TworzymyGłos Regionu

reklama

Biblioteka Publiczna we Wschowie zaprasza na Narodowe Czytanie

Piątek, 18 sierpnia 2023 o 12:20, aktualizacja Sobota, 19 sierpnia 2023 o 14:43, autor: 2
Biblioteka Publiczna we Wschowie zaprasza na Narodowe Czytanie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie z radością informuje o zbliżającym się wydarzeniu z cyklu Narodowe Czytanie. W ramach tegorocznej edycji mieszkańcy Wschowy oraz okolicznych miejscowości będą mieli okazję wysłuchać fragmentów jednego z najbardziej znanych dzieł polskiej literatury - "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

Artur Barciś w roli głównej

Wydarzenie zapowiada się wyjątkowo, dzięki obecności znanej postaci z polskiego świata filmu i teatru. Artur Barciś, ceniony aktor, uświetni wydarzenie swoim udziałem.

Kiedy i gdzie?

Spotkanie z literaturą zaplanowane jest na 2 września, a rozpoczęcie przewidziane jest na godzinę 10:00. Miejsce spotkania to oczywiście Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie.

Wystawa malarska Anny Sękowskiej

Jednak Narodowe Czytanie to nie jedyna atrakcja tego dnia. Tuż po zakończeniu czytania, Biblioteka zaprasza wszystkich na wystawę malarską wyjątkowej artystki - Pani Anny Sękowskiej-Bryćko. Wystawę będzie można podziwiać w Czytelni Biblioteki aż do 7 września.

Kim jest Anna Sękowska-Bryćko?

Anna Sękowska-Bryćko, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, to artystka z niezwykłym talentem plastycznym i głęboką wrażliwością na piękno natury. Mimo ogromnego talentu, przez wiele lat poświęciła się rodzinie, stawiając jej dobro ponad własne pasje. To właśnie życiowe priorytety i przejście na emeryturę pozwoliły jej wrócić do pasji malowania.

Pani Sękowska tworzy nie tylko za pomocą pasteli, ale także akwareli, farb olejnych, akrylowych oraz ołówka. Jej prace emanują pięknem i wrażliwością. Odwiedzając wystawę, zanurzamy się w barwnej krainie pejzaży, martwej natury i uczuć, które płyną prosto z serca artystki.

Źródło: Biblioteka Wschowa


Zobacz również: Narodowe Czytanie z Robertem Janowskim (ZDJĘCIA)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
18.08.2023 13:00

Szanowna Redakcjo, a może pokażecie Państwo kilka zdjęć z ubiegłorocznego wydarzenia? Sympatycznej atmosfery tamtego przedpołudnia, nie da się tu przywołać, natomiast przepiękną scenografię - już tak! Kto był wtedy w ogrodach naszej biblioteki, wie o czym mówię. Do zobaczenia 2 września!

avatar
~Renata W
22.08.2023 11:34

Uczestniczyłam w wystawie prac Anny Sękowskiej w Bibliotece w Głogowie. Było to interesujące spotkanie.Prace są różnorodne i przyciągają była też możliwość zakupienia obrazów że zgłoszeniem zainteresowanego.który po wystawie.Anis.jest bardzo skromną artystką która mając czas na emeryturze poświęciła czas swojej pasji w której wspiera ja mąż no i dorosłe dzieci.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl