TworzymyGłos Regionu

reklama

Biegacze opanują Wschowę. Twarda Piątka wraca z przytupem

Czwartek, 04 lipca 2024 o 21:29, aktualizacja Czwartek, 04 lipca 2024 o 21:42, autor: 2
Biegacze opanują Wschowę. Twarda Piątka wraca z przytupem

We Wschowie szykuje się prawdziwe święto biegaczy. 22 września 2024 roku odbędzie się trzecia edycja biegu Twarda Piątka. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Aktywna Wschowa ma na celu promocję zdrowego stylu życia i integrację lokalnej społeczności.

Twarda Piątka - bieg dla każdego

Organizatorzy przygotowali atrakcje dla biegaczy w każdym wieku. Główny bieg na dystansie 5 km wystartuje o godzinie 12:00 spod Ratusza. Trasa poprowadzi przez historyczne części miasta, co pozwoli uczestnikom połączyć aktywność fizyczną z poznawaniem uroków Wschowy.

Zobacz: Pierwsza edycja biegu „Twarda Piątka” we Wschowie (RELACJA)

Dla najmłodszych przygotowano serie biegów na krótszych dystansach. Dzieci i młodzież będą rywalizować na trasach wokół Ratusza, dostosowanych do poszczególnych grup wiekowych. Przewidziano również bieg rodzinny oraz przejazd dla osób z niepełnosprawnościami.

Zobacz: Twarda Piątka 2023. Szymon Kulka i Patrycja Bielecka na najwyższym stopniu podium

Więcej niż bieganie

Artur Obuchowicz ze Stowarzyszenia Aktywna Wschowa podkreśla szerszy wymiar imprezy: "Głównym celem zawodów jest realizacja idei #AktywnaWschowa i #WspólnaWschowa, a także promocja miasta poprzez trasę przebiegającą przez jego historyczne części. [...] To doskonała okazja, aby spędzić czas na świeżym powietrzu, cieszyć się sportem i wspólnie odkrywać urokliwe zakątki Wschowy."

Zobacz: Dochód z „Twardej Piątki” przekazany Stowarzyszeniu „Bliżej Autyzmu”

Zapisy i opłaty

Organizatorzy przewidzieli limit 150 uczestników w biegu głównym. Opłata startowa wynosi od 40 do 60 zł, w zależności od terminu rejestracji. Dla mieszkańców gminy Wschowa przygotowano zniżki. Biegi dla dzieci i młodzieży oraz bieg rodzinny są bezpłatne, ale wymagają wcześniejszej rejestracji.

Zobacz: Finałowa impreza Wieś Trail. Sport i zabawa w Małym Borze [FOTO]

Zapisy prowadzone są przez portal internetowy. Biuro zawodów będzie czynne w przeddzień imprezy dla mieszkańców gminy Wschowa, a w dniu biegu dla pozostałych uczestników.

Zapisy i szczegółowe informacje dostępne są - TUTAJ.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Robert
08.07.2024 06:47

I co będzie bieg przez park za zamkiem tam można nogi połamać. Wstyd że tam jest ta ścieżka w takim opłakanym stanie.

avatar
~Eryk
08.07.2024 23:00

Oby nie było takiego chaosu jak rok temu.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl