TworzymyGłos Regionu

reklama

Wschowa. Wspominali życie towarzyskie PRL (FOTO)

Poniedziałek, 29 maja 2023 o 11:49, autor: 2
Wschowa. Wspominali życie towarzyskie PRL (FOTO)

W sobotę (27 maja) mieszkańcy Wschowy i przybyli goście mieli okazję przypomnieć sobie fascynujące aspekty życia towarzyskiego Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Muzeum Ziemi Wschowskiej zorganizowało wernisaż wystawy "Życie towarzyskie w PRL", następnie na wschowskim Rynku odbyła się potańcówka w stylu PRL.

Wystawa „Życie towarzyskie w PRL”: podróż w czasie do fascynującej przeszłości

Wystawa "Życie towarzyskie w PRL" stanowi niepowtarzalną okazję do wspomnień niezapomnianych prywatek, zabaw towarzyskich, wesel, koncertów, wycieczek i spotkań sprzed lat. To właśnie na tej wystawie możemy przenieść się w czasie i przywołać atmosferę tamtych dni. Dzięki niej możemy doświadczyć, jak obywatele radzili sobie z ograniczeniami narzuconymi przez ówczesną władzę.

Organizacja życia towarzyskiego w PRL

Podczas wizyty na wystawie będziemy mieli okazję zobaczyć, jak obywatele organizowali sobie życie towarzyskie w tamtych czasach. Na ekspozycji zostały zaprezentowane pamiątki i artefakty związane z prywatnymi spotkaniami oraz rozrywką. Dowiemy się, czym zajmowała się młodzież i jak spędzała wówczas swój czas. To fascynujące spojrzenie na tamte czasy pozwoli nam lepiej zrozumieć ówczesne realia.

Archiwalne fotografie Wschowy

Jedną z niezwykłych atrakcji wystawy są archiwalne fotografie przedstawiające Wschowę i jej mieszkańców sprzed lat. Dzięki tym zdjęciom można przyjrzeć się miastu i jego atmosferze w tamtych czasach. Archiwalne fotografie udostępnione m.in. przez Marka Argenta przenoszą oglądających w przeszłość i pozwolą zobaczyć, jak wyglądało życie w ówczesnym mieście.

Wsparcie od prywatnych kolekcjonerów

Muzeum Ziemi Wschowskiej otrzymało cenne wsparcie od prywatnych kolekcjonerów, którzy przyczynili się do powstania tej fascynującej wystawy. Halina Bartkowiak, Waldemar Małecki, Janusz Skrzypczak i Tomasz Szafraniak dostarczyli unikatowe pamiątki, które pozwalają nam lepiej zrozumieć tamte czasy i ich znaczenie dla mieszkańców Wschowy. Dzięki nim wystawa zyskała autentyczny charakter i stała się jeszcze bardziej wartościowym doświadczeniem dla odwiedzających.

Potańcówka w stylu PRL

Wieczorem tego samego dnia po wernisażu, na wschowskim Rynku odbyła się potańcówka w stylu PRL. Była to niepowtarzalna okazja, by przenieść się w czasie i zatańczyć do największych hitów tamtych lat. Centrum Kultury i Rekreacji zaprosiło wszystkich mieszkańców i gości do wspólnej zabawy. Wszyscy mogli poczuć atmosferę tamtych czasów i zanurzyć się w klimacie minionych dekad. Dodatkowo przed wschowskim ratuszem stanął zabytkowy samochód ze zbiorów Jarosława Staniszewskiego, a lokalne organizacje pozarządowe przygotowały przekąski nawiązujące do przysmaków z PRL.

Źródło/foto: MZW, CKiR

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~obserwator
29.05.2023 12:58

Jest za czym tęsknić ? Na prywatce można było spotkać towarzysza albo TW, zupełnie jak na zdjęciach. Jakie wzorce takie tęsknoty.

avatar
~obserwatorka
29.05.2023 15:24

I po co ta autoironia o swoich wspomnieniach "obserwatora" - bo jak to inaczej ocenić ?/. jaka pamięć taka wiedza - coś takiego jak wspomina "obsetrwator" mamy dzisiaj w niektórych szeregach partyjnych .... i po co tu wspominać !?.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl