TworzymyGłos Regionu

Bieg Drwala w Dębowej Łęce - Aktywna Wschowa zaprasza na kolejną edycję „Wieś Trail”

Poniedziałek, 15 maja 2023 o 12:17, aktualizacja Poniedziałek, 15 maja 2023 o 17:56, autor: 2
Bieg Drwala w Dębowej Łęce - Aktywna Wschowa zaprasza na kolejną edycję „Wieś Trail”

Stowarzyszenie Aktywna Wschowa ponownie zaprasza entuzjastów aktywnego trybu życia na kolejną odsłonę swojego popularnego wydarzenia, znanego jako "Wieś Trail". Tym razem miłośnicy sportu i rekreacji z całej okolicy będą mieli okazję wziąć udział w "Biegu Drwala", który odbędzie się 4 czerwca. Po Siedlnicy, Olbrachcicach i Wygnańczycach przyszedł czas na Dębową Łękę.

Data i miejsce

"Bieg Drwala" odbędzie się 4 czerwca o godzinie 12:00. Miejscem, w którym rozpocznie się wydarzenie, będzie Centrum Animacji i Kultury w Dębowej Łece. Biuro zawodów będzie czynne od godziny 11:00 do 11:30, a uczestnicy będą mogli skorzystać z parkingu przy kościele.

Trasy i rywalizacja

Uczestnicy "Biegu Drwala" będą mieli do wyboru dwie trasy. Pierwsza trasa ma długość 10,2 km i jest dedykowana dla osób o większej kondycji fizycznej, które lubią wyzwania. Druga trasa ma długość 4,4 km i jest idealna dla osób początkujących oraz dla tych, którzy preferują krótsze dystanse.

W tej edycji „Wieś Trail” na starcie zameldują się uczniowie I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie, którzy krótszą trasę pokonają w wojskowych mundurach. Zapowiada się emocjonująca rywalizacja!

Atrakcje dodatkowe

"Bieg Drwala" to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również wiele innych atrakcji towarzyszących. Organizatorzy zapewniają miłą atmosferę, piękne widoki oraz animacje dla dzieci przygotowane przez OTIUM. To doskonała okazja, aby spędzić aktywnie czas z rodziną i przyjaciółmi, ciesząc się ruchem na świeżym powietrzu.

Dodatkowo, uczestnicy będą mieli okazję skosztować specjałów przygotowanych przez Sołtysa, Radę Sołecką i KGW Dębowa Łęka. Poczęstunek będzie doskonałą okazją do zregenerowania sił po intensywnym wysiłku podczas biegu.

Źródło: Aktywna Wschowa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~LUKASLUBUSZANIN
16.05.2023 06:23

Coś słabo to naglasniacie.Zadnych plakatów.Nie każdy spędza prawie cały dzień z nosem w tel.

avatar
~Do lukaslubuszanin
16.05.2023 23:20

Podczas pierwszej edycji wieśtrail w Siedlnicy na starcie stanęło około 35 biegaczy, natomiast miesiąc temu w Wygnańczycach około 130 samych biegaczy, nie wliczając w to osób, które brały udział z kijkami, wózkami lub spacerowały z psami. To tylko potwierdza, że nie trzeba całego dnia spędzać w Internecie, aby wiedzieć jakie wydarzenia organizowane są lokalnie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl