TworzymyGłos Regionu

reklama

Narodowe Czytanie z Robertem Janowskim (ZDJĘCIA)

Sobota, 03 września 2022 o 14:45, aktualizacja Sobota, 03 września 2022 o 16:32, autor: 11
Narodowe Czytanie z Robertem Janowskim (ZDJĘCIA)

W sobotę 3 sierpnia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Wschowa odbyło się Narodowe Czytanie  „Ballad i romansów"  Adama Mickiewicza. Do czytania przystąpili mieszkańcy Wschowy, społecznicy, pracownicy Urzędu Miasta wraz z Burmistrzem Konradem Antkowiakiem oraz dyrektorem Centrum Kultury i Wypoczynku Piotrem Kokorniakiem oraz radnymi Rady Miejskiej. Na uroczystość przybyli także dyrektorzy placówek oświatowych.

Czytanie rozpoczęły panie, pracownice Biblioteki Publicznej MiG Wschowa, z dyrektorką Agatą Faliszewską. Przeczytały balladę "Pani Twardowska".

Specjalnym gościem Narodowego Czytania był Robert Janowski  - piosenkarz, kompozytor, aktor i poeta znany przede wszystkim z programu "Jaka to melodia". Wydarzenie połączone zostało ze spotkaniem autorskim.

Uroczystość uświetniła swoim występem młoda, świetnie zapowiadająca się skrzypaczka, Julia Makarowska.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~X
03.09.2022 16:17

Było pięknie, dziękujemy!

avatar
~Urszula Chudak
03.09.2022 17:11

Dzisiaj, 3 września spełniło się moje marzenie - zawsze chciałam wziąć czynny udział w Narodowym Czytaniu. "x" ma rację, było pięknie i dodam - patetycznie. Dziedziniec biblioteki, wpisał się idealnie w panujący nastrój. Frekwencja spora, niestety w zdecydowanej większości to osoby funkcyjne. Naprawdę drodzy Państwo, nie mieliście ochoty być dzisiaj z nami? Myślę tu na przykład o wschowskich czy okolicznych polonistach... I jeszcze jedno. Dziękuję Pani Dyrektor, że umożliwiła mi Pani dzisiaj, interpretowanie narodowego wieszcza. Bardzo dziękuję.

avatar
~FWS
03.09.2022 20:24

Było gdzies to zapowiadane? śledze różne media i nigdzie nie widziałem info o takim wydarzeniu a chętnie bym przyszedł..

avatar
~Urszula Chudak
04.09.2022 06:10

Widocznie śledzi Pan niezbyt dokładnie. Choćby tu, na tym portalu, od jakiegoś czasu widniała zapowiedź sobotniego wydarzenia.

avatar
~Z PEłNYM USZANOWANIEM*
04.09.2022 13:09

Szanowna Pani Urszulo, czy może Pani przestać się ciągle lansować - jeszcze tylko brakuje tego aby się Pani przebrała w ten jeden z mundurów jako ongiś uczyniła to Pani przewodnicząca RP ????. Z pełnym uszanowaniem *.

avatar
~Zosia
05.09.2022 10:23

Pani Ulu proszę nie słuchać takich opinii jak powyższa. Komentarze pani przynajmniej są o czymś. Aż chce się czytać. A z tym mundurem to on wyskoczył jak filip z konopi.

avatar
~xx
04.09.2022 18:06

Jakoś nie widać było pani przewodniczącej, chyba że coś przeoczyłem...

avatar
~Adaś
05.09.2022 09:39

Ad. " Z pełnym uszanowaniem " - forumowiczu...., coś takie to tylko próżna osoba mogła napisać, stawiam na kobietę (domysł) ? ? Przepyszny forumowiczu, o czym Ty piszesz, jakie stawiasz warunki komuś, kto jest dla Ciebie "chmurą" Twoich możliwości ? Nie da się tylko "osłami" ciągnąć tego portalu myśląc, że Twoje maniery, talent w piórze z łatwością zdeprawuje p. Ulę . Jeśli masz taki zamiar zdezawuować swym szyderstwem naszą Ulę to chyba skompromitowałeś się na całego ? Może tylko tyle...... zważ kto tu piszę (na Zw) o rzeczy, do rzeczy ? Jest ich tylko paru więc pomyśl ze spokojem.... czy i po co "wysadzić " osobę, co to coś dobrego ma do powiedzenia, czy lepiej dla nas byłoby tkwić w Twoim "kwasie" ? Pokaż w myśli przekazanej na Zw co potrafisz a na pewno nie zapomnę o Tobie przy dzisiejszym toaście. Adaś

avatar
~DO --- Adaś *
05.09.2022 11:22

***Co to znaczy ***jest dla ciebie chmurą***, czy piszesz to pod swoją osobistą chmurką???? lub *** szyderstwem naszą Ulę.....***** ????. Jak mozna zuważyć patentem na ZW.PL do szyderstwa zapewne jesteś TY i Twoje wpisy !!!!. Jak powyżej cały wpis jedna wielka paplanina słów - przypuszczam, że wykorzystałeś do tego słowni Ci dostepny ???. Narka !

avatar
~do "Narka"
05.09.2022 14:09

A jakbyś tak mógł odnieś się do wpisu "Z Pełnym uszanowaniem" byłbym wdzięczny . Adaś nie o tobie i nie dla ciebie wstawił się za p. Urszulą Chudak wbrew temu skandalicznemu wpisowi "z pełnym uszanowaniem" Czyżby ci "narka" takie chamstwo odpowiadało ?

avatar
~@-"do - Narka"
05.09.2022 16:57

Co z Wami JEST nie tak ?, jak tylko coś - ktoś nie odniesie sie do Was pomyślnie i nie po Waszej myśli to od razu stosujecie swoją wyrafinowaną agresję i huzia na józia !!!!!!-?. U innych widzicie "chamstwo i agresję " , której nie widzicie w swoich tzw. "bełkotach" !!!!. Na całe szczęście zw.pl nie jest zarezerwowane jeno dla Was !!!!!. Baczcie uważniej na swłój język i agresję oraz krytkanctwo innych !. 1/2 Narki .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl