TworzymyGłos Regionu

reklama

Bezpieczne Wakacje 2024. Policja przypomina zasady bezpieczeństwa

Środa, 19 czerwca 2024, autor: 1
Bezpieczne Wakacje 2024. Policja przypomina zasady bezpieczeństwa

Już w najbliższy piątek dzieci i młodzież powiatu wschowskiego zakończą rok szkolny i rozpoczną wymarzone wakacje. W związku z tym, sławscy policjanci zintensyfikowali swoje działania prewencyjne. We wtorek (18 czerwca) dzielnicowy odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Sławie, aby porozmawiać o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu.

Bezpieczne wakacje nad wodą

Jednym z kluczowych tematów spotkania było bezpieczeństwo nad wodą. Pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze przypominali o zasadach, które mogą uratować życie. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest pływanie tylko w wyznaczonych miejscach i pod nadzorem ratowników. Policjanci podkreślali, że rozsądek i zasada ograniczonego zaufania są kluczowe podczas letniego wypoczynku.

Zobacz: Dramatyczne chwile na Jeziorze Sławskim. Policyjny wodniak uratował rodzinę z przewróconej żaglówki

Bezpieczeństwo w sieci

Podczas spotkania omówiono także kwestie związane z bezpieczeństwem w sieci. Wakacje to czas, kiedy dzieci i młodzież spędzają więcej czasu online. Funkcjonariusze zwracali uwagę na zagrożenia, jakie mogą czyhać w internecie, i jak ich unikać. Podkreślali, że nieznajome osoby w sieci mogą nie mieć dobrych intencji, a udostępnianie prywatnych informacji może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Zobacz: Sława: Kobieta straciła 44 tys. zł na oszustwie związanym z kryptowalutami

Kontynuacja działań przez całe wakacje

„Nasze wzmożone działania mają uzmysłowić naszym najmłodszym, że zachowanie bezpieczeństwa jest najważniejsze,” mówi nadkomisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. Policjanci będą kontynuować spotkania edukacyjne przez całe wakacje, szczególnie w miejscach, gdzie będą przebywać zorganizowane grupy dzieci i młodzieży.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Xyz
19.06.2024 07:55

Nom teraz fentanyl jest w modzie , pewnie połowa tych młodych ma za nic te spotkanie

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl