TworzymyGłos Regionu

Wiesz, co działo się pod Twoim nosem? KAS zlikwidowała 700 nielegalnych automatów... również we Wschowie

Czwartek, 18 maja 2023 o 08:32, aktualizacja Czwartek, 18 maja 2023 o 08:48, autor: 4
Wiesz, co działo się pod Twoim nosem? KAS zlikwidowała 700 nielegalnych automatów... również we Wschowie

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zakończyła kilkuletnie śledztwo dotyczące nielegalnego rynku gier hazardowych. Funkcjonariusze KAS przeprowadzili intensywne działania, które doprowadziły do skonfiskowania 700 nielegalnych automatów, również we Wschowie. W wyniku śledztwa postawiono zarzuty sześciu osobom. Ta sprawa, nad którą czuwała Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, jest jedną z największych i najważniejszych w historii wielkopolskiego oddziału KAS.

Nielegalny rynek gier hazardowych w Polsce

Od wielu lat nielegalny rynek gier hazardowych był się poważnym problemem w Polsce. Wielkopolski oddział KAS podjął działania mające na celu zwalczanie tego procederu, a zakończenie śledztwa to ważny krok na drodze do oczyszczenia kraju z nielegalnych działań w sektorze hazardowym.

Przebieg śledztwa i akcje KAS

Pierwsze działania przeciwko nielegalnym automatom do gier hazardowych miały miejsce w październiku 2017 roku. Od tego czasu Krajowa Administracja Skarbowa przeprowadziła ponad 200 przeszukań i kontroli w lokalach i magazynach na terenie województw wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego. W wyniku tych działań ujawniono wiele miejsc, w których organizowane były nielegalne gry hazardowe, takie jak Leszno, Rawicz, Śrem, Kościan, Gostyń, Poznań, Głogów, Góra i Wschowa.

Konfiskata i zarzuty

W ramach przeprowadzonego śledztwa KAS skonfiskowała imponującą liczbę 700 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Ponadto, zabezpieczono laptopy, rejestratory, komputery stacjonarne oraz różne elementy automatów. W wyniku zebranych dowodów postawiono zarzuty sześciu osobom związanych z nielegalnym rynkiem gier hazardowych. Prokuratura zabezpieczyła również majątek sprawców o wartości blisko 2 milionów złotych. Środki finansowe pochodzące z przestępstwa oraz nieruchomości należące do sprawców zostały przejęte przez organy ścigania.

Ogrom pracy i materiałów dowodowych

Śledztwo w sprawie nielegalnego rynku gier hazardowych było jednym z najbardziej obszernych i skomplikowanych w historii KAS. Akta postępowania przygotowawczego liczyły aż 347 tomów, a sam akt oskarżenia składał się z imponujących 202 stron. Ta liczba dokumentów oraz ilość zebranych dowodów świadczy o ogromnej pracy, jaką podjęli funkcjonariusze KAS i prokuratorzy.

Walka z nielegalnym hazardem

Zakończenie śledztwa w sprawie nielegalnego rynku gier hazardowych to ważny krok w walce z przestępczością w sektorze hazardowym. Krajowa Administracja Skarbowa wraz z innymi organami ścigania kontynuuje działania mające na celu zwalczanie nielegalnych praktyk i oczyszczenie polskiego rynku gier hazardowych.

Źródło: KAS, gostyn24.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~xyz
18.05.2023 16:35

A kiedy wreszcie będzie wyburzony tzw. pawilon mleczarski we Wschowie. Spółdzielni Mleczarskiej nie ma już ponad 30 lat, a ta buda wciąż szpeci centrum miasta.

avatar
~4427018074
18.05.2023 20:06

To jest prywatna własność. Nie wsadzaj nochala w nie swoje sprawy.

avatar
~kenza22
18.05.2023 20:03

Ten pawilon pamięta moje młode lata,ma ponad 50 lat!!!!!!!!!

avatar
~karo
23.05.2023 16:38

A kiedy zamknięty będzie PUB (...) na ul Daszyńskiego tam hazard idzie na całego

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl