TworzymyGłos Regionu

reklama

Zainwestował w kolekcjonerskie złoto. 49-latek oszukany na ponad 3 tysiące złotych

Wtorek, 11 czerwca 2024 o 22:33, autor: 0
Zainwestował w kolekcjonerskie złoto. 49-latek oszukany na ponad 3 tysiące złotych

49-letni mieszkaniec gminy Wschowa padł ofiarą internetowych oszustów. Mężczyzna, regularnie inwestujący swoje oszczędności w kolekcjonerskie złoto, tym razem stracił ponad 3000 złotych.  

Zakup złota przez internet. Brak dostawy i zerwany kontakt

Na początku kwietnia 2024 roku, mężczyzna zdecydował się na kolejny zakup złota kolekcjonerskiego typu PAMP. Znalazł w sieci stronę oferującą sztabki złota w konkurencyjnych cenach.  Strona wydawała się autentyczna, co skłoniło go do rejestracji i przelania ponad 3000 złotych na podane konto bankowe.

"Jak się okazało w ciągu kolejnych dwóch miesięcy, nie otrzymał ani złota, ani zwrotu pieniędzy. Kontakt się urwał," mówi rzeczniczka wschowskiej policji, nadkomisarz Maja Piwowarska. Wszystko wskazuje na to, że padł ofiarą oszustwa.

Zobacz: Zanim zorientowała się, że to oszustwo wykonała 21 przelewów. Mieszkanka gm. Sława straciła pieniądze

Policja apeluje o ostrożność

Nadkomisarz Piwowarska podkreśla, że oszustwa tego typu stają się coraz bardziej powszechne. "Kolejny raz prosimy o zachowanie ostrożności i czujności podczas inwestycji w sieci”, apeluje rzeczniczka KPP Wschowa.

Zobacz: Straciła 44 tys. zł na oszustwie związanym z kryptowalutami

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl