TworzymyGłos Regionu

reklama

Wybory są zmianą, której Wschowa potrzebuje

Razem Możemy Więcej - Przemysław Gliński - Nasz Burmistrz

Piątek, 05 kwietnia 2024 o 12:25, aktualizacja Piątek, 05 kwietnia 2024 o 13:23, autor: 31
Wybory są zmianą, której Wschowa potrzebuje

Przemysław Gliński stawia przede wszystkim na rozwój infrastruktury w mieście i na obszarach wiejskich.  Wspólnie z Komitetem Wyborczym Wyborców Przemysław Gliński Demokratyczna Wschowa podejmie działania, które realnie i skutecznie zmienią całą naszą Gminę plasując nas w czołówce miast i gmin najlepiej rozwijających.

Nasze cele to:  

  1. Rozwój infrastruktury.

Opracowanie planu budowy i modernizacji dróg gminnych i śródpolnych w gminie Wschowa.

Skanalizowanie miasta i wsi. Budowa ścieżek rowerowych i ciągów pieszych.

Współpraca z samorządem powiatowym i wojewódzkim oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

 

  1. Wsparcie dla edukacji.

Wyposażenie placówek oświatowych w pomoce dydaktyczne.

Utworzenie żłobka na terenie gminy. Wsparcie dla niepublicznych placówek oświatowych. Stypendia sportowe i naukowe dla uczniów. Współpraca z Radą Młodzieżową.

Dialog z młodym pokoleniem mieszkańców naszej gminy.

 

  1. Ochrona środowiska.

Propagowanie programu czyste powietrze. Promowanie ekologicznych źródeł energii.

Ochrona środowiska naturalnego w oparciu o ideę zielonego miasta i wsi.

Wsparcie mieszkańców w walce z nadmiernym hałasem.

Rewitalizacja parków na terenie gminy.

 

  1. Rozwój gospodarczy.

Promocja lokalnych produktów.

Tworzenie miejsc i warunków dla rozwoju przedsiębiorczości. Uproszczenie procedur administracyjnych.

Korzystne warunki podatkowe dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy. Inicjowanie programów szkoleniowych i doradczych.

Wspieranie i promowanie małych zakładów rzemieślniczych z terenu gminy.

 

  1. Bezpieczeństwo i porządek.

Podnoszenie bezpieczeństwa poprzez rozwój monitoringu na terenie całej gminy.

Modernizacja remiz Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wsparcie wspólnot mieszkaniowych oraz prywatnych właścicieli w zakresie remontu kamienic i terenów przyległych. Rewitalizacja przestrzeni wspólnych – poprawa wizerunku miasta.

Powrót do otwartych i dostępnych słupów ogłoszeniowych na terenie gminy.

 

  1. Rozwój kultury i sportu.

Wsparcie organizacji pozarządowych, klubów i stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich w działaniach na rzecz lokalnej społeczności i integracji.

Zwiększenie kwot dotacji w konkursach dla organizacji pozarządowych. Powrót do organizacji imprez sportowych i kulturalnych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Dostosowanie działalności Centrum Kultury i Rekreacji do potrzeb i oczekiwań mieszkańców gminy w każdym wieku i w godzinach dostępnych dla wszystkich.

Modernizacja basenu i stadionu miejskiego.

 

  1. Transparentność i partycypacja społeczna.

Urząd Miasta i Gminy otwarty dla wszystkich. Powrót do Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Pełna transparentność działań samorządu. Racjonalność wydatkowania środków publicznych.

Konsultacje społeczne. Promowanie społeczeństwa obywatelskiego.

Sesje Rady Miasta dla wszystkich. Konkursy na stanowiska kierownicze

 

  1. Promocja turystyki i dziedzictwa kulturowego.

Opracowanie i wdrażanie strategii opartej na atrakcjach turystycznych i bogactwie historycznym naszego regionu. Poprawa infrastruktury na terenie Lginia.

Stworzenie przestrzeni publicznej otwartej na inicjatywy mieszkańców.

Pozyskiwanie funduszy zewnętrznych na ratowanie zabytków.

 

  1. Dostępność usług publicznych.

Wsparcie w zapewnieniu dojazdu dla mieszkańców korzystających z usług Środowiskowego Domu Samopomocy.

Dostosowanie godzin pracy urzędu i jednostek podległych do potrzeb i oczekiwań mieszkańców. Działania na rzecz eliminacji barier architektonicznych i społecznych.

 

  1. Współpraca zewnętrzna.

Budowa partnerskich relacji z sąsiednimi gminami.

Tworzenie wspólnych projektów rozwojowych we współpracy z Wojewodą, samorządem wojewódzkim i powiatowym zgodnych ze strategią województwa lubuskiego.

Pełna współpraca z sektorem prywatnym w celu poprawy jakości usług dla mieszkańców.

Zapraszam do udziału w wyborach samorządowych 7 kwietnia 2024 i oddania głosu na Komitet Wyborczy Wyborców Przemysław Gliński Demokratyczna Wschowa.

Razem możemy więcej.

Przemysław Gliński

--------------------------

Materiał sfinansowany ze środków Komitetu Wyborczego Wyborców Przemysław Gliński Demokratyczna Wschowa.


Kontakt w sprawie publikacji materiałów wyborczych: redakcja@glosregionu.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (31)

avatar

avatar
~Widz
05.04.2024 13:19

Wiele w tym mieście już przeżyliśmy i wiele wojen stoczyliśmy, ale po latach muszę stwierdzić że liczy się tu człowiek, a nie partia. Miałam przyjemność poznać Pana Przemysława osobiście i dziś z pełną świadomością, że tylko ten człowiek - ponad podziałami - może wpriwadzic Wschowę na właściwą drogę. To jest kandydat godny naszego wsparcia -oddam na niego swój głos!

avatar
~wątpiący
05.04.2024 14:29

Zaraz, zaraz, to Gliński chce być burmistrzem, czy radnym, bo na plakacie jest w dwóch osobach. Może niech się chłop zdecyduje, bo jak tak chce rządzić gminą to lipa. Wygląda na to, że Gliński po prostu chce być. i już, bo zawsze coś skapnie do emerytury.

avatar
~MASAKRA
05.04.2024 15:29

Szanowny ( Widzu ) ten człowiek? - To ma być burmistrz Wschowy - Jedna wielka MASAKRA i KPINA, o której taki troll wyborczy jak ty powinieneś wiedzieć, gdzie ten zawodowy strażak był jak nasza młodzież i dzieci potrzebowali wody -Wody ?. Co ty mogłeś z takim b. strażakiem przeżyć ?. Nie ośmieszaj się i nie kpij z NAS !. Chyba, że pretendujesz na " nowego Dzbana Roku" nasze Wschowy ?. Emeryt mundurowy, który pięć lat temu startował z listy pisu ( a ty tu nam bezczelnie mówisz - człowiek, a nie partia ) ponownie śmie z nas robić durniów i startuje z KWW " Krzak pis" i ty go nazywasz " bez partyjnym" --- jakie ty posiadasz IQ ?. Przestań bredzić i weź się do roboty !. A emeryta mundurowy na spokojną emeryturę mundurowego !!!,

avatar
~Mieszkaniec
05.04.2024 13:20

Wystarczy Pana „zadufanego” w naszej gminie. Moim zdaniem to jedyna możliwa i sensowna droga. Człowiek, który mieszka, jest wśród nas. Ja oddam swój głos na Pana Glińskiego i jego komitet.

avatar
~CZŁOWIEK?
05.04.2024 15:37

Czy ty "Mieszkaniec" z takimi poglądami, aby jesteś mieszkańcem Wschowy, czy tylko pospolitym wyborczym trollem ?. Jak ty jako mieszkaniec możesz nam takiego człowieka proponować na burmistrza ?. najwyraźniej pomyliłeś adresy --- emeryci mundurowi w naszej Wschowie to Masakra dla Nas , dla Naszych Dzieci i Naszych Wnuków !. Ludzie z poglądami pisu i to po tych ponad 8 latach ich totalnej władzy i uwłaszczeniu się na naszym mieniu to jedna wielka katastrofa !. TO 30 lat kolejnego zacofania !. Wstydu nie masz człowieku - " Mieszkaniec" !.

avatar
~Śmiech na sali
05.04.2024 13:32

Prawie 80% "programu" to pomysły burmistrza, które już są realizowane lub na które dostał dofinansowanie. Marny program marnego kandydata. A kandydaci na radnych to zbiorowisko największych pieniaczny gminnych, z których każdy jest jak krowa która głośny ryczy a mało mleka daje.

avatar
~Widz
05.04.2024 15:03

Poczytaj program Antkowiaka gdy startował na burmistra 5 lat temu co obiecał i ile z tego zrealizował i nie pisz głupot.

avatar
~DO ( Widz)
05.04.2024 19:56

Poczytaj program kandydata z listy pisu z ponad 5 lat, a obecnie Radnego pis i jednocześnie kandydata z tak zwanego komitetu be znaczka ( pis) !. Jak tak człowiek może nam spojrzeć prosto w oczy i opowiadać te swoje wyborcze - partyjne dyrdymały ?. Przypominam, że jest to emeryt - emeryt mundurowy i co tak mu brakuje tego szmalu, że szuka kolejnego etatu w branży BUDŻETU !. Pytanie; - to po co ten mundurowy szedł na emeryturę jak teraz i wcześniej z partii pisu nadal startuje i ubiega sie o miejsce pracy ?. Jak taki emeryt może być wydajnym pracownikiem dla Naszego Miasta i Gminy jak nie był już w stanie być STRAŻAKIEM ?. To jest totalna kpina z Nas Mieszkańców i Wyborców !. To jest narażanie Naszego Budżetu na straty i zbędne ponowne opłacanie kogoś kto pobiera tak wysoką emeryturę !!!. ZERO uczciwości wobec Społeczeństwa - jeden jak i drugi emeryt mundurowy w tych wyborach !. Szok i Rozpacz co do ich zachowania !.

avatar
~Zen
05.04.2024 13:34

Wiem, ze już Pan odpuścił, podoba mi się to podejście, luzak z Pana. Tak trzymać i głosować na Antkowiaka. On może to zauważyć i dać jakąś robotę ?

avatar
~Antoni
05.04.2024 13:34

Najlepszy kandydat.

avatar
~Kandydat - emeryt !
05.04.2024 20:06

Szanowny""" Antoni""" jak taki " najlepszy", to czemu jest na emeryturze, a nie służ w Straży, w Straży do czego go nasze Państwo Wyszkoliło i opłaciło jego studia ?. Emeryt. który idzie na emeryturę na własną prośbę ma ku temu jakiś powód - ale taki emeryt, który zaraz po przejściu na tą emeryturę stara się o nowy etat pracy na koszt Suwerena , to jest PODEJRZANE !. Dlaczego my Społeczeństwo takich emerytów mundurowych podwójnie opłacać z Naszej Kasy ?. To jest i nie uczciwe i nie sprawiedliwe wobec tych osób co Na Naszym skromnym rynku poszukują pierwszej pracy !!!. Jednym mamy płacić podwójnie, a inni z Naszej Wschowy uciekają bo nie maja pracy !. Miejsce tych mundurowych emerytów jest przy ich rodzinach --- nie po to taki emeryt szedł na ta swoją wymarzoną mundurową ciepłą emeryturę !. Jak im tak bardzo zależy na nowym etacie TO ZABRAĆ IM TE EMERYTURY ---- !!!. Ciekawe, czy wówczas też tak będą służyć tej swojej partii pis ???

avatar
~wyborca
05.04.2024 20:25

zgadzam się, same superlatywy, człowiek z ogromną wiedzą , niektórzy nawet cząstki jej nie mają, to jest osoba, której mogę powierzyć swoje być lub nie być, empatyczny i ponad podziałami, tylko pan Przemek

avatar
~Wyborca do Anyoniego
05.04.2024 20:57

Mój kciuk w górę ,to pomyłka .Gliński to najgorszy kandydat.

avatar
~Obserwator
05.04.2024 13:36

Najlepszy kandydat jakiego możemy mieć – rzetelny, z doświadczeniem i wiedzą. Człowiek, który udowodnił swoim dotychczasowym życiem i postępowaniem, że najważniejsze jest dla nuego nasze bezpieczeństwo, nasza wspólnota i działanie ponad układem. My nie możemy stawiać na bajkopisarza, ale na konkret. Ma Pan mój głos!

avatar
~Podwójne oblicze ;
05.04.2024 20:22

Podwójne oblicze co do pojęcia i znaczenia słów ; " rzetelny, z doświadczeniem i wiedzą" - większej bzdury to ja już tu nie słyszałem . Jak można używać tych określeń do człowieka, który jako strażak zawodowy zabrania wysłania wody osobą potrzebującym ? ,. jak ktoś taki jak ty " Obserwator" możesz być uczciwym człowiekiem, mówiąc te słowa ?. Po drugie ; - jak emeryt może domagać się nowej pracy, jak nie tak dawno robił wszystko by odejść na emeryturę ?. To jest chore i wymaga zbadania. Zbadania - wręcz Audytu wymaga wyjaśnienia, czy jako ten strażak na kierowniczym wówczas stanowisku miał prawo i mógł odmówić tej wody dla potrzebujących osób ?. TO WYMAGA zbadania ???. I jak taki człowiek może powtórny raz starć się o stołek burmistrza i t w Naszym Mieście ?. Co na to oficerski honor i oficerskie sumienie wobec Suwerena ???.

avatar
~Podwójne oblicze ;
05.04.2024 20:22

Podwójne oblicze co do pojęcia i znaczenia słów ; " rzetelny, z doświadczeniem i wiedzą" - większej bzdury to ja już tu nie słyszałem . Jak można używać tych określeń do człowieka, który jako strażak zawodowy zabrania wysłania wody osobą potrzebującym ? ,. jak ktoś taki jak ty " Obserwator" możesz być uczciwym człowiekiem, mówiąc te słowa ?. Po drugie ; - jak emeryt może domagać się nowej pracy, jak nie tak dawno robił wszystko by odejść na emeryturę ?. To jest chore i wymaga zbadania. Zbadania - wręcz Audytu wymaga wyjaśnienia, czy jako ten strażak na kierowniczym wówczas stanowisku miał prawo i mógł odmówić tej wody dla potrzebujących osób ?. TO WYMAGA zbadania ???. I jak taki człowiek może powtórny raz starć się o stołek burmistrza i t w Naszym Mieście ?. Co na to oficerski honor i oficerskie sumienie wobec Suwerena ???.

avatar
~Obserwatorka
05.04.2024 20:33

Może i bajkopisarz, ale realista , a nie wodolej !

avatar
~wyborca
05.04.2024 13:37

Program brzmi realistycznie i co najważniejsze wyczuwam tu taką normalność i brak fajerwerków. Powrót do budżetu obywatelskiego to hicior. Stawiam na tego gościa!

avatar
~Change
05.04.2024 14:11

Zmiana konieczna! Popieram Glińskiego, chłop wie, czego chcemy. Rozmawiałem wielokrotnie z tym panem i cieszy mnie jego podejście do ludzi. Myślę że i po wyborach takie będzie

avatar
~CYTAT... " podejście do ludzi "...
05.04.2024 20:29

Czy to " podejście do ludzi" wg ciebie " Change" to ma polegać na tym, iż jako zawodowy strażak ten kandydat odmawia właśnie LUDZIOM zwyklej wody ?. To cię u tego kandydata emeryta mundurowego " Change" tak bardzo " cieszy" ?. Jak widać w w tym pisie macie dziwne podejście do poszanowania drugiego człowieka ?. Najwyraźniej cieszy was ale krzywda drugiego człowieka, a nie "" jego podejście "". Krótko mówiąc ; jakie poparcie taki i kandydat!.

avatar
~Pasja...
05.04.2024 20:38

Wypisz wymaluj jak się czyta trolli poparcia dla kandydata emeryta mundurowego to jako żywo mamy tu do czynienia z "kalką", a la " PRZEKAZÓW DNIA z PRTII PISU" , kiedyś mówiono przekazów dnia z Nowogrodzkiej --- jak widać troll po trollu pisze w tym samym stylu bzdetów pochwalnych co to ni w ząb nie pasują do tej osobowości kandydata emeryta mundurowego na burmistrza - Jedna wielka Kompromitacja i tych wpisów i tego kandydata !. Anty reklama pis bis !

avatar
~Mono
05.04.2024 15:28

Jestem za transparentnością po latach działań osnutych tajemnicą - głosuję na Przemka Glińskiego

avatar
~"KWW KRZAK"
05.04.2024 15:58

Klasyka - powstaje autorski artykuł o kandydacie ( jaki widzimy, szkoda wymieniać z nazwiska by go nie lobbować oraz za to co w przeszłości zrobił, a może czego ustawowo nie zrobił....itd ) , a zaraz pod tym jakże Cynicznym , Obłudnym w swojej treści artykule mamy WYSYP " przedwyborczych jego trolli ) ze słowami na " tak" !. Kpina z Nas Wyborców, kpina w stylu pis plus z Naszej Inteligencji , bowiem my wszyscy - kto jak kto, ale my mieszkańcy Wschowy ... - wiemy jaki ten człowiek jest, jak potraktował naszą Młodzież i Dzieci zabraniając im wody !. I teraz taki jeden z drugim bezwstydny troll wypisuje o tym kandydacie, niby jaki do "szlachetny człowiek" - Wstyd mi za was i za tego waszego kandydata jak emeryt mundurowy !. Co z was za mieszkańcy Wschowy, czego i wy i ten kandydat emeryt mundurowy nam życzycie !!!. Wstyd i żenada troll od kandydata !.

avatar
~My Wyborcy Wschowy!
05.04.2024 16:40

My Wyborcy Wschowy jeśli tacy ludzie jak ci kandydaci emeryci z wysokimi emeryturami i kandydaci "bis pis z NN KWW" Nas Wyborców Wschowy i Powiatu Nie szanują, wręcz ignorują Nasze słowa o nich - co widać po ich pseudo kampanii - Powiedzmy im ostateczne NIE i nie traćmy, ani czasu , ani naszych pieniędzy na II Turę Wyborów. Powiedzmy wszyscy tak JUŻ w I Turze dla pana Antkowiak !!!. To jest odpowiedni człowiek ,wychowany bez rozkazów i nakazów partyjnych i służb MSW --- Tak Dla Pan Antkowiak w I Turze Wyborów !. To jest jedyne co My sami możemy dla siebie i naszych dzieci zrobić na Kolejne 5 lat !!!. Liczę na Naszą młodzież i kobiety - MY WSZYSCY na pana Antkowiak _ Burmistrz na czasy XXI Wieku !!!. Głos na emerytów i pozostałych kandydatów głosem straconym !!!!.

avatar
~Jak Oficer do Oficera ***
05.04.2024 17:13

Przypominam o Honorze i Uczciwości wobec Suwerena. Jakoś u ciebie tego nie widziałem. Przypominam również twoim klakierom, kampania wyborcza szybko minie, kurz po niej opadnie, a w ze swoimi obłudnymi wpisami pozostaniecie razem z łatką wstydu jako do was przylgnie. Czy to jest warte tego co wy nam Wyborcą czynicie?. Zastanówcie się nad swoją uczciwością i waszym osobistym poczuciem honoru !.

avatar
~66j6
05.04.2024 16:11

Gliński - fałsz i zakłamanie. Kandydat PiS który ukrywa swoje przekonania wstydzi się partyjnych korzenie a wszystko to dla władzy. Takiego włodarza nie chcemy!

avatar
~Emeryt do emeryta
05.04.2024 16:15

A gdzie u emeryta mundurowego poszanowanie drugiego człowieka, jego ludzkich potrzeb ... pamiętamy to NIE dla przekazania wody!. Pamiętamy to partyjne oddanie i to kogo zawodowego oficera ... pamiętamy te ostatnie wybory jak emeryt mundurowy, b. strażak startował z listy pisu - lokalnego pisu w obstawie posła Asta. prezsa HZZ i tej waszej " rekonstrukcji" na burmistrza ..I co jak to się skończyło kandydacie emerycie mundurowy dla pana i pisu ?. Ostał się tylko Radny pisu i jakiś " ochlap" w starostwie i teraz co kandydat pisu startuje z KWW " krzak" bez partyjnego znaczka ?. I to wg byłego oficera Straży Pożarnej ma być Honorowe, ma być uczciwe w stosunku do Nas Wyborców i Mieszkańców ?. Mój Boże , co za obłuda, co za cynizm z pana strony. I żadne trolle piszące w pana imieniu pod tym obłudnym , cynicznym tekście nie zmienia pana i pana osobowości i stosunku do bliźniego swego !. My pana znamy i poznamy pod każą maską.. nawet pod tym KWW !!!, Nie dla takiej osoby , proszę nie karać Wschowy swoją osobą i swoją obłudną propozycją. Emeryt to emeryt - czy to nie pana partia walczyła o przyspieszenie emerytur !. Pan miejsce jak ustawa pis podaje jest na EMERYTURZE !!!. Na emeryturze !!!. My panu mówimy NIE i Nie pańskim śmiesznym trollom !!!!.

avatar
~NIE DLA EMERYTÓW
05.04.2024 20:58

Prosta odpowiedź : - jak emeryt mundurowy ( nie daj borze z grupą inwalidzką? i o to trzeba ich pytać) czy to b. strażak, czy to b. policjant co to ich służby zawodowe wysłały na zasłużone dla nich emerytury z wysoką jak na te czasy emeryturą, mogą być wydajni w nowej pracy, tak odpowiedzialnej jak ETAT BURMISTRZA, nie wspomnę nawet o funkcji Radnego !?...... ?. To jest kpina z nas wyborców !. NIE EMERYTOM .

avatar
~skromny emeryt+++
05.04.2024 21:05

Tak jak ci kandydaci, byli zwodowi oficerowie potraktowali Honor, Uczciwość i Wierność ideałom służby mundurowej i za to kogo oni teraz reprezentują, ja skromny emeryt mówię im NIE. Nie panowie mundurowi nie jesteście tego godzien !. Proszę Was Wyborców rozważcie moje słowa biorąc pod ocenę Honor, Uczciwość i Wierność jaką powinni posiadać nie tylko szeregowi mundurowi emeryci, ale jakże oni byli oficerowie tych służb. Takich postaw się nie wybacza !.

avatar
~tylko pan Gliński
06.04.2024 08:53

a ja mówię nie : szkalowaniu, pomówieniach, kłamstwach wyssanych z palca, to jest haniebne-jestem pewien, że produkuje je jeden i ten sam kandydat / tak bardzo są do siebie podobne/

avatar
~66j6
08.04.2024 08:21

do widzenia się z panem panie gliński, zakłamywanie rzeczywistości nic nie dało. Gratuluję wyniku z całego serca. Nie dla pisiorów nie dla kłamców!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl