TworzymyGłos Regionu

reklama

X Wschowski Kongres Kobiet (RELACJA)

Sobota, 17 września 2022 o 12:15, aktualizacja Niedziela, 18 września 2022 o 08:56, autor: 16
X Wschowski Kongres Kobiet (RELACJA)

W sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji odbył się jubileuszowy 10. Wschowski Kongres Kobiet pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak. Gościem specjalnym wydarzenia była sędzia Anna Maria Wesołowska. Nie brakowało uśmiechu i serdeczności, w myśl hasła Kongresu - „Życie jest zbyt krótkie, by się nim nie cieszyć”.

Zgromadzoną publiczność przywitały przedstawicielki Rady Programowej – Urszula Chudak oraz Hanna Knaflewska-Walkowiak. Wśród gości znaleźli się m.in.: Magdalena Balak-Hryńkiewicz - reprezentantka Marszałka Województwa Lubuskiego, Konrad Antkowiak - Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, Małgorzata Paluch-Słowińska - Radna Sejmiku Województwa Lubuskiego, Adela Jankowska - Mistrzyni Świata w szybownictwie oraz Piotr Kokorniak i Daniel Kmieciak - dyrektorzy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Do Wschowy zjechały się również grupy pań z Gorzowa Wielkopolskiego, Kargowej, Nowej Soli, Żar, Leszna i Sławy.

Wydarzenie rozpoczęło odegraniem hejnału Wschowy, wcześniej przechodnie mogli usłyszeć koncert w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Maestoso. Po części oficjalnej przyszedł czas na występy prelegentek, recital i poczęstunek. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa fotograficzna portretów 20 lubuskich winiarek.

Harmonogram wydarzenia dostępny jest TUTAJ.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

avatar

avatar
~Emeryt
17.09.2022 14:35

Proste pytanie i proszę o prostą odpowiedź: - Sorry czy to jest Kongres Klubu Seniorek i UTW czy Kongres Kobiet tak w ogóle ????, bowiem prawie zero udziału Pań - Mieszkanek Wschowy i Powiatu w młodszym i średnim wieku !-????.

avatar
~do kom.powyżej
17.09.2022 16:52

Jak to nie wiesz? Lansowaniem sie tych dwóch pań -emerytek w głównej mierze, którym się wydaje, że tak wiele "dobrego" robią dla kobiet.

avatar
~DOdo..."do kom.powyżej"
17.09.2022 17:28

Co z Paniami co to pisze Pan "Emeryt", czyli w MŁODYM i ŚREDNIM WIEKU naszego miasta ???, czego nie uczestniczą i tym samym nie uwiarygadniają tego tzw. X Kongresu Kobiet ?. Czyżby UTW był jedynym uczestnikiem reprezentującym Wszystkie Panie od 18 do max lat Nasze Panie zw Wschowy ????????.

avatar
~Studentka UTW
17.09.2022 18:45

Żałosne!

avatar
~Żałosne !
18.09.2022 08:05

Żałosne - BO -BO....???. Pani Studentko UTW!.

avatar
~Studentka UTW
18.09.2022 09:34

Żałosny jest wpis emeryta.

avatar
~FWS
18.09.2022 08:45

Busie nie mająco robić i sie umawiają na kawkę i wmawiają sobie, że "coś robią". Ten zlot nie ma zadnego sensu, żadne konkretne problemy nie są poruszane a juz nawet nie mówię, żeby coś sensownego z tego wynikało... parodia.

avatar
~DO>FWS<
18.09.2022 12:17

Tak normalnie i wprost ; - kto to finansuje ???. Przecież panie emerytki, panie seniorki i tzw. panie "studentki" UTW mają na naszym terenie wiele innych tego typu imprez, miejsc spotkań - jak np. DDP, a tu jeszcze na dokładkę coś takiego jak Kongres Kobiet Wschowskich !. A co z paniami w wieku od 18 roku życia do etapu emerytalnego ???. Co taka Wschowa i Powiat Wschowski ma do zaoferowania tym PANIĄ ?????.

avatar
~Ewa
18.09.2022 11:19

Kongres super sędzia Wesolowska uświadomila kobietom wiele problemów na co dzień niezauwazalnych dziękuję za możliwość uczestnictwa

avatar
~Ela
18.09.2022 14:59

Gratuluje dla pań organizatorek poziom bardzo wysoki wykłady merytoryczne a reciital przepiekny

avatar
~Urszula Chudak
18.09.2022 19:17

Powiem nieskromnie - było dokładnie tak, jak opisały to Panie Ewa i Ela. Przez 10 lat przyzwyczaiłyśmy się do tego, że jest sporo negatywnych wpisów. Domyślam się, że pochodzących od osób, które nie uczestniczyły w wydarzeniu. Temu kto był [wiem to z bezpośrednich rozmów] ręka by nie drgnęła, by tak hejtować. Co roku tłumaczę się, skąd na to pochodzą środki - od sponsorów. Szukamy ich z Hanią długo, ale bardzo skutecznie. Jak ciekawscy chcą konkretów, proponuję przyjść na Kongres i posłuchać komu dziękujemy. Zaproszenie do udziału kierujemy do wszystkich pań, przychodzą te, które mają taką potrzebę oraz wiedzą, że warto. Przyjeżdżają z coraz odleglejszych miast. I na koniec - co drugi komentator ma z tym lansowaniem? Nigdzie się nie wybieram; więc i ono nie jest mi potrzebne. Mam nadzieję, że wszystkie wątpliwości wyjaśniłam i do zobaczenia za rok - tak jak Panie o to prosiłyście!

avatar
~ad vocem
18.09.2022 19:20

Dziękuję niniejszemu portalowi za zapowiedzi kongresowe oraz rzetelny przekaż - wszystko non profit. Urszula Chudak.

avatar
~Gekon
20.09.2022 22:34

Pani Urszulo, gratuluję, ad vocem do własnej wypowiedzi! Prawdziwe mistrzostwo!

avatar
~Kobieta
19.09.2022 11:04

Gratulacje dla Pani Uli i Pani Hani. Kongres Kobiet pięknie przygotowany i tak jest od 10 lat. Jest mi miło, że mogłam tam być. Byli ciekawi i mądrzy ludzie, którzy przekazali nam tematy, które zapamiętamy.

avatar
~do kobiety
19.09.2022 11:31

i taki komentarz ma sens, po prostu pani była i wie jak było. Doskonale sprawdza się przysłowie, że obecni nie mają racji. Ja też w sobotę byłam i uważam że było super!!!

avatar
~Urszula Chudak
21.09.2022 11:45

Panie Gekon - nie jest to mistrzostwo świata, a "w uzupełnieniu". I w tym celu umieściłam swoją drugą wypowiedź. Można ją stosować w uzupełnieniu do czyichś słów, ale można też i do własnych. Zdarza mi się wypowiadać publicznie, więc te rzeczy muszę znać. Niespecjalnie wyszło z tym mistrzostwem, ale nam z Kongresem Kobiet - już tak!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl