TworzymyGłos Regionu

reklama

Zajęcia sportowo-rekreacyjne w ramach programu „Rehabilitacja 25plus”

Środa, 13 grudnia 2023 o 13:54, autor: 0
Zajęcia sportowo-rekreacyjne w ramach programu „Rehabilitacja 25plus”

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy realizuje pilotażowy program "Rehabilitacja 25 plus", który jest finansowany przez PFRON. To projekt wyjątkowy, ukierunkowany na wsparcie absolwentów ośrodka w ich codziennym życiu. Jakie korzyści przynosi im uczestnictwo w zajęciach sportowo-rekreacyjnych?

Od rekreacji do życiowych kompetencji

Celem programu jest nie tylko zapewnienie zdrowej rozrywki i promowanie aktywności fizycznej. Jego głębsza idea to kształtowanie umiejętności życiowych – od zasad fair play, przez radzenie sobie z emocjami, aż po współpracę w zespole. Wszystko to osiągane jest poprzez zabawę i ruch, co sprawia, że uczestnicy uczą się i rozwijają w przyjaznej atmosferze.

Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami

Projekt ma także kluczowe znaczenie w rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami. Zajęcia sportowe są dostosowane do ich potrzeb i możliwości, koncentrują się na usprawnianiu koordynacji ruchowej oraz poprawie motoryki. To ważny element w procesie budowania samodzielności i samodyscypliny uczestników.

Życiowa metamorfoza

Rezultaty programu są imponujące – absolwenci ośrodka, biorący udział w "Rehabilitacji 25 plus", nie tylko czerpią radość z aktywności fizycznej, ale również zyskują cenne umiejętności, które przekładają się na ich codzienne życie. Program ten otwiera przed nimi nowe perspektywy, pomaga w budowaniu zdrowych nawyków i staje się formą wsparcia, która ma realny wpływ na ich przyszłość.

Źródło: SOSW we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl