TworzymyGłos Regionu

reklama

Zadbaj o bezpieczeństwo dzieci podczas wycieczek. Zgłoś autokar do kontroli

Czwartek, 23 maja 2024 o 11:25, autor: 0
Zadbaj o bezpieczeństwo dzieci podczas wycieczek. Zgłoś autokar do kontroli

Kończący się rok szkolny to idealny czas na organizację wyjazdów i wycieczek dla dzieci i młodzieży. W trosce o ich bezpieczeństwo, wschowska policja apeluje do rodziców i organizatorów wycieczek o zgłaszanie autokarów do kontroli.

Nadkomisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie wyjaśnia, że priorytetem lubuskiej policji jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom podczas wszelkiego rodzaju wyjazdów. „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży chcących udać się na wycieczkę, czy na inną formę rozrywki to priorytety lubuskiej policji. Kończący się rok szkolny zachęca do organizacji różnego rodzaju wyjazdów.”

Kontrola autokarów odbywa się w specjalnie wyznaczonym miejscu – w zatoczce autobusowej przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. W razie potrzeby możliwe jest również wskazanie innego bezpiecznego miejsca, gdzie kontrola może zostać przeprowadzona. Ważne jest wcześniejsze zgłoszenie, które usprawni pracę funkcjonariuszy i pozwoli uniknąć zbędnych opóźnień przed wyjazdem.

Jak zgłosić autokar do kontroli?

Aby zgłosić autokar do kontroli, należy skontaktować się z oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji we Wschowie pod numerem telefonu 47 79 43 211 lub z Wydziałem Ruchu Drogowego pod numerem 47 79 43 220. Zgłoszenia są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00.

Policja apeluje, aby pamiętać o bezpieczeństwie dzieci, podkreślając, że każdy rodzic, nie tylko organizator, może zgłosić autokar do kontroli. Wcześniejsze zgłoszenie jest kluczowe, aby funkcjonariusze mogli sprawnie i skutecznie przeprowadzić kontrolę, nie narażając dzieci na kilkuminutowe oczekiwanie.

Źródło: KPP Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl