TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa bije Rekord Polski. Zbierzmy 250 osób na pilates!

Środa, 05 czerwca 2024 o 17:57, aktualizacja Czwartek, 06 czerwca 2024 o 01:47, autor: 2
Wschowa bije Rekord Polski. Zbierzmy 250 osób na pilates!

Już w najbliższą sobotę, 8 czerwca, o godzinie 10:00, na murawie Stadionu Miejskiego we Wschowie odbędzie się próba bicia Rekordu Polski w Pilates. Wydarzenie to ma na celu zgromadzenie jak największej liczby osób ćwiczących pilates w jednym miejscu i o jednej porze. Obecny rekord wynosi 249 osób, a organizatorzy liczą na jego pobicie.

Rekord Polski w Pilates we Wschowie

Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich, niezależnie od wieku i poziomu zaawansowania. Jak podkreśla organizatorka Aneta Małucka: „Każda osoba może przyczynić się do ustanowienia nowego Rekordu Polski, który aktualnie liczy 249 osób. Wydarzenie skierowane jest do osób w każdym wieku, a poziom ćwiczeń będzie dostosowany do wszystkich uczestników. Liczą się chęci, niekoniecznie poprawność wykonywanych ćwiczeń.”

Zobacz: Wschowianie na maty! Aktywna Wschowa powalczy o pilatesowy rekord Polski

Co trzeba wiedzieć?

Osoby chętne do udziału powinny zabrać ze sobą wygodny strój oraz matę, ręcznik lub koc do ćwiczeń. Ważne jest, aby każda osoba posiadała swoje własne stanowisko. Bramki na murawę boiska zostaną otwarte od godziny 9:30, gdzie sędziowie z Biura Rekordów będą liczyć osoby wchodzące, a wolontariusze będą przekazywać uczestnikom opaski z numerkami. Numery te będą brały udział w losowaniu nagród, takich jak vouchery na masaże czy karnety na zajęcia ruchowe.

Nagrody dla uczestników

Dla grup zorganizowanych, takich jak szkoły, przedszkola, stowarzyszenia czy kluby sportowe, przewidziane są dodatkowe nagrody. Najliczniej zgromadzone grupy mają szansę na zdobycie bonów o wartości 500 zł, 300 zł i 200 zł na zakup sprzętu sportowego lub pomocy dydaktycznych. Aby wziąć udział w tej rywalizacji, należy przy przejściu przez bramkę zgłosić wolontariuszom, jaką grupę reprezentujemy.

Bogaty program atrakcji

Wydarzenie nie ogranicza się tylko do ćwiczeń pilates. Na uczestników czekają liczne atrakcje, w tym strefa dla dzieci z animacjami, dmuchańcami oraz gościem niespodzianką, strefa gastronomiczna z przysmakami lokalnych przedsiębiorców, strefa sportu, warsztaty z Biblioteką oraz zumba na rozgrzewkę.

Wszystkie te atrakcje organizowane są w ramach Dni Wschowy przez Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, Miasto i Gminę Wschowa oraz Stowarzyszenie Aktywna Wschowa.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~kk
06.06.2024 08:04

Komu to potrzebne ? Propaganda CKiR i nic innego.

avatar
~Aneta Małucka
06.06.2024 08:53

Z roku na rok wzrasta ilość osób, które mają nadwagę i otyłość (Wg sondaży Polskie dzieci na tle europejskich tyją prawie najszybciej w Europie), niestety wiąże się z tą rosnąca ilością występowania chorób dietozaleznych jak np. cukrzyca, hipercholesterolemia, zespół metaboliczny, dna moczanowa itp itd. Zbyt mała ilość aktywności fizycznej jest jednym z głównych czynników ryzyka rozwoju nadwagi i otyłości, stąd każda, naprawdę KAZDA promocja zdrowego i aktywnego stylu życia, promocja aktywności fizycznej pośród dzieci, osób dorosłych i seniorów jest bardzo ważna. Ustanowienie nowego Rekordu Polski w pilatesie to jeden cel, ale drugi to zachęcenie mieszkańców Powiatu Wschowskiego i okolic do aktywnego rozpoczęcia weekendu, tym bardziej, że zajęcia pilates będą kontynuowane przez cały okres wakacji, aż do 31.08. podsumowując zachęcam do udziału w próbie Bicia Rekordu Polski oraz w zajęciach "pilates pod chmurką" w każdą wakacyjna sobotę od 8.06 do 31.08 o godz. 9.00. Mam nadzieję, że do zobaczenia :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl