TworzymyGłos Regionu

reklama

XLI Sesja Rady Powiatu Wschowskiego: Sprawozdanie z prac w okresie międzysesyjnym oraz ważne uchwały

Wtorek, 25 kwietnia 2023 o 09:37, aktualizacja Wtorek, 25 kwietnia 2023 o 09:49, autor: 0
XLI Sesja Rady Powiatu Wschowskiego: Sprawozdanie z prac w okresie międzysesyjnym oraz ważne uchwały

W dniu 24 kwietnia 2023 roku odbyła się XLI sesja Rady Powiatu Wschowskiego. Zgromadzeni radni wysłuchali sprawozdania z prac Zarządu Powiatu Wschowskiego w okresie międzysesyjnym oraz przedstawionych przez gości informacji na temat sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w Powiecie Wschowskim.

Sprawozdanie z prac Zarządu Powiatu Wschowskiego

Starosta Wschowski, Andrzej Bielawski, przedstawił radnym raport z prac Zarządu Powiatu Wschowskiego w okresie międzysesyjnym. Radni mieli okazję poznać najważniejsze działania podejmowane przez Zarząd w ciągu ostatniego czasu.

Sytuacja sanitarno-epidemiologiczna w Powiecie Wschowskim

Katarzyna Strap, Kierownik Oddziału Nadzoru Sanitarnego PPIS w Nowej Soli, zaprezentowała informację na temat stanu bezpieczeństwa sanitarnego oraz sytuacji epidemiologicznej w Powiecie Wschowskim w roku 2022. Radni mieli okazję poznać najnowsze dane dotyczące sytuacji w powiecie oraz planowane działania w celu poprawy sytuacji.

Sprawozdanie z działalności za 2022 rok Komendy Powiatowej Policji we Wschowie

Komendant Andrzelika Łuczak przedstawiła sprawozdanie z działalności Komendy Powiatowej Policji we Wschowie za rok 2022. Radni mieli okazję poznać najważniejsze wyzwania, z jakimi musiała zmierzyć się policja w ciągu ostatniego roku, a także działania, które zostały podjęte w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Wschowskiego.

Działania podjęte przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie w 2022 roku

Komendant Krzysztof Piasecki zaprezentował zgromadzonym działania, jakie zostały podjęte przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie w 2022 roku. Radni mieli okazję poznać najważniejsze wyzwania, z jakimi musiała zmierzyć się straż pożarna, a także w jaki sposób zapewniono mieszkańcom powiatu odpowiednią ochronę.

Podjęte uchwały

Podczas sesji Rada Powiatu Wschowskiego podjęła szereg ważnych uchwał. Wśród nich znalazły się:

  • przyjęcia sprawozdania z realizacji za lata 2019-2020 oraz 2021-2022 „Programu opieki nad zabytkami Powiatu Wschowskiego na lata 2019-2022”,
  • wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy najmu przez jednostkę organizacyjną, przedmiotem której jest najem garażu o powierzchni 15,81 m2, która jest częścią nieruchomości oddanej w trwały zarząd tej jednostki,
  • zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Wschowskiego na lata 2023 – 2032,
  • zmiany uchwały budżetowej Powiatu Wschowskiego na rok 2023.

Źródło: Powiat Wschowski

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl