TworzymyGłos Regionu

reklama

Wojciech Kuryłło ogłosił start w wyborach na burmistrza Wschowy. „Moim celem jest stworzenie lepszego miasta”

Piątek, 23 lutego 2024 o 10:46, aktualizacja Piątek, 23 lutego 2024 o 11:10, autor: 68
Wojciech Kuryłło ogłosił start w wyborach na burmistrza Wschowy. „Moim celem jest stworzenie lepszego miasta”

Wojciech Kuryłło postanowił oficjalnie wejść do wyścigu o fotel burmistrza Miasta i Gminy Wschowa. Kandydat przy okazji ogłoszenia swojego startu, zaprezentował swoich najbliższych współpracowników. „W kolejnych tygodniach będę Państwu przedstawiał szczegóły programu dla miasta i gminy Wschowa. Chętnie będę go udoskonalał, wsłuchując się w Państwa opinie. Zachęcam do współpracy i budowania koalicji na rzecz pozytywnych zmian. Razem możemy uczynić Wschowę lepszym miejscem! Liczę na Wasze wsparcie!” - pisze Kuryłło.

Wojciech Kuryłło stawia na dialog

W oświadczeniu Kuryłło podkreślił, że jego głównym celem jest "stworzenie lepszego miasta". Podnosi kwestie, które, jego zdaniem, były dotychczas niedoceniane lub zaniedbywane przez obecną władzę. "Moją siłą i motywacją do działania są nieustannie rozmowy z Państwem i poważne traktowanie zgłaszanych mi problemów [...] moim marzeniem jest, aby miasto i gmina Wschowa stały się przyjaznym, nowoczesnym i pięknym miejscem" – deklaruje Kuryłło, wskazując na potrzebę wspierania nowoczesnych inwestycji i lepszej jakości życia dla mieszkańców.

Krytyka obecnych władz i plany na przyszłość

Kandydat nie szczędzi słów krytyki pod adresem obecnych władz, zarzucając im marnotrawstwo środków gminnych, które mogłyby być pozyskane z zewnętrznych źródeł. "To musi się zmienić!" – apeluje, obiecując skupienie się na efektywnej realizacji inwestycji. Kuryłło podkreśla swoją wiedzę na temat pozyskiwania funduszy z różnych poziomów administracyjnych, co miałoby przynieść "konkretne korzyści" dla lokalnej społeczności.

Program ma być udoskonalany

Wojeciech Kuryłło zaznacza, że jego program nie jest zamkniętym projektem i wyraża chęć do wsłuchiwania się w głosy mieszkańców oraz udoskonalania planów na podstawie ich opinii. "Chętnie będę go udoskonalał, wsłuchując się w Państwa opinie" – mówi, zachęcając do współpracy i budowania koalicji na rzecz pozytywnych zmian we Wschowie.

Zobacz: Mniej radnych, więcej okręgów. Zmiany w wyborach do Rady Miejskiej we Wschowie

Źródło: Wojciech Kuryłło - kandydat na Burmistrza MIG Wschowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (68)

avatar

avatar
~Meg
23.02.2024 11:16

Powodzenia. Trzymam kciuki.

avatar
~Jan
23.02.2024 11:51

Brawo!!! Mam nadzieje, że "wymiecie" Pan pozostałych i to już w I turze!

avatar
~Jasio <>(Jan),,,
23.02.2024 12:32

Tak " wymiecie", ale pozostałych kandydatów jak nie daj Boże dostanie się , np. na Radnego i trzeba będzie "przykleić" się do jakieś większości co stworzy Zarząd !. Tak - wówczas to W.K " wymiecie " konkurencje do objęcia ( przytulenia) jakiegoś stołka w Urzędzie !. Czego - żeby nie być gołosłownym - byliśmy wszyscy świadkami na przestrzeni ostatnich lat "kariery wyborczej" tego kandydata W.K do samorządów lokalnych we Wschowie --- od stołka do stołka , od koalicji i sojuszy powyborczych do nowych, aby tylko za każdym razem otrzymać " stołek " i żyć na koszt suwerena !. Takie życie jak widać kandydata W.K. w naszym lokalnym samorządzie!. I ktoś taki staruje ponownie ......?. Hiha....!!!.

avatar
~Miotła-czeka+
23.02.2024 13:54

Tak " wymiecie" PIERWSZEGO CIEBIE jak nie daj BOŻE dostał by się na radnego - bo nigdy, za nigdy ktoś taki na burmistrza Naszego Miasta. To - jak ktoś tu napisał - byłby to ŚMIECH NA SALI - KOMPROMITACJA dla Nas Wszystkich !. Chroń Nas Boże od takich kandydatów na Naszego Burmistrza !!!. TYLKO PAN ANTKOWIAK - Tylko ON i nikt inny !!!!!> <

avatar
~MEGA=(śmiech na sali)***
23.02.2024 12:06

Czy to nie szanowny kandydat już od ponad ok.25 lat jest w strukturach , a to powiatowych , a to Miasta i Gminy Wschowa?. Słynny " rąsia, klapa, goździk, ....itd" , co to jak pamiętam zawsze stał w " rozkroku " z tym co obiecał kampaniach wyborczych, z kim szedł w danej chwili do wyborów, a jak wygrał kumał się z innymi ....itd. ?. Czy to nie zalicza się do " Syndromu stania w ciągłym rozkroku" aby tylko załapać się na etat opłacany, li i tylko prze Naszych Wyborców - nic poza tym, nic od siebie , zero własnych inicjatyw i inicjatyw .... itd.???. Jak to obecne hasło kandydata Kuryło , a la " .... stworze lepsze miasto ....itd." --- To znaczy JAKIE ???--- pasuje do tego co to szanowny kandydat nic nie stworzył dla Naszego Miasta i Gminy , nie wspomnę dla Powiatu, w którym też kandydat raczył zasiadać na koszt Wyborców i też nic nie stworzył z tego co OBIECYWAŁ , czyli ciągła wyborcza Obłuda, Fałsz i wyborczy Cynizm kandydata ,,,, aby tylko sie na coś załapać !!!!. " stworzenie lepszego miasta "... podejrzewam, że tylko dla siebie, bowiem nic poza tym co w hasłach wyborczych szanowny kandydat Kuryło dla Nas nie stworzył - a pensję przez ten cały czas od chlebodawcy Wyborcy pobierał !!!. Obecnie jak widzę po tych jakże zabawnych hasłach i zapowiedziach to przemawia przez kandydata Kuryło " Syndrom odstawienia od wyższych stanowisk " w naszym Lokalny samorządzie !!!. My już panu podziękowaliśmy i dziękujemy 07.04 !!!. Papapa.... Z Bogiem !.

avatar
~Wschowianka
23.02.2024 12:35

Brawo! W punkt!

avatar
~Krótka piłka #.pl
23.02.2024 12:09

Postać nie do zaakceptowania w tych wyborach - dalszy komentarza..... - kandydat tego nie jest wart .#.pl.

avatar
~Kandydatura W<>K***
23.02.2024 12:39

To jest nic innego jak bark szacunku dla NAS WYBORCÓW M i G Wschowa !. Powód <> proszę to samemu przeanalizować , przeanalizować co ten człowiek zrobił i jak się zachowywał we wszystkich kampaniach wyborczych, z kim szedł do wyborów, kogo po drodze zgubił - pozostawił , a z kim się po wyborach kimał i dla czego, co z tego miał on osobiście .....itd., a inni NIC !!!!.

avatar
~Adaś
23.02.2024 12:38

W jakimś stopniu rozsądny kandydat, bo już z wieloletnim doświadczeniem w administracji państwowej (+), natomiast jako tzw. druga twarz (v-ce starosta) i jego niepodważalna zadaniowość pięknie brzmiąca - "Pan kwiatowy" - daje już jakieś tam ograniczenia. Jednak mowa jest o "Wyborach" , może nie z poziomu "amerykańskiej rewii" ale na pewno z wyznaczonym celem, z konkretnym dotarciem do wyborcy i programem. Co do "Wyborcy" - nikt, naprawdę nikt z tego miasta, o tzw. męskim wdzięku nie dorówna p. Wojtkowi w kurtuazyjności, manierach i bukiecie zapachowym ( Chanel Bleu de Chanel ) ...... kobiety ( 50% przy urnie) są nim zachwycone i obezwładnione w decyzji.... towar kupiony na 100%. Co do programu ( zdecydowanie ważniejsze)...... to jak zasiadam do myślenia bez "dania dnia" to do czego mam "zapijać" ? Podaj kandydacie, tak bez ceregieli ...... Co ? , Za ile ? Za co ? , Z kim ? Ile na poważnie, ile na wiarę ? Podaj kim Ty jesteś - jaka opcja polityczna, to bardzo ważne, .......jakie garnitury będą do nas przyjeżdżały ? Panie....., Cyt. ""Chętnie będę go udoskonalał, wsłuchując się w Państwa opinie" - co udoskonalał jak motta nie ma ?...... a wsłuchanie a uszanowanie to takie puk...puk.... "dzięciolenie" , może jeszcze po drzewach będę później szukał. Kandydacie, twa mowa jest też i do tej drugie "50 %" więc jak chcesz już lać to lej, ale do pełna, tak poważnie abyś mnie i innych przybliżył do siebie. Jak na razie widzę w p. Kuryle moc ale nie niezawodność..... p. Antkowiak jeszcze górą. Adaś

avatar
~Wyborca
23.02.2024 12:40

Pan Wojciech startuje od wielu lat .W ubiegłych wyborach otrzymał od nas mandat zaufania ,głosowalismy cała rodziną a on ten mandat .....zaprzepascił.Dał się wykołować i w końcu gdzieś tam pracował w dolnośląskim.To ,że jest miły i uprzejmy nie daje mu przepustki do sprawowania władzy. Naszego głosu już nie otrzyma .Mamy dobrego burmistrza i na niego zagłosujemy .

avatar
~Monia
23.02.2024 12:46

Popieram pana Wojtka. Najważniejsze pozbyć się obecnego burmistrza! To miasto musi odżyć bo ludzie stąd uciekają. Tu nawet nie ma gdzie się wybudować, bo obecny burmistrz zapomniał o drogach.

avatar
~(Monia), czyli ?
23.02.2024 13:45

(Monia) to twoje i twojego kandydata jedno jedyne hasło wyborcze, cytat ..." najważniejsze pozbyć się obecnego burmistrza ! " ???. Przypominam ci "Monia" - czy jak ci tam, że najwięcej mieszkańców ze Wschowy , jak to ty bezwstydnie piszesz , cytat ..." ludzie stąd uciekają.." , to " uciekli - wyjechali z Naszej Wschowy jak twój kandydat - z Bożej łaski - był w koalicji z burmistrzem Grabką i jak pełnił funkcje wice w Zarządzie w Powiecie ..... nie wspomnę o jego - pożal się Boże - innych stanowiskach w U Mi G we Wschowie !!!!. Radzę ci się podszkolić zanim coś do Nas napiszesz o tym - pożal się Boże - kandydacie !!!. Ty zapewne jesteś mało "kumata" w sprawach inwestycji i działek na Naszym terenie --- Radzę ci się nie ośmieszać i swojego kandydata tym poziomem wpisów. Zapoznaj się z naszą infrastrukturą i topografia miasta !!!. Żegna .

avatar
~LISTA -
01.03.2024 08:19

Pytanie ; - ( Monia), na którym miejscu jesteś tej śmiesznej listy KW kandydata Kuryło ???. Hi....!

avatar
~Bra 54
28.03.2024 12:38

Proszę mi powiedzieć jak burmistrz może zaciągnąć jakieś inwestycje skoro ziemię zostały dawno sprzedane , po drugie ten burmistrz pokazuje co zostało zrobione co zaplanowane ile co kosztowało wystarczy poczytać gazetę i się przekonać , jak do tej pory żaden tego nie zrobił, jak się orientuje p Kurylo był już wice i też dla Wschowy nic nie zrobił , może jest najlepszym człowiekiem ale to nie wszystko żeby być burmistrzem

avatar
~tubylec
23.02.2024 12:56

To już kompletna satyra. Osobnik bez wiedzy, kompetencji a co gorsza charakteru i kręgosłupa. Swego czasu w pierwszej turze wyborów głosił hasła obalenia Grabki, a w drugiej turze wszedł z Nim w koalicje za stanowisko naczelnika w Gminie. Jako żywo przypomina Nikodema D. lub bardziej współcześnie pana Misiewicza.

avatar
~A la DYZMA (WK)
23.02.2024 14:25

Dzięki panu ( tubylec) za przypomnienie nam uczciwości i celowości startowania w każdych wyborach obecnego kandydata Kuryło z czasów wyborów jak doszło do pseudo fuzji za etat NACZELNIKA po wygranej pana Grabki jako nowego Burmistrza M i G Wschowa !!!!. Strzał w dziesiątkę i cała prawda o tym człowieku i jego uczciwości....!. Pamiętam jak fakt ten przeżywali jego koledzy, których namówił i zachęcił obietnicami do startu z jego komitetu, a po zawiązaniu koalicji z p. Grabką i otrzymaniu stołka Naczelnika - w branży, na której się kompletnie nie znał i nic nie widział .... o kolegach z komitetu zapomniał. Pamiętam ich lament na jego temat !!!. To były czasy, a zarazem współczucie dla pracowników tego wydziału co to kandydat został naczelnikiem ..... !. Zróbmy wszystko, aby się to nie powtórzyło z tym kandydatem !. To już 07.04. .... .

avatar
~Adaś
23.02.2024 13:39

Ad. "~MEGA=(śmiech na sali)***" - forumowiczu...., Pana komentarz na dzisiaj to absolutna dorzeczność z doskonała logiką więc chciałby Pana zachęcić do dalszego kroku. Niech będzie to naszą rozmową, mamy kandydata co twierdzi: - cyt. " stworze lepsze miasto ....itd." --- To znaczy JAKIE ???--- pasuje do tego co to szanowny kandydat nic nie stworzył dla Naszego Miasta i Gminy , nie wspomnę dla Powiatu, w którym też kandydat raczył zasiadać na koszt Wyborców i też nic nie stworzył z tego co OBIECYWAŁ , czyli ciągła wyborcza Obłuda,...." Bardzo logiczne zapytanie i wniosek: coś nie tak....., był Pan, mógł już to zrobić, a dopiero teraz opuścił Pana fantom ? W końcu po prawdzie, o co w tym wszystkim chodzi......., o kasę chodzi, to jest nr 1. Nie wypada o tym mówić ale mówmy ..... wynagrodzenie burmistrza mig w Polsce to ok. 20tys./m. więc niech mi nikt nie mówi, że "koń" owsa nie je. A teraz pytanie do forumowicza - nie o malkontenctwo chodzi, ..... ten nie, tamten nie ..... a mamy zamienniki ? Adaś

avatar
~XXX***
23.02.2024 14:09

Czy bycie w odstawce samorządowej przez tyle lat, tak bardzo wypaliło pana, że pan nie widzi Naszych Realnych Potrzeb jako Mieszkańców Miasta i Gminy Wschowy, iż do tego stopnia pan b r e d z i coś tam, coś tam ..... o " stworzeniu lepszego miasta" ?. Czy pan nie widzi, nie słyszy tylko bredzi co przez te ostatnie 5 lat zrobił dla Nas Pan Burmistrz Antkowiak ?. Czy pan tego nie widzi, że teraz pan bredzi coś tam, coś tam w gronie tej garstki swojej otoczki o " lepszym mieście ". Czy to nie pan całe swoje zawodowe życie spędził na garnuszku naszych W Y B O R C Ó W i z tego pan sobie uczynił stałe źródło dochodów - wcześniej i obecnie ???. . Czy to nie pan cały czas szachuje Nas wyborców swoimi wyimaginowanymi hasłami, planami, których pan nie raczył w żaden sposób dla Nas ich zrealizować ???!!! . Jedno - Jedyne co się panu w tej obłudzie zrealizować to w ramach tych swoich kampanii wyborczych ; - UTRZYMAĆ się na kolejnych stołkach w naszych lokalnych urzędach !!!. To " lepsze miasto" , paradoksalnie to pan stworzył , ale dla siebie i dla swoich posad !!!!. Ja i moje otoczenie bardzo, ale to bardzo krytycznie oceniamy pana i takich jak pan !!!!. Moja babcia o takich powiadała , cytat """ wstydu chłopcze nie masz, ze patrzysz mi prosto w oczy, a co innego robisz za moimi plecami ....""", koniec cytaty z mojej babci !!!!- Niech to będzie puenta pana kandydowania !!!!!.

avatar
~4427018074
23.02.2024 14:48

Niech pan Ryszard S napisze w jakim celu tam stoi. Widzę ,że nic nie kuma. Chce lansować córkę. Nie tędy droga.

avatar
~do 4427018074
24.02.2024 18:04

Przecież córka Rysia ma być zastępcą Wojtka. Kpiny.

avatar
~Mój Boże !
24.02.2024 20:00

I to ma być poważny KW i poważny kandydat !!!. szok - co za CYRK - już na tym etapie dzielą sie korytami !!!. jak im nie wstyd --- p. 4427018074 !!!. To jest totalna kpina z Miasta - czyli Nas Wyborców !!!!. Do przedszkola z nimi !!!.

avatar
~Sam
23.02.2024 15:15

Czekamy na debatę wyborczą kandydatów na burmistrza i spotkanie z Nami Wyborcami. Twarzą w twarz. Zapytamy....

avatar
~DO/Sam;
24.02.2024 07:05

Jaką debatę ?, z kim ....? i w jakim celu ...?. To co są warci kandydaci typu emeryt (S) + Czopek, czy kandydat od " klapa , goździk.." to my od lat widzimy i słyszymy o ich wyczynach na NIE !. Większość z nich to groteska i parodia razem wzięte !. Pan Antkowiak jest za poważny aby uczestniczyć w takich debatach !.

avatar
~Ola
23.02.2024 16:19

Nic przez wszystkie lata nie zrobił sensownego dla Wschowy tylko wręczał kwiatki i kleił się tam gdzie kasa

avatar
~BRAWO p. Olu !
24.02.2024 07:09

Krótka, a jak trafną ocenę tego kandydata !. Co do kandydata ( Gliński - Czopek) dodałbym ; - hamulcowy wody - co ni jak się miało do jego zawodowych obowiązków !. I to mają być kandydaci XXI Wieku dla Wschowy - Hihaha...!.

avatar
~***
23.02.2024 16:46

Panie i inne fejkowe konta uważajcie..... Wszyscy wiedzą gdzie prowadzą nitki .

avatar
~=/+/=/+,,,,
24.02.2024 07:12

Odnotowałem w krótkim czasie wysyp " łapek na tak" u kandydata, czyżby to atak "pań z ustawki" ???.

avatar
~KOLEJnA KALKA***
23.02.2024 17:34

Kopiuj Wklej --- podobnie jak KW ( Gliński Czopek) --- te same buty lokalnej partii pisu po kierownictwem Jana P ( HZZ) i posła M. Asta .... próba rozegrania wyborców Wschowy i Gminy --- . Temat dla Pana ( Adasia) !. Proszę o c.d. ..... #.pl. W stylu " kupą mości panowie, kupą........", aby tylko zagrozić dalszej wspaniałej kandydaturze Pana Antkowiaka !. Ale to nie z nami ten NUMER panowie kandydaci z pod znaku "" Kopiuj Wklej "--- NIE ZNAMI !!!!.

avatar
~Ola
23.02.2024 17:35

Może szanowny kandydat oświeci nas jak chce pozyskiwać te środki zewnętrzne i na jakie cele. Takie frazesy można było opowiadać 20 lat temu. Jakieś konkrety proszę przedstawić.

avatar
~Frazesy pixxi+++
23.02.2024 19:05

Szanowna pani ( Olu) --- Z tego kandydata to taka mini - mini kopia pixxi +, on tak pozyska te fundusze dla Wschowy jak jego koledzy z pixxi z UE w ramach KPO !. Pan Tusk zaledwie rządzi niespełna dwa miesiące , a już pozyskał ( w dniu dzisiejszym ) 600 miliardów dla Nas - Dla Polski - Dla Polaków !!!!. A ten kandydat był, jest i będzie działał jak jego koledzy - tow. z pisu !!!. Wypisz wymaluj poziom - jak pani zaznaczyła - lat 90 !. ZERO rozwoju w meandrach rozwoju Naszego Miasta i inwestycji !!!!. Szkoda nawet czasu na komentarz w jego kandydowaniu !. Narka !

avatar
~RS69
23.02.2024 21:01

Poza słuchaniem dobrze też żeby burmistrz umiał czytać i pisać ;-)

avatar
~oczywista+++
24.02.2024 06:58

Ale u tego kandydata to ja takich zalet nie widzę, jeno rozdawanie " dziecinnych uśmiechów" z lewa na prawo" ze wskazaniem na prawo !. Do - )(RS69() 96()

avatar
~X
23.02.2024 22:01

Pan Wojciech był starostą i nic nie zrobił pracował w innej gminie i go pogonili Człowiek bez zasad, kręgosłupa, moralności Sprzedajna postać kto da lepsze stanowisko to tam pójdzie Popierał Pana Żukowskiego a sprzedał się za stanowisko panu Grabce Najgorszy kandydat Osoba która sprzeda każdego żeby mieć stanowisko kasę i w życiu się nie napracować

avatar
~widz
23.02.2024 22:19

Zapaść Wschowy i to w wielu obszarach pozwala każdemu nowemu kandydatowi wygrać z obecnym włodarzem. Jak ja słyszę otwarcie nowej siłowni i konfrontuję to z nową salą widowiskową czy nowym stadionem w sąsiedniej gminie- to o jakim potencjale mówimy...... No a Urząd Marszałkowski zarządzany przez PO nie otworzył linii kredytowej. Ja nic z tego nie rozumiem......

avatar
~OBCY #.pl
24.02.2024 09:58

Wstyd mi za to "coś" co podpisuje się jako ( widz) !, że można pisać takie bzdety na swoje miasto, na swojego Pana Burmistrza !. Wstyd mi za to "coś" !. Ciekawe czy to "coś" jest mieszkańcem Wschowy lub Gminy Wschowa ?. Klawiatura u niego jest szybsza od rozumu !.

avatar
~Puk-puk-puk....#.pl
01.03.2024 08:25

Kto tam ? ; - to tylko ja "widz" , troll pixxi ! - co to nic nie rozumie z tego co pisze !.

avatar
~Tubylec
23.02.2024 22:30

Myślę, że najlepiej spuscić na tego kandydata zasłonę milczenia.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl