TworzymyGłos Regionu

Wschowa. Badania mammograficzne dla kobiet na Dzień Matki

Piątek, 26 maja 2023 o 12:59, autor: 0
Wschowa. Badania mammograficzne dla kobiet na Dzień Matki

W Dniu Matki (26 maja) można zrobić sobie najlepszy prezent i zadbać o swoje zdrowie. Do godz. 18:00 na wschowskim Rynku stoi mammobus, w którym panie 50+ mogą wykonywać bezpłatne badania. Dla kobiet 35+ koszt badania wynosi 150 zł.

Znaczenie regularnych badań mammograficznych

Regularne badania mammograficzne są kluczowe dla wczesnego wykrywania i leczenia chorób piersi. To niezwykle ważne, aby kobiety w różnym wieku poddawały się regularnym kontrolom, aby móc szybko reagować na ewentualne problemy zdrowotne. Dlatego warto skorzystać z inicjatyw oferujących bezpłatne badania mammograficzne, takich jak obecna akcja organizowana na Dzień Matki we Wschowie.

Mobilne laboratorium - mammobus

W ramach inicjatywy na wschowskim Rynku stoi mammobus, który jest mobilnym laboratorium medycznym. Jest to specjalnie przystosowany pojazd, w którym kobiety w wieku 50+ lat mogą skorzystać z bezpłatnego badania mammograficznego. To znakomita okazja, aby skorzystać z profesjonalnych usług medycznych, które są dostępne niemal od ręki.

Dodatkowo, kobiety w wieku 35+ również mają możliwość skorzystania z badania mammograficznego, choć w ich przypadku jest ono płatne. Koszt takiego badania wynosi 150 zł. Mammobus jest wyposażony we wszystkie niezbędne urządzenia i jest obsługiwany przez doświadczony personel medyczny, którego celem jest zapewnienie bezpiecznej i komfortowej atmosfery podczas badań.

Inicjatywa dla wczesnego wykrywania chorób piersi

Regularne badania pozwalają na wczesne wykrycie ewentualnych zmian w piersiach i podjęcie szybkiego działania w przypadku stwierdzenia choroby. Dzięki takim inicjatywom można zwiększyć świadomość zdrowotną wśród kobiet oraz poprawić statystyki wyzdrowień.

Przypominamy, że profilaktyka jest ważna dla każdej kobiety, niezależnie od wieku. Pamiętajmy o tym, dbając o swoje zdrowie i korzystając z dostępnych możliwości badań mammograficznych.

Występ Kabaretu Sakreble na Dzień Matki

Przypomnijmy, że wieczorem, o godzinie 18:00, na sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji (CKiR) odbędzie się występ Kabaretu Sakreble. Jest to doskonała okazja, aby miło spędzić czas, rozbawić się i w pełni zrelaksować. Co ważne, wstęp na ten występ jest całkowicie wolny. To niewątpliwie wspaniałe wydarzenie na Dzień Matki, które zapewni niezapomniane chwile rozrywki.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl