TworzymyGłos Regionu

reklama

Wkrótce nową drogą do przysiółka Puszcza. Burmistrz Wielgus podpisała umowę na remont

Czwartek, 01 lutego 2024 o 11:02, autor: 4
Wkrótce nową drogą do przysiółka Puszcza. Burmistrz Wielgus podpisała umowę na remont

Władze Gminy Szlichtyngowa podjęły kolejny krok w kierunku poprawy infrastruktury drogowej. Burmistrz Jolanta Wielgus oraz Skarbnik Dorota Raczycka oficjalnie podpisały umowę z Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa, na czele z Piotrem Pietruszko, dotyczącą przebudowy drogi gminnej nr 005801F.

Kluczowe szczegóły inwestycji

Projekt obejmuje odcinek drogi o długości 312,20 metrów, który łączy przysiółek Puszcza z ulicą Kasztanową w miejscowości Górczyna. Planowana modernizacja ma na celu nie tylko poprawę jakości nawierzchni dzięki zastosowaniu betonu asfaltowego AC11S, ale również zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników poprzez wprowadzenie nowych elementów organizacji ruchu, w tym progów zwalniających. Nadzór inwestorski nad inwestycją prowadzi Andrzej Włodarczyk.

Finansowanie projektu

Całkowita wartość inwestycji wynosi 382 968,51 zł, z czego znaczną część, dokładnie 276 106,00 zł, stanowi dofinansowanie uzyskane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zakończenie prac planowane jest na 6 miesięcy od momentu podpisania umowy, co oznacza, że mieszkańcy mogą spodziewać się nowej jakości podróży już w niedalekiej przyszłości.

Zobacz: Koniec z dziurami w Puszczy. Umowa na remont drogi podpisana

Źródło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~mieszkaniec
01.02.2024 14:31

Super, że remontowane są drogi w tej gminie, tylko jeszcze proszę pamiętać o ul. Szkolnej w Szlichtyngowej

avatar
~Ąż
01.02.2024 15:16

Droga zdecydowanie najbardziej potrzebująca remontu w gminie Szlichtyngowa. Natomiast warto by ją pociągnąc do końca, tj. za ulicę Zamysłowską. Może niedługo...

avatar
~Mie
01.02.2024 15:22

A co z drogą na bloki w ST. Drzewcach??:/

avatar
~Mieszkaniec
05.02.2024 06:14

Zapomnijcie o dalszych inwestycjach w gminie po 7 kwietnia br. jeżeli ta Pani zostanie. Niestety trzeba wybrać ludzi którzy są niezależni i mają szansę na pieniądze od rządzących teraz w kraju i sejmiku województwa. Tak samo w powiecie musi być Starosta który będzie miał dostęp do pieniędzy. Obecnie rządzący w gminie Szlichtyngowa i Starosta jak ptaszki ćwierkają już nie dostaną. Ot polityka.... A wyborca musi być przy urnie mądry aby były pieniądze na nasze inwestycje. Inaczej zmarnowane 5 lat dla mieszkańców.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl