TworzymyGłos Regionu

reklama

Znamy wyniki konsultacji społecznych ws. Młodzieżowej Rady Miejskiej

Czwartek, 21 września 2023 o 12:13, autor: 1
Znamy wyniki konsultacji społecznych ws. Młodzieżowej Rady Miejskiej

Dnia 19 lipca 2023 roku, Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa wydał zarządzenie nr B.0050.131.2023, inicjując proces konsultacji społecznych. Celem było rozeznanie potrzeby i poznania opinii mieszkańców Gminy Wschowa w zakresie powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Podstawa Prawna

Konsultacje zostały przeprowadzone na podstawie uchwały nr VII/70/19 Rady Miejskiej we Wschowie z dnia 6 czerwca 2019 roku. Zarządzenie oraz informacje o konsultacjach zostały ogłoszone na stronie internetowej Gminy Wschowa, w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa, a także w artykule na zw.pl.

Cel Konsultacji

Głównym celem konsultacji społecznych było zorientowanie się, czy młodzież uważa, że należy powołać Młodzieżową Radę Miejską oraz czy jest zainteresowana kandydowaniem do niej i udziałem w jej pracach.

Metoda i Okres Konsultacji

Konsultacje społeczne przeprowadzone zostały wśród młodzieży z terenu Miasta i Gminy Wschowa od dnia 28 lipca 2023 roku do dnia 13 sierpnia 2023 roku. Metodą zbierania danych była anonimowa ankieta internetowa, dostępna wyłącznie w formie elektronicznej.

Udział w Konsultacjach

W okresie trwania konsultacji społecznych, ankietę internetową wypełniło 52 osoby. Wszyscy respondenci byli uczniami; 10 z nich uczęszczało do szkoły podstawowej (19,2%), a pozostałe 42 do szkoły ponadpodstawowej (80,8%).

Wyniki Konsultacji

Powołanie Młodzieżowej Rady Miejskiej

Na pytanie, czy na terenie Gminy Wschowa należy powołać Młodzieżową Radę Miejską we Wschowie, 53,8% respondentów (28 osób) odpowiedziało twierdząco, podczas gdy 46,2% (24 osoby) było przeciwnych.

Zainteresowanie Kandydowaniem

Na pytanie, czy respondenci są zainteresowani kandydowaniem do Młodzieżowej Rady Miejskiej we Wschowie i przyjęciem na siebie obowiązków Radnego, 30,8% (16 osób) odpowiedziało pozytywnie, a 69,2% (36 osób) negatywnie.

Źródło: gminawschowa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~wyliczenia
22.09.2023 07:36

zainteresowanych osób do rady (pozytywnie zainteresownych) jest 28 osób, z tego do czynnego udziału w Radzie jest 30,8%, czyli wychodzi na to że na całą Wschowę 8,62 osoby chciałyby uczestniczyć w Radzie, Jaka jest ilość uprawnionych, aby zobaczyć obraz zainteresowania młodzieży tym pomysłem (udział wzięło 52 osoby)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl