TworzymyGłos Regionu

reklama

Wakacyjna akcja dla bzyczących sąsiadów. Rusza nabór do projektu dla dzieci i młodzieży

Czwartek, 27 czerwca 2024 o 15:36, autor: 0
Wakacyjna akcja dla bzyczących sąsiadów. Rusza nabór do projektu dla dzieci i młodzieży

Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie ogłosiło nabór do wyjątkowego projektu ekologicznego. W sierpniu młodzi mieszkańcy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach budowy hoteli dla owadów.

Edukacja ekologiczna w praktyce

Projekt "Skansen dla owadów - budujemy miejsca dla Skrzydlatych Gości" skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat. Jego celem jest nie tylko edukacja, ale przede wszystkim praktyczne działanie na rzecz ochrony pożytecznych owadów.

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poznać rolę owadów w ekosystemie i nauczyć się, jak ważna jest ich ochrona. Projekt rozpocznie się od spotkania z przyrodnikiem, który opowie o gatunkach owadów zamieszkujących „hotele”. Następnie młodzi ekolodzy wyruszą na wycieczkę, by na własne oczy zobaczyć lokalne gatunki owadów w ich naturalnym środowisku.

Zobacz: Pszczoły we wschowskim ratuszu! (ZDJĘCIA)

Budowa hoteli dla owadów

Głównym elementem projektu będą warsztaty budowy hoteli dla owadów. Odbędą się one w dniach 6-8 sierpnia 2024 roku, w godzinach 10:00-14:00. Pod okiem instruktora uczestnicy skonstruują domki z ekologicznych materiałów.

Finał projektu

Zwieńczeniem projektu będzie happening otwarty dla wszystkich mieszkańców miasta i gminy. Odbędzie się on 14 sierpnia 2024 roku o godzinie 16:00. W programie przewidziano prelekcję przyrodnika oraz pokaz skansenu dla skrzydlatych gości.

Jak wziąć udział?

Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona - tylko 20 uczestników będzie mogło wziąć w nim udział. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 lipca 2024 roku lub do wyczerpania limitu miejsc.

Zainteresowani mogą kontaktować się telefonicznie pod numerem 65 540 23 36 lub mailowo: sekretariat@ckir.wschowa.pl. Karta zgłoszenia dostępna jest na stronie internetowej www.ckir.wschowa.pl oraz w sekretariacie Centrum Kultury i Rekreacji.

Projekt realizowany jest w ramach Programu Pracownie Orange, a do wspólnego działania włącza się również Spółka Komunalna Wschowa.

Źródło: CKiR

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl