TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Wartość lumenów na metr kwadratowy - kluczowy wskaźnik w projektowaniu oświetlenia

Czwartek, 23 maja 2024 o 00:10, autor: 0
Wartość lumenów na metr kwadratowy - kluczowy wskaźnik w projektowaniu oświetlenia

Projektując oświetlenie, trzeba zastanowić się nad tym, ile światła powinno docierać do określonej przestrzeni. Można to ocenić, przeliczając lumeny na metr kwadratowy. Warto mieć na względzie przeznaczenie określonego pomieszczenia. Dzięki temu można stworzyć funkcjonalne środowisko, w którym przyjemnie się przebywa. Odpowiednio dobrane oświetlenie jest kluczowe dla samopoczucia mieszkańców. Zapraszamy do lektury!

W jaki sposób przeliczyć wartość lumenów na metr kwadratowy?

Ilość lumenów na metr kwadratowych przelicza się na luksy. Można w ten sposób określić, jak dużą ilość światła należy dostarczyć do pomieszczenia. W zależności od tego, jakie jest przeznaczenie konkretnej przestrzeni, oświetlenie powinno być mniej lub bardziej intensywne. Pokój służący do pracy powinien być jaśniejszy, niż miejsce, w którym się odpoczywa, warto więc dokładnie przemyśleć wymienione kwestie.

Sprawdź kalkulator lumenów na m2, aby dobrać odpowiednie rozwiązania. Warto dokładnie przemyśleć aranżację pomieszczeń na bardzo wczesnym etapie projektowania przestrzeni, aby efekt renowacji był satysfakcjonujący. Istotne jest również to, jak przekładają się lumeny na waty - przelicznik pozwala na oszacowanie ilości energii, której będzie wymagała konkretna instalacja. Dzięki temu można wszystko zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Co należy wziąć pod uwagę, projektując oświetlenie LED?

Projektując oświetlenie LED, trzeba zastanowić się nad specyfiką konkretnej przestrzeni. Najważniejsze jest dokładne zaplanowanie, w których miejscach powinny znajdować się lampy. Konieczne jest również prawidłowe dopasowanie intensywności instalowanego oświetlenia. Wartość tę wyraża się w lumenach. Wybierając światło, należy wziąć pod uwagę jego temperaturę barwową. W zależności od rodzaju przestrzeni lepiej sprawdzają się inne rozwiązania. Ciepłe oświetlenie dobrze się sprawdzi w sypialni, a zimne lepiej pasuje do biur.

Warto wybierać rozwiązania, które pozwolą na wygodną regulację intensywności światła. Dzięki temu korzystanie z niego na co dzień będzie bardziej komfortowe. Znaczenie ma ponadto rodzaj poszczególnych źródeł światła. Można zdecydować się na ciekawe oświetlenie sufitowe, ale popularnością cieszą się także bardziej kameralne formy. Taśma ledowa jest często wybierana przez osoby, które doceniają nieszablonowe rozwiązania. Umożliwia ona efektowne podświetlenie luster i innych elementów aranżacji wnętrza. Warto zdecydować się na wykorzystanie taśmy LED, aby uzyskać ciekawe efekty.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl