TworzymyGłos Regionu

reklama

Zobacz, jak urzędnicy świętowali Dzień Samorządu Terytorialnego - sportowy turniej we Wschowie

Piątek, 26 maja 2023 o 11:35, autor: 4
Zobacz, jak urzędnicy świętowali Dzień Samorządu Terytorialnego - sportowy turniej we Wschowie

27 maja to szczególna data dla wszystkich urzędników w Polsce. Tego dnia obchodzony Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji pracownicy Starostwa Powiatowego we Wschowie po raz kolejny postanowili uczcić tę okoliczność, organizując niezwykłe wydarzenie - "II Samorządowy Turniej Piłki Siatkowej".

Wydarzenie odbyło się w sali sportowej I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie, gdzie drużyny rywalizowały o miano najlepszej ekipy samorządowej. W turnieju wzięli udział pracownicy urzędów, podległych instytucji, radni oraz pracownicy, którzy kolejny rok z rzędu z radością przystąpili do sportowej rywalizacji.

Emocje na boisku

W trakcie tegorocznych rozgrywek nie brakowało intensywnych zmagań i wspaniałych akcji. Drużyny zaprezentowały swoje umiejętności, a atmosfera na trybunach była gorąca, podobnie jak na boisku. Kibice dopingowali swoje zespoły, tworząc niezapomnianą atmosferę sportowego święta.

Mecze odbywały się w systemie "każdy z każdym", co pozwoliło na rozegranie wielu ciekawych pojedynków. Zawodnicy dawali z siebie wszystko, nie rezygnując z żadnej piłki.

Zwycięzcy turnieju

Po zaciętej rywalizacji i wielu emocjonujących momentach nadszedł czas na ogłoszenie końcowej klasyfikacji. Oto drużyny, które zajęły czołowe miejsca:

  1. Powiat Wschowski
  2. Urząd Miasta i Gminy w Szlichtyngowej
  3. Urząd Miasta i Gminy we Wschowie
  4. Urząd Miejski w Sławie

Wszyscy uczestnicy turnieju zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami oraz dyplomami, wręczonymi przez Starostę Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego oraz Wicestarostę Wschowskiego Waldemara Starostę. Ponadto drużyna zwycięzców otrzymała Puchar Przechodni, który będzie motywacją do kolejnych edycji turnieju.

Podziękowania i wsparcie

Turniej odbył się dzięki wsparciu i zaangażowaniu wielu osób i instytucji. Starosta Wschowski Andrzej Bielawski oraz Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta składają serdeczne podziękowania Dyrekcji i pracownikom I Zespołu Szkół we Wschowie za udostępnienie sali sportowej, firmie Marino Sp. z o.o. ze Wschowy za wsparcie organizacyjne oraz Restauracji "Cristina" z Górczyny za zapewnienie wyśmienitego cateringu.

Źródło/foto: Powiat Wschowski, UMiG Szlichtyngowa, UMiG Sława, UMiG Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
26.05.2023 13:23

Ja myślę, że 27 maja jest też dniem szczególnym w naszej małej, wschowskiej Ojczyźnie. Ponieważ zgodnie na parkiecie, pojawili się przedstawiciele wszystkich czterech samorządów. Muzyka łączy pokolenia - sport widać samorządy. Ja mam jeszcze jedną propozycję skierowaną do organizatorów. Idźcie Państwo za ciosem i zróbcie konkurs miss urzędniczek. Poważnie. Mamy piękne, zgrabne dziewczyny. Ta refleksja nasunęła mi się po obejrzeniu galerii zdjęciowej. Mam rację?

avatar
~Barometr
27.05.2023 05:27

A może idąc za ciosem zorganizować miss emerytek aktywnych na zw.pl?. A tak na marginesie - jakoś nie widać tam na tej imprezie Hura udziału mieszkańców powiatu Wschowskiego - i gdzie to Hura sport łączy pokolenia ?. Nie ma też Hura jeśli chodzi o funkcjonowanie tego powiatu !!!!. Kolejne tak zwane święto dla święta i odhaczenia go w sprawozdaniu starosty !.

avatar
~do p. U. Chudak
29.05.2023 11:31

Osobiście jestem za Pani propozycją ale znając życie, tym "cnotliwym" może się to nie spodobać. Skoro nawet "tęcza" na niebie im przeszkadza bo dostają głupich skojarzeń, to co dopiero urzędniczy konkurs - " miss podkoszulka" ?

avatar
~Urszula Chudak
29.05.2023 09:29

Jakoś nie mogę domyślić się, do kogo w pierwszym zdaniu "pije" Barometr. Zamiast jednak silić się na złośliwości, proponuję raz jeszcze przeczytać mój komentarz, by stwierdzić, że nie mówię o łączeniu przez sport mieszkańców, a samorządy wszystkich szczebli. Mała różnica, a jednak różnica! Dla mnie każdy przejaw zgody, jest na wagę złota - bo tych dzielących zdarzeń - aż nadto.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl