TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Bon na laptopa dla nauczyciela - do kiedy i kto można odebrać swój przenośny komputer?

Poniedziałek, 06 listopada 2023 o 09:31, aktualizacja Poniedziałek, 06 listopada 2023 o 09:32, autor: 0
Bon na laptopa dla nauczyciela - do kiedy i kto można odebrać swój przenośny komputer?

Nowy program finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w końcu wszedł w życie. W ramach bonu o wartości 2500 złotych na zakup laptopa dla nauczyciela można do końca 2025 roku nabyć całkiem nowy sprzęt. Jakie wymagania musi spełnić laptop, by objęty był dofinansowaniem? Czy każdy nauczyciel może uzyskać rządowy bon?

Bon dla nauczyciela - najważniejsze informacje

Ministerstwo Cyfryzacji wraz z MEN postanowiło umożliwić nauczycielom dostęp do sieci, najważniejszych edytorów tekstów oraz ułatwić kontakt z uczniem. Nowo wprowadzony bon dla nauczyciela można wykorzystać jedynie na zakup komputera przenośnego. Dodatkowo, trzeba spełnić pewne wymagania. Bon obejmuje nauczycieli niepublicznych i publicznych szkół podstawowych, prowadzących zajęcia w klasach IV-VIII, także te dodatkowe. Bon mogą wykorzystać również nauczyciele mający kwalifikacje z pedagogiki specjalnej lub nauczyciele specjaliści, zatrudnieni w klasach IV-VIII. Co z pozostałymi pedagogami? Laptop dla nauczyciela nie przysługuje nie przysługuje prowadzącym wyłącznie zajęcia w klasach I-III lub przedszkolu. Na jednorazowej dotacji skorzystają za to bibliotekarze, dyrektorzy szkół oraz wychowawcy świetlic szkolnych w publicznych i niepublicznych szkołach podstawowych z profilem IV-VIII.

Wymagania co do zakupu laptopa lub laptopa przeglądarkowego

Jeśli zaliczasz się do grona pedagogicznego, które może wykorzystać bon dla nauczycieli, dalej stoi przes Tobą trochę wymagań co do klasy kupowanego sprzętu. Za 2500 złotych można już wybrać całkiem solidny przenośny komputer. Zawsze istnieje też możliwość dopłacenia do kwoty bonu z własnej kieszeni i wybór sprzętu z wyższej półki. Laptop dla nauczyciela musi spełniać następujące warunki: musi być nieużywane, fabrycznie nowy, wyprodukowany maks. 9 miesięcy przed datą sprzedaży oraz objęty gwarancją producenta na co najmniej 36 miesięcy. Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe, bon na laptop przysługuje gdy posiada on min. dwa złącza (w tym złącze umożliwiające podłączenie wideo), dysk SSD minimum 256 GB oraz pamięć RAM czy zunifikowaną min. 8 GB. Do tego dochodzą także wymagania dotyczące czasu pracy laptopa, przekątnej ekranu (min. 13 cali) i wiele, wiele innych (np. zasilacz sieciowy przystosowany do polskiego standardu).

Bon dla wychowawcy - pracowników pedagogicznych

Nauczyciele szkół publicznych i niepublicznych (także w publicznych szkołach artystycznych i niepublicznych szkołach artystycznych posiadających uprawnienia) po uzyskaniu bonu, mogą zamówić laptopa nawet przez Internet. Wystarczy jako formę płatności wybrać płatność bonem. Bon na laptop dla nauczyciela zawiera numer, który trzeba następnie podać konsultantowi przez telefon.

 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl