TworzymyGłos Regionu

reklama

Wieś Trail w Parku Wolsztyńskim. Biegacze rywalizowali na nowych zasadach (FOTO)

Niedziela, 19 maja 2024 o 13:23, autor: 2
Wieś Trail w Parku Wolsztyńskim. Biegacze rywalizowali na nowych zasadach (FOTO)

W niedzielę, 19 maja, Park Wolsztyński we Wschowie stał się miejscem wyjątkowej rywalizacji sportowej. Trzeci etap drugiej edycji Wieś Trail, zorganizowany przez Stowarzyszenie Aktywna Wschowa, wprowadził zupełnie nową formułę biegu.

Bez limitu w Parku Wolsztyńskim

Podczas trzeciego etapu Wieś Trail w Parku Wolsztyńskim uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z niecodziennymi zasadami. Tym razem dystans i czas przestały odgrywać kluczową rolę. Zamiast tego, liczyła się liczba okrążeń przebiegniętych po ścieżce biegowej o długości 1,7 kilometra. Aby zdobyć medal, uczestnicy musieli przebiec minimum pięć okrążeń.

Rewitalizacja Parku Wolsztyńskiego we Wschowie

Park Wolsztyński, odnowiony i przystosowany do aktywnego wypoczynku, okazał się doskonałym miejscem do organizacji tego rodzaju wydarzeń. To za sprawą specjalnej ścieżki biegowej i infrastruktury towarzyszącej. Nie obyło się bez grilla, a powodzeniem cieszyła się również lodziarnia, która od dziś funkcjonuje w Parku.

Kolejne etapy Wieś Trail

Pierwszy etap tegorocznej edycji biegu odbył się w Czerlejewie, a drugi w Krzyżowcu. Teraz biegacze mogą przygotowywać się do czwartego etapu, który odbędzie się 2 czerwca w Koczurach. Finał całego cyklu zaplanowano na 23 czerwca w Małym Borze.

Zobacz: Powraca Wieś Trail. Co przygotowała Aktywna Wschowa w 2024 roku?

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~K
25.05.2024 19:39

Impreza się już wypaliła. Mało ludzi. Duży koszt.

avatar
~DO "K"
25.05.2024 22:09

Podobnie jak na tzw. " wyjazdowej przysiędze" JW na Rynku Wschowskim !. To jest kpina z Suwerena !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl