TworzymyGłos Regionu

reklama

Czołówka forda focusa i peugeota boxera w Radomyślu

- świadek zdarzenia: „ledwie wyhamowałem!”

Czwartek, 13 kwietnia 2023 o 17:47, aktualizacja Czwartek, 13 kwietnia 2023 o 18:28, autor: 0
Czołówka forda focusa i peugeota boxera w Radomyślu

W środę (12 kwietnia) około 18.30 doszło do poważnego wypadku drogowego w wiosce Radomyśl, która znajduje się w gm. Wijewo. Czołowo zderzyli się kierowcy dwóch samochodów forda focus i peugeota boxer.

Szczegóły wypadku

Według relacji świadka kierująca fordem focusem, jadąc w kierunku Wschowy, zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzyła się z peugeotem boxerem. W fordzie podróżowały trzy osoby - kierująca, jej pasażerka i dziecko. W peugeocie znajdował się mężczyzna z dwójką chłopców.

Byli poszkodowani

W wyniku tego zderzenia, każdy z uczestników wypadku odniósł poważne obrażenia. Jedna z pasażerek forda wymagała przetransportowania do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Działania służb

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano służby ratownicze. Zadysponowano dwie karetki pogotowia oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W działaniach brali również udział strażacy z Leszna i Wschowy oraz zastępy OSP z Brenna, Wijewa i Lginia.

Jadący za fordem ledwo wyhamował

Niewiele brakowało, a w wypadku uczestniczyłby inny kierowca, który akurat przejeżdżał przez Radomyśl.

- Mało brakowało, ten bus wyprzedził mnie minutę wcześniej, ja ledwie za nim wyhamowałem - mówi mężczyzna poruszający się bezpośrednio za samochodem dostawczym.

To kolejny przykład, dlaczego tak ważne jest, aby przestrzegać zasad ruchu drogowego, być ostrożnym i odpowiedzialnym kierowcą.

Foto: Świadek wypadku

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl