mogło być tak jak to proponujesz - dzisiaj masz , jutro nie masz. Jednak mając doświadczenie z poprzedniej kadencji, sytuacja była analogiczna.... daj sobie sam odpowiedź - czy to co robiła Pani burmistrz było warte tych pieniędzy z naszych podatków ? Co zrobili z tym fantem nasi radni ….. NIC. Jedynie p. Giezka było stać na "stąpnięcie" na odcisk, …... żadnego wsparcia w innych radnych . To skutek - radny z przypadku, lub w zależności służbowej lub przestraszony o swoją karierę zawodową nie jest już radnym a jedynie marionetką i podnóżkiem czyiś decyzji. Adaś

avatar
~Widz
25.07.2019 09:23

A może za mało pan podróżuje? za mało ma kontaktu z żywymi istotami spoza miasta? nie czyta pan publikacji popularno- naukowych? Sam byłem zadziwiony, gdy podróżując po Portugalii spotkałem wędrowców z Australii, którzy znali Wschowę! Tak więc, życie uczy pokory :)

avatar
~Cenzoer w zs.pl ?
22.07.2019 16:47

Jednak cenzurujemy. No cóż kto płaci ten wymaga.

avatar
~M
22.07.2019 17:38

Obserwuje te sytuacje za granicy i wcale mnie to nie dziwi. Nie znam osobiscie Pani Malkus ale wiem,ze nie wiele osob ma taka wiedze, wyksztalcenie i umiejetnosci jak Pani Marta. Zgadzam sie z Adamem w 100% , co wiecej ja bym pana burmistrza rozliczyla z realnego przebywania w miejscu pracy a nie tylko na fajnych iwentach, oprocz podwyzki dla siebie z jego obietnic zostal tylko pyl

avatar
~Czytelnik
22.07.2019 18:04

W końcu zabrano głos. Dziękuję za odwagę!

avatar
~Obserwator
22.07.2019 19:08

Buczkowi to się niedziwie że startował z Antkowiakiem ale pani Kasi że znimi startowała to mi jej żal .Pani Kasiu ratuj honor i uciekaj od nich bo pani kultura i inteligencja do ich poziomu nie pasuje

avatar
~Mieszkaniec
22.07.2019 21:49

Czy tylko dwoje radnych ma odwagę mówić? Co tu się dzieje? Za jakie srebrniki sprzedają się pozostali? Antek - co robisz?

avatar
~Emanuela
23.07.2019 12:21

Szanowny Panie, mówić ma sens kiedy druga strona chce słuchać! A jeśli chodzi o radnych to proszę zapytać tych którzy przez 4 lata zarzucali burmistrz Patalas ,, niesprawiedliwości,, wobec P. Małkus a dziś od uchwały budżetowej milczą jak zaklęci!

avatar
~Aszer
22.07.2019 22:59

O Pan redaktor Klan wrócił?

avatar
~Do Mieszkanca
22.07.2019 23:51

Drogi mieszkancu moze inni radni tez chcieliby sie wypowiedziec ale Redaktor Klan nie zapytał ich o zdanie .Nie uczciwe jest nazywanie tego "radni"nie pytajac innych o zdanie .Ja osoboscie uwazam ze zbyt mocno opinia publiczna chce decydowac o etatach w urzedzie i jednostkach jemu podległych .Dlaczego nikt nie płacze kiedy to zostaje zwolniony świetny pracownik u Pana Piechoty czy innego przedsiebiorcy ano dlatego ze to nie jego broszka ,a burmistrz ma sie rozliczac za decyzje personalne ?kpina . A na koniec dodam ze Nie ma.ludzi noezastapionych .

avatar
~wschowianin
23.07.2019 08:17

Pierwsze dwie minuty dało się jeszcze słuchać i na tym powinno się zakończyć - szkoda nieporozumienia i liczymy na porozumienie. Reszta to pogaduchy trójki kumpli, którzy nie bardzo wiedzą co powiedzieć, ale mówią coś żeby przedłużyć i mówiąc wprost w "sezonie ogórkowym" "pogrillować" temat. A już wtrącenia byłego/nowego redaktora o hunach, córce i Wschowie Antkowiaka czy drugiego wiceburmistrza są lekko mówiąc żenujące... (...)

avatar
~wschowa
23.07.2019 09:10

a ja proponuję ciągle nie powtarzać, że było źle za Patalas. Jesteśmy tu i teraz. Domagamy się inicjatywy obniżenia poborów włodarzowi! I to na najbliższej sesji drodzy radni.

avatar
~do Emanueli
23.07.2019 12:42

radnych opozycji chce słuchać suweren i to jemu jesteście winni swoją opinię w tej sprawie. Nie tylko wymienieni radni teraz milczą w sprawie dyrektor, ale też w wielu innych sprawach, które tak ochoczo przedtem krytykowali.

avatar
~wschowa_dla_wolności
23.07.2019 13:15

Najfajniej się ogląda ten film bez dżwięku. Zwłaszcza tego Pana po lewej. Wschowski "Monty Python" ?

avatar
~wschowa_dla_wolności i
23.07.2019 13:29

Oglądam kolejny raz bez głosu i widzę "zbawicieli" całych na biało. Przed wyborami oni też robili za zbawicieli. Ale coś nie poszło, główny zbawiciel Antkowiak miał wjechać na białym koniu, a tymczasem.... towarzysze z listy wyborczej szykują referendum. Biedna Wschowa z takimi radnymi i takim burmistrzem. Czy ktoś pamięta jak głosowali ci radni "na biało" w sprawie maksymalnego uposażenia dla nowego burmistrza ?

avatar
~do mieszkańca
23.07.2019 14:49

Mieszkańcu, ty naprawdę nie czujesz różnicy między zwalnianym pracownikiem u przedsiębiorcy a samorządowym? Skoro coś takiego napisałeś, widać, że nie rozróżniasz, więc ci wyjaśniam, temu pierwszemu płaci p. Piechota, temu drugiemu my wszyscy z podatków. Czyli mamy prawo do oceny. Mam nadzieję, że drugi raz już tak nie chlapniesz.

avatar
~Xd
23.07.2019 21:19

Burmistrz powinien odrobić lekcje z funkcjonowania samorządu terytorialnego. Narazie stawiam mu jedynkę, a już prawie rok rządów za nami.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl