TworzymyGłos Regionu

reklama

Nowe inwestycje w I Zespole Szkół we Wschowie

Czwartek, 18 maja 2023 o 15:45, aktualizacja Piątek, 19 maja 2023 o 11:13, autor: 1
Nowe inwestycje w I Zespole Szkół we Wschowie

I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie może pochwalić się kilkoma istotnymi inwestycjami, które zostały zrealizowane dzięki wsparciu Powiatu Wschowskiego. Przedsięwzięcia mają na celu zapewnienie wysokiego poziomu kształcenia.

Dofinansowanie i nowe możliwości dla uczniów

Dzięki znaczącemu dofinansowaniu w wysokości 206 746,31 zł z Urzędu Marszałkowskiego, Powiat Wschowski będzie mógł stworzyć pracownię elektryczną na najwyższym poziomie. W ramach tej inwestycji, uczniowie technikum będą mieli dostęp do nowoczesnych aparatów i urządzeń elektrycznych, niezbędnych do zdobycia praktycznych umiejętności wymaganych w pracy jako technik elektryk. Pozostałe koszty inwestycji w wysokości 70 053,69 zł zostaną pokryte ze środków budżetowych Powiatu Wschowskiego.

Wirtualna strzelnica w Staszicu

Pracownia elektryczna to nie pierwsza tak ważna inwestycja w szkole "Staszic". Wcześniej, w marcu, placówka otrzymała dofinansowanie w wysokości 160 000 zł na utworzenie wirtualnej strzelnicy w ramach projektu "Strzelnica w powiecie 2023". Całkowity koszt zadania wyniesie 200 000 zł.

- Cieszymy się tym bardziej, że w krótkim czasie jest to kolejna tak duża inwestycja - mówi Piotr Wieland, dyrektor I ZS.

Wszystkie te inwestycje są dowodem na to, że Powiat Wschowski konsekwentnie wspiera rozwój edukacji zawodowej i daje uczniom możliwość zdobycia praktycznych umiejętności.

Źródło: I ZS

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~xyz
18.05.2023 16:38

A kiedy ta szkoła znowu będzie miała warsztaty. Powiaty do likwidacji.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl