TworzymyGłos Regionu

reklama

Biblioteka we Wschowie rozpoczęła „Wakacyjne wtorki” (FOTO)

Czwartek, 06 lipca 2023 o 10:34, autor: 0
Biblioteka we Wschowie rozpoczęła „Wakacyjne wtorki” (FOTO)

4 lipca odbyły się pierwsze zajęcia w ramach letniego programu "Wakacyjne wtorki", organizowanego przez wschowską bibliotekę. Zainteresowani mieli okazję wziąć udział w spotkaniu, które skupiało się na temacie recyklingu i segregacji odpadów.

Spotkanie dotyczące recyklingu i segregacji odpadów

Głównym tematem spotkania było edukowanie dzieci na temat ważności segregacji śmieci. W ramach akcji o nazwie "Akcja segregacja!" dzieci miały okazję wysłuchać ciekawej książki Magdaleny Grucy pt. "Dbam o środowisko. Segreguję śmieci" oraz obejrzeć krótki film, który poruszał ten sam temat.

Edukacja dzieci w zakresie segregacji śmieci

Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość dowiedzieć się o kolorach pojemników, do których należy wrzucać różnego rodzaju odpady. Aby utrwalić tę wiedzę, dzieci musiały samodzielnie decydować, do jakiego kosza trafią wylosowane przez siebie śmieci. 

Tworzenie kolorowych "eko-stworków" z plastikowych butelek

Po części edukacyjnej przyszedł czas zajęcia plastyczne. Dzieci miały okazję wykorzystać plastikowe butelki i stworzyć z nich kolorowe "eko-stworki". Ta kreatywna aktywność miała na celu pokazanie, że przedmioty, które często wyrzucamy jako odpady, mogą zostać przekształcone w coś nowego i cennego.

Obejrzenie filmu 3D "Detektyw Pikachu"

Po wyczerpującej sesji edukacyjnej wszyscy uczestnicy udali się do sali w czytelni, gdzie mieli okazję obejrzeć film 3D "Detektyw Pikachu". Dzieci mogły podziwiać przygody bohatera w trójwymiarowej rzeczywistości.

Projekt "Jestem eko z biblioteką!"

Warto podkreślić, że całe wydarzenie, w tym spotkanie dotyczące segregacji odpadów, było częścią większego projektu o nazwie "Jestem eko z biblioteką!". Ten projekt jest realizowany w ramach programu Partnerstwo dla książki 2023, a jego celem jest edukowanie dzieci i młodzieży na temat ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Dofinansowanie projektu pochodzi ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które są przekazywane z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło: Biblioteka Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl