TworzymyGłos Regionu

reklama

Warsztaty „Z niczego coś pięknego” w Bibliotece Publicznej we Wschowie

Czwartek, 21 września 2023 o 17:29, autor: 0
Warsztaty „Z niczego coś pięknego” w Bibliotece Publicznej we Wschowie

Biblioteka Publiczna we Wschowie stała się miejscem niezwykłego wydarzenia dla miłośników ekologii i rękodzieła. W ramach projektu „Jestem eko z biblioteką!” odbyły się warsztaty, które łączyły w sobie pasję do tworzenia z dbałością o środowisko.

Projekt „Jestem eko z biblioteką!”

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu „Jestem eko z biblioteką!”, który jest częścią programu Partnerstwo dla książki 2023. Projekt ten uzyskał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Prowadząca warsztaty - Małgorzata Jankowska

Za prowadzenie warsztatów odpowiedzialna była Małgorzata Jankowska (@chwila.oddechu). Pani Małgorzata, znana jako artystyczna dusza, projektantka i konstruktorka, wprowadziła uczestników w tajniki upcyklingu.

Upcykling w praktyce

Upcykling, czyli sztuka ponownego wykorzystania zużytych surowców, stał się głównym tematem warsztatów. Uczestnicy, w większości seniorzy z Dziennego Domu Senior+, przynieśli ze sobą puszki po konserwach. Z tych pozornie niepozornych przedmiotów powstały piękne wazoniki, osłonki na kwiaty oraz pudełka na długopisy.

Kreatywność i zdolności manualne

Podczas tworzenia prac uczestnicy wykazali się nie tylko zdolnościami manualnymi, ale przede wszystkim kreatywnością. Każdy z nich miał okazję dać upust swojej wyobraźni i stworzyć coś wyjątkowego. Na koniec warsztatów wszyscy z dumą prezentowali wykonane przez siebie dzieła, które stały się dowodem na to, że z niczego można stworzyć coś pięknego.

Źródło: BPMiG we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl