TworzymyGłos Regionu

reklama

Apel Straży Miejskiej we Wschowie: Pomagajmy bezdomnym i zwierzętom w zimie

Wtorek, 28 listopada 2023 o 23:26, autor: 1
Apel Straży Miejskiej we Wschowie: Pomagajmy bezdomnym i zwierzętom w zimie

Straż Miejska we Wschowie intensyfikuje działania mające na celu pomoc osobom bezdomnym oraz zwierzętom w trudnych warunkach zimowych. Strażnicy wspólnie z Policją przeprowadzają regularne kontrole, mające na celu weryfikację warunków, w jakich żyją bezdomni oraz ocenę ich potrzeb.

Działania kontrolne na rzecz bezdomnych

W ramach zimowych kontroli mundurowiudzielają informacji o dostępnych formach wsparcia, takich jak noclegownie, schroniska czy jadłodajnie. Komendant Straży Miejskiej we Wschowie, Witold Skorupiński, podkreśla wagę tych działań: „Niska temperatura może być dla nich śmiertelnym zagrożeniem”.

Apel do mieszkańców

Przedstawiciele służb apelują do mieszkańców, aby nie przechodzić obojętnie obok osób bezdomnych oraz zwierząt w złych warunkach. Każdy przypadek powinien być niezwłocznie zgłaszany.

Jak można pomóc?

Aby pomoc, wystarczy skontaktować się ze Strażą Miejską (tel. 695 379 400, w godz. 7:00 do 22:00), Komendą Powiatową Policji we Wschowie lub Pogotowiem Ratunkowym (tel. 112). Każde zgłoszenie może uratować życie.

Źródło/foto: Witold Skorupiński Komendant Straży Miejskiej we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~DZIECINADA
29.11.2023 05:40

Ta sama straż tzw. miejska w ciągu wiosny i lata ściga tych ludzi, a jak przychodzi zima to rok w rok wykazuje jakieś takie inne zachowanie wobec nich ???. Pytanie co do zwierząt; - o jakie tu chodzi zwierzęta, bowiem każdy zwierzak domowy powinien mieć swojego właściciela ?!. Czyli z tego zachowania tzw. straży miejskiej wynika, że mamy zimą każdorazowo i bezdomnych ludzi i zwierzęta!!!, czego u straży tzw. miejskiej nie widać tego zjawiska w okresach letnich !!! <> Dziwne , co ????. Wygląda to na pozorowane akcje ??>

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl