TworzymyGłos Regionu

reklama

Akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

- SP 1 we Wschowie (RELACJA)

Czwartek, 28 kwietnia 2022 o 16:07, aktualizacja Czwartek, 28 kwietnia 2022 o 16:21, autor: 4
Akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

W Szkole Podstawowej nr 1 we Wschowie odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji RP. Uczniowie, nauczyciele, a także rodzice przygotowali występ artystyczny, który podsumował tydzień patriotyczny odbywający się w szkole.

W ramach tygodnia patriotycznego realizowany był projekt "Opowieści o dawnej Polsce". "Jedynkę" odwiedziła Anna Pasek, przedstawicielka środowiska kresowego. Społeczność szkolna zaangażowała się również w akcję społeczno-edukacyjną Żonkil, która upamiętnia powstanie w getcie warszawskim oraz konkursy plastyczne o tematyce patriotycznej.

Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja przygotowała Pani Agnieszka Mała, za oprawę wokalną odpowiedzialna była Pani Agnieszka Dybowska, natomiast w rolę Konstytucji wcieliła się Pani Jadwiga Golec, rodzic i absolwentka SP1.

Uroczystość została poprowadzona w dwóch językach, po polsku i po ukraińsku. Dzieci pochodzące z Ukrainy zostały zaproszone do symbolicznego wypuszczenia balonów, w których umieszczono kartki z sentencją "Wolność to królestwo dobrych słów. Mądrych myśli pięknych snów. To wiara w ludzi...".

W apelu udział wzięli zaproszeni goście, absolwenci SP 1: Pan Zdzisław Rygusik - prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 Koło we Wschowie, Pan Sławomir Wojtkowiak - przedstawiciel Związku Piłsudczyków RP Oddział Królewska Wschowa, Pani Krystyna Pruchniewska - wieloletnia nauczycielka  SP 1 oraz Pan Tadeusz Kołosionek - przedstawiciel Komitetu Polaków Przybyłych z Kresów Wschodnich.

Święto Konstytucji RP obchodzone jest 3 maja. Konstytucja została uchwalona w 1791 roku i jest jedną z najstarszych konstytucji w Europie. W Polsce obchody Święta Konstytucji są świętem państwowym. Dzień jest naznaczony wieloma wydarzeniami i zajęciami, w tym marszami, przemówieniami i koncertami.

Nie inaczej będzie w tym roku. Zachęcamy do zapoznania się z programem Patriotycznej Majówki we Wschowie. Więcej informacji - TUTAJ.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Brawo SP1
28.04.2022 18:24

Wspaniała, wzruszająca uroczystość..... Przepięknie.

avatar
~Adam
28.04.2022 19:23

Brawo Jedynka

avatar
~Brawo SP1
28.04.2022 20:47

Akademia wzruszająca. Przepięknie.

avatar
~E. M.
29.04.2022 16:19

Pięknie zaśpiewałaś Agnieszko! Gratulacje!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl