TworzymyGłos Regionu

reklama

Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na wystawę „Życie towarzyskie w PRL”

Sobota, 20 maja 2023 o 10:48, autor: 3
Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na wystawę „Życie towarzyskie w PRL”

To wydarzenie, które nie tylko przeniesie nas w czasie, ale również odkryje fascynujące aspekty życia towarzyskiego w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na wernisaż wystawy „Życie towarzyskie w PRL”, który odbędzie się 27 maja 2023 roku o godzinie 17:00 w siedzibie MZW przy Placu Zamkowym 2.

Zaproszenie do podróży w przeszłość

Wystawa "Życie towarzyskie w PRL" stanowi niepowtarzalną okazję do wspomnień niezapomnianych prywatek, zabaw towarzyskich, wesel, koncertów, wycieczek i spotkań sprzed lat. Będzie to wyjątkowa podróż w czasie, pozwalająca przywołać atmosferę tamtych dni i doświadczyć tego, jak obywatele radzili sobie z ograniczeniami narzuconymi przez ówczesną władzę.

Co można zobaczyć na wystawie?

Podczas wizyty na wystawie będziemy mieli okazję zobaczyć sposoby organizowania sobie życia towarzyskiego w tamtych czasach. Na ekspozycji zostaną zaprezentowane pamiątki i artefakty związane z prywatnymi spotkaniami oraz rozrywką. Dowiemy się, czym zajmowała się młodzież i jak spędzała swój czas. Będziemy mieli również okazję przyjrzeć się ówczesnej Wschowie i jej mieszkańcom na podstawie archiwalnych fotografii udostępnionych m.in. przez Marka Argenta.

Współpraca z prywatnymi kolekcjonerami

Muzeum Ziemi Wschowskiej otrzymało cenne wsparcie od prywatnych kolekcjonerów, którzy przyczynili się do powstania tej fascynującej wystawy. Halina Bartkowiak, Waldemar Małecki, Janusz Skrzypczak i Tomasz Szafraniak dostarczyli unikatowe pamiątki, które pozwolą nam lepiej zrozumieć tamte czasy i ich znaczenie dla mieszkańców Wschowy.

Wernisaż i potańcówka w stylu PRL

Wernisaż wystawy będzie nie tylko okazją do podziwiania prezentowanych eksponatów, ale także do dobrej zabawy. Wieczorem tego samego dnia, na wschowskim rynku, odbędzie się potańcówka w stylu PRL. To niepowtarzalna okazja, by przenieść się w czasie i zatańczyć do największych hitów tamtych lat. Centrum Kultury i Rekreacji zaprasza wszystkich do wspólnej zabawy. Dodatkową atrakcją będą zabytkowe samochody z okresu PRL ze zbiorów Jarosława Staniszewskiego, które z pewnością przywołają wspomnienia z tamtych czasów, a także przysmaki z czasów PRL.

Szczegóły i informacje praktyczne

Wstęp na wystawę jest wolny, a będzie czynna do 29 września 2023 roku. Muzeum Ziemi Wschowskiej serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na tę wyjątkową podróż w przeszłość, która pozwoli nam lepiej zrozumieć i docenić życie towarzyskie w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

Nadszedł czas, aby odkryć fascynujący świat spotkań, zabaw i przyjemności sprzed lat. Dołącz do nas na wystawie "Życie towarzyskie w PRL" i pozwól, aby wspomnienia ożyły na nowo!

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~AS
22.05.2023 18:31

... śmiechu warte - to był dobry program

avatar
~Ela
23.05.2023 13:40

Starsi z pewnością z rozrzewnieniem wspominają czasy PRL byli piękni młodzi szaleli na prywatkach kochali ale ludowa nie była super nie można było choćby poznać świata a młodzi nie mogą uwierzyć że były 2 programu TV i to tylko do godz 23 bo ustrój dbał by Polak się wyspał

avatar
~Noc muz....
23.05.2023 18:29

.. a lapidarium wykoszone...czy może kwietna Laka

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl