TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowski Kongres Kobiet tuż, tuż - „Musimy się stawiać, by nas nie ustawiano”

Środa, 06 września 2023 o 16:24, aktualizacja Środa, 06 września 2023 o 16:40, autor: 8
Wschowski Kongres Kobiet tuż, tuż - „Musimy się stawiać, by nas nie ustawiano”

Już za dziesięć dni, 16 września, Centrum Kultury we Wschowie zamieni się w arenę dyskusji i wymiany doświadczeń związanych z kobiecą perspektywą w życiu społecznym, zawodowym i prywatnym. Mowa o tegorocznym Wschowskim Kongresie Kobiet, który odbędzie się pod dość prowokującym, ale i mobilizującym tytułem „Musimy się stawiać, by nas nie ustawiano". Znamienne jest, że tymi słowami podczas jednego ze swoich wystąpień podzieliła się Aneta Kręglicka, Miss Świata z Polski. Patronat nad wydarzeniem objęli marszałek województwa, Elżbieta Anna Polak, oraz marszałek senatu, Tomasz Grodzki.

Przybędą liczne delegacje

Nie tylko lokalne aktywistki i osoby zainteresowane ze Wschowy będą miały okazję wziąć udział w Kongresie. Panie z Nowej Soli, Żagania, Leszna oraz Zielonej Góry również zapowiedziały swoją obecność. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się również eksperci i ekspertki z różnych dziedzin.

Bogata oferta wykładów

Jednym z głównych elementów kongresu jest różnorodność tematów wykładów i warsztatów. Uczestniczki będą miały okazję dowiedzieć się, jak bronić się przed przemocą domową, jak dbać o urodę w obliczu ciężkiej choroby, czy jak żyć pełnią życia. Zbigniew Izdebski, znany seksuolog, wygłosi prelekcję na temat "Sztuka kochania wczoraj i dziś".

"Spotkanie z drugim człowiekiem to lekcja szacunku i zrozumienia"

Organizatorki wydarzenia, Hanna Knaflewska-Walkowiak i Urszula Chudak, podkreślają, że Kongres nie jest tylko okazją do zdobycia wiedzy, ale również do spotkania z drugim człowiekiem.

„Jak widać rozrzut tematów jest bardzo szeroki, bo jak mówiła w tym roku na Poland Rock Festiwal w Czaplinku Martyna Wojciechowska, świat jest różnorodny, nie ma jednej słusznej recepty na dobre życie, a spotkanie z drugim człowiekiem, to lekcja szacunku i zrozumienia” - zaznaczają organizatorki.

Zakończenie w klimatach artystycznych

Po zakończonych obradach uczestniczki będą miały okazję do relaksu i integracji. Organizatorki zaplanowali bowiem występy artystów i baletu Teatru Muzycznego w Poznaniu, co zapewni doskonałą rozrywkę po intensywnych dyskusjach i warsztatach.

"Zapraszamy na to spotkanie z drugim człowiekiem, zapraszamy na tę lekcję szacunku i zrozumienia do Wschowy 16 września. Czekamy na Was!" – zachęcają organizatorki.

Zobacz również: X Wschowski Kongres Kobiet (RELACJA)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Grab
06.09.2023 19:52

Nie lepiej pojeździć rowerem?

avatar
~BRAWO KOBIETY !!!
07.09.2023 07:34

BRAWO POLSKIE KOBIETY w WASZ NADZIEJA na te WYBORY !!!!. POLSKA KOBIETA jest PRZYSZŁOŚCIĄ NASZEGO PAŃSTWA POLSKIEJ DEMOKRACJI !!!. POLSKA KOBIETA pogoni te ostatnie 8 lat Obłudy, Fałszu i Cynizmu rządów pisu !!!. Brawo - CZEKAMY na WAS przy URNACH WYBORCZYCH --- nie tylko sie spotykać, gadać ale BYĆ CZYNNYMI w tych WYBORACH i w Polityce !!!!!. Trzeba Waszych zmian !!!!.

avatar
~Urszula Chudak
07.09.2023 10:07

Widocznie nie lepiej Panie Grab, skoro sala co roku jest pełna pań. Jeżeli w pańskim życiu jest kobieta, serdecznie zapraszam ją na Kongres. Wtedy będzie Pan miał odpowiedź "z pierwszej ręki". A tak na marginesie - uwielbiam takie merytoryczne, więcej niż jednozdaniowe, komentarze. Aż chce się je czytać!

avatar
~Adaś
07.09.2023 11:55

Ad. "U.Ch." - forumowiczu...., wiem, że Kongres nie jest rzemiosłem politycznym, no ale .... Wybory. Krótko i tylko tyle, to jest moje zdanie, Wybory 2023 zostaną rozstrzygnięte przez dwie grupy elektoratu - seniorów i kobiety. Emeryci są już w sporej części kupieni za "jezuitowe" pieniądze ( smutne, że tego nie pojmują) ale Wy kobiety może stworzyć władzy takie dziwowisko, że w pięty im pójdzie. Pani, p. Polak i inne mądre kobiety jesteście naszą mikro nadzieją na przeciwstawienie się prymitywności. Każda mikro społeczność sama mało uczyni ale w trendzie milionów rąk może przemeblować każdy "antyk". Kibicuję każdej polskiej kobiecie chcącej przeciwstawić się obecnej obłudzie. Uwierzcie Panie w swoją siłę liczebności w siłę zdrowego rozsądku. Pozdrawiam Adaś

avatar
~Tomy
07.09.2023 14:46

Kto za to zapłaci?

avatar
~do - Tomy
07.09.2023 16:25

Podatnik, choć nie znaczy, że są to pieniądze zmarnowane ?

avatar
~DO(Tomy)
08.09.2023 08:27

Zadaj to pytanie do tych co organizowali prekampanię wyborczą, " pikniki rodzinne", "pikniki mundurowe", wręczali wg ustawek medialnych tzw. " tekturowych kartoników" , wprowadzili w ramach propagandy " bezpłatne dwa odcinki autostrad" - za którą to propagandę My wszyscy płacimy !!!. Za pokazówki jakie teraz funduje nam kandydatka z pisu, że coś tam, coś tam daje za Nasze Publiczne pieniądze ....itd. Czy to ci hejterku z pixxxi plus odpowiada ????. Jak widać nie odpowiada ci Organizacja Jedyna Demokratyczna Naszych Pań !!!. Pań, które jako jedyne nie dały sie podporządkować Obłudzie, Szczuciu tej ponad 8 letnie Totalnej Władzy pisu !!!!.

avatar
~FACET
09.09.2023 12:02

Mój apel do dziadków, ojców, mężów, braci oraz wszystkich partnerów życiowych swoich partnerek.... FACECI !!!!. Najwyższy czas abyście swoje Panie zabrali na wybory - TE WYBORY !!!!. Jeśli jesteście tylko prawdziwymi FACETAMI swoich KOBIET i zależy Wam na ich szczęściu, wolności, równych prawach wyślijcie je na Te WYBORY !!!!. Jeśli nie chcecie aby Wasze, Twoje , Nasze Panie, Kobiety , babcie, żony, partnerki, siostry nie były dalej tak poniżane, poniewierane, pacyfikowane na ich legalnych protestach jak przez te ostatnie 8 lat totalnej władzy pisu idźcie z nimi na Te WYBORY, a razem pogonimy tych co to tak traktują Nasze Panie !!!!!. Jak to możliwe, ze oni wystawiają na swoich listach emerytów mundurowych co to im te ponad 8 lat służyli --- i jak wiem co robili z Naszymi Kobietami na Ich LEGALNYCH PROTESTACH !!!!. Wybory do Parlamenty III RP MUSZĄ WYGRAĆ dla swojego dobra NASZE Polskie Kobiety !!!!. Tego Wam i sobie Drogie Panie na tej Waszej Konwencji życzę !!!!!!/. Facet w obronie praw Polskich Kobiet !!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl