TworzymyGłos Regionu

Burmistrz promowała gminę w Danii

Środa, 30 listopada 2016 o 11:36, aktualizacja Poniedziałek, 05 grudnia 2016 o 16:23, autor: 45 3638
Burmistrz promowała gminę w Danii

Elżbieta Rahnefeld promowała walory gminy Szlichtyngowa w Danii, gdzie przebywała na zaproszenie ambasador naszego kraju Henryki Mościkiej-Dendys, w dniach 20-23 listopada.

O szczegółach swojej wizyty burmistrz Szlichtyngowej informowała radnych w trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej w Szlichtyngowej. Elzbieta Rahnefeld zwróciła uwagę, że w spotkaniu wzięło udział tylko 13 gmin z naszego kraju, więc obecność w tym gronie to duża nobilitacja dla gminy Szlichtyngowa.

- Od 20 do 23 listopada uczestniczyłam w wizycie studyjnej na zaproszenie pani ambasador Danii, było to zaproszenie skierowane wójtów i burmistrzów z całej Polski. Niespodzianką dla nas okazał się fakt, że projekt współpracy jaki przedstawiliśmy w naszym zgłoszeniu okazał się na tyle trafny iż otrzymaliśmy zaproszenie do Danii - mówiła pani burmistrz. - Projekt dotyczył tak zwanych zielonych technologii, odnawialnych źródeł energii. Od dłuższego czasu mówimy, że nasza gmina nie posiada surowców mineralnych czy niczego innego co by ją wzbogacało oprócz pięknej przyrody. I naszą misją jest poprawa i eksponowanie walorów przyrodniczych, turystycznych oraz ekologicznych w gminie. W tym widzimy możliwość przyciągnięcia do nas ewentualnych inwestorów.

Podczas paneli promocyjnych pani burmistrz przedstawiała walory turystyczne gminy oraz aspekty ewentualnej współpracy z przedsiębiorcami. Dodała jednak, że trudno przyciągnąć inwestora do gminy, kiedy spośród 13 obecnych w Danii tylko gmina Szlichtyngowa nie posiadała terenów Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Szczegóły w materiale wideo. 

(olek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (45)

avatar

avatar
~Wiesiek
30.11.2016 12:13

O czym ta " wizjonerka " mówi . W tej Szlichtyngowej nie ma nawet gdzie się załatwić , chyba tylko w tych krzakach co porosły obrzeża miasta . No chyba że chce zbierać z tych krzaków ekologicznie Czarny bez i sprzedawać w tej Danii .

avatar
~Adaś
30.11.2016 12:52

Pani burmistrz ,...... przecież "wysadziła" Pani z siodła p. Wardeckiego z powodu między innymi braku SSEkonomicznej ? Deklarowała się Pani zaraz po objęciu kadencji zajęcia się sprawą ...... do dzisiaj potu na Pani czole nikt nie poczuł ? Przepraszam , ..... czy nie lepiej powiedzieć szczerze, - p. Rafalska załatwiła , ..... ja skorzystałam (urlop za darmo) , a i coś mądrego posłuchałam ...... łącznie z tym cyt. " ......kiedy spośród 13 obecnych w Danii tylko gmina Szlichtyngowa nie posiadała terenów Specjalnej Strefy Ekonomicznej. " Czy teraz radni z pełną świadomością nie mogliby zawnioskować o obniżenie burmistrzowi wynagrodzenia za brak jakichkolwiek pozytywnych wyników w pracy ? Adaś

avatar
~Wyborca
30.11.2016 13:04

Tego to się nawet słuchać nie chce, o czym ona opowiada , o jakiej promocji chyba , że dla duńskich bocianów bo tu zamiast obiecanych nowych firm to co , mamy teraz gniazda budować ? Wstyd, jak się nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu gminą.

avatar
~parodia....
30.11.2016 13:22

pani burmistrz nie wie o czym mówi: - ponoć przedstawiła w Danii walory turystyczne naszej gminy?, - ponoć przedstawiła walory współpracy z naszymi przedsiębiorcami?, Pytanie: - jakie Szlichtyngowa ma walory i możliwości turystyczne dla turysty z bogatego zachodu?! Kpina i rozpacz. - jakich gmina posiada przedsiębiorców z możliwością zachodniego rozwoju!? Kpina i rozpacz. Z czym i z kim bez ara strefy ekonomicznej !? kpina i rozpacz ze wstydem dla nas, wszystkich mieszkańców gminy, że można bez osobistego wstydu coś takiego opowiadać i to na zachodzie Europy.

avatar
~Mieszkaniec gminy
30.11.2016 13:29

Właśnie pojechali tylko rzadzacy PIS. I co tym wykazdem wywalczyla, ze przyjadą do Szlichtyngowy turysci z Danii? Ha ha przeciez pani przed wyborami mowila, ze będzie pani pozyskiwać przedsiębiorców nawet niech będzie fabryka szpilek a tu ani widu ani sluchu nikt do Szlichtyngowy się nie garnie. Po prostu darmowy urlop.

avatar
~sami swoi
30.11.2016 13:56

czy Pani burmistrz pokazała swoją nie moc w zarządzaniu gminą i podporządkowanymi komórkami gminy tzn. MOPS i ZGiM. Niech zrobi porządek po byłem torowisku,bo ludzie okradają tzn. robią wyrobiska bo tłuczeń,który jest wydobywany. A później będzie afera i będą się trzepać byłego pana burmistrza. A co do stref ekonomicznych to niech zrobi porządek z GS. Budynek ,w którym jest bank, nie długo się rozpadnie jak klocki lego. Nie mówiąc już o innych infrastrukturach GS. Czy mieszkańcy naszej miejscowości znają miejsce ewakuacji na wypadek powodzi i innych klęsk żywiołowych.A do dzisiaj nic nie ma zrobionego na wałach,worki z 1997 leżą i gniją. Pani burmistrz mogła się tylko pochwalić posterunkiem policji,który funkcjonuje jak by go nie było.

avatar
~mieszczanin
30.11.2016 13:59

Wy wszyscy ze Szlichtyngowej i okolicy bierzcie się za budowę portu rzecznego , strefy ekonomicznej i lotniska pełnometrażowego dla super samolotów . A co wtedy zrobicie jak się wszyscy zjadą , czy wam wstyd nie będzie . Głogów już ma swoją Marinę na statki wycieczkowe a wy co macie tylko miasto zarośnięte krzakami i dworzec kolejowy bez torów .

avatar
~do Wieśka
30.11.2016 14:04

Zaproszenie było dla gmin z całej Polski a udział wzięły 9. Pani burmistrz miała ładną wycieczkę. Na to teraz zaprosi na rozmowę przedsiębiorcę z Osowej aby stawiał wiatraki tylko cały szkopuł w tym że on ma to teraz gdzieś. Zainwestował na innym terenie a tutaj niech burmistrz stworzy plantację szczawiu.

avatar
~Jaka praca taka płaca
30.11.2016 14:10

Promowała gminę czy siebie ? Rozliczmy przy urnach wyborczych co z tej promocji wyniknie. To samo cy wyniknęło z programu wyborczego pani Rahnefeld "Wielkie NIC" ZERO

avatar
~realista
30.11.2016 14:45

Gmina Szlichtyngowa potrzebuje tylko jednego REFERENDUM !

avatar
~zdziwiony
30.11.2016 15:07

Pośle Ast, za pana czasów takich jaj nie było , ta burmistrz utraciła chyba kontakt z rzeczywistością . O jakiej pani mówi promocji dla turystyki zagranicznej jak mamy w gminie tylko jeden hotelik i to p. Denesiuk . Przecież ona pani gości nie wpuści za swoje progi. To są mżonki , to był tylko dla pani darmowy urlop , proszę podać kwotę jaką obciążyła pani podatnika ?

avatar
~do @Adasia
30.11.2016 15:10

Adaś i znowu ręce same się składają do oklasków. Wal dalej!

avatar
~widz
30.11.2016 15:14

Czy ona to odczytała już po "awanturze" z B. Rajmanem ? styl i wyraz twarzy mówi o jednym " ja wam jeszcio pakarzu ......"

avatar
~obserw
30.11.2016 15:24

Dziwna rzecz. Na każdym portalu gdy tylko pokaże się info o Elżbiecie Rahnefeld z domu Rycerz ilość komentarzy skacze ponad średnią . I tak już od paru lat . Chyba wszyscy się na niej poznali . Ostatnio dotarły słuchy że nawet Ast. I postanowił odstawić na boczny tor . Ona jest balastem dla PIS-u.

avatar
~Adaś
30.11.2016 15:49

Ad. "do Adasia" - tu nie chodzi o żadne"walenie" , dzisiaj jest czas ekonomi kapitalistycznej, nie wiem czy wyjazd był sponsorowany czy płacił budżet gminy Sz. , ale na pewno p. Rahnefeld nie było 3 dni w pracy , a więc nie mogła napisać np. wniosku na kolejne dotacje UE bo ten czas najprościej mówiąc straciła bez celowo. A dlaczego pojechała , bo było za darmo (dla niej) . Jeśli na tym wyjeżdzie (ja nazywam bezowocnym) gmina zarobi 1tys. to wszystko, to odszczekam . Sam pracuję od 30lat za swoje i doskonale wiem jaką wartość ma pieniądż wydawany z własnego portfela. Adaś

avatar
~do Obserw
30.11.2016 15:51

to samo jest na elce

avatar
~Jaka praca taka płaca
30.11.2016 16:49

Pani Burmistrz podobno prezentowała taki film promocyjny https://www.youtube.com/watch?v=bHUtvoKWljc ."Duńczycy" kwiczą ze śmiechu.

avatar
~Pani burmistrz buszuje po świecie, a w gminie burdel!!!
30.11.2016 17:49

W urzędzie nie posiedzi bo pracowac nie lubi . Podróże zagraniczne na koszt podatnika jej pasują! Świat jest piękny! Jeszcze tylko podwyżka się należy bo ma mało. Za co pytam?

avatar
~do jaka praca taka płaca
30.11.2016 18:00

To wstyd, p. burmistrz

avatar
~adi
30.11.2016 18:14

jaka promocja naszej gminy czy miasta jak to można nazwać miastem ale jest to niech będzie. W mieście jest brud i smród. Widać że brakuje gospodarza i tzw.doradców z prawdziwego zdarzenia. Zbliżają się święta i będzie postawiona licha choinka bez oświetlenia itp. W tej mieścinie nic nie ma i nie będzie. A naczelna tylko obiecuje,a z obietnic nic się nie zrobi. Najlepiej żeby wywiesiła białą flagę i podała się do dymisji. Zrobić referendum to jest jedyne wyjście żeby pani burmistrz wyszła z tworzą i przyznała się do błędu

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl