TworzymyGłos Regionu

reklama

Awans programistów z Zana

Sobota, 09 kwietnia 2022 o 14:03, aktualizacja Sobota, 09 kwietnia 2022 o 14:06, autor: 0
Awans programistów z Zana

Od października 2021r. uczniowie klas drugich i trzecich o profilu politechnicznym uczestniczą w zajęciach kółka informatycznego w ramach ogólnopolskiego projektu „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”. Jednym z celów projektu CMI jest sprawdzenie umiejętności uczniów zdobytych podczas zajęć poprzez rywalizację w zawodach algorytmicznych. Właśnie zakończył się pierwszy etap tych zawodów (etap lokalny).

Zespół z naszego liceum w składzie: Franciszek Dobrzyński (kapitan), Krystian Topa i Beniamin Prałat zajął trzecie miejsce uzyskując awans do zawodów regionalnych, które odbędą się 22 kwietnia na Politechnice Wrocławskiej. W etapie lokalnym rywalizowały zespoły z terenu objętego patronatem Politechniki Wrocławskiej tj. z województw: dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Uczniów do zawodów przygotował nauczyciel informatyki Krzysztof Grabka, który już drugi rok z rzędu realizuje projekt CMI w naszym liceum.

Trzy pierwsze zespoły z etapu regionalnego awansują do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się pod koniec maja na Politechnice Łódzkiej.

Warto przypomnieć, że projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego jest realizowany przez konsorcjum polskich uczelni technicznych pod przewodnictwem Politechniki Łódzkiej. Finansowanie projekt CMI odbywa się z budżetu UE w ramach programu Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa.

(I LO Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl