TworzymyGłos Regionu

reklama

Otwarcie Pracowni Orange we Wschowie (FOTO)

Piątek, 29 września 2023 o 21:28, aktualizacja Sobota, 30 września 2023 o 00:40, autor: 2
Otwarcie Pracowni Orange we Wschowie (FOTO)

29 września o godzinie 16:00 Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie (CKiR) z entuzjazmem otworzyło drzwi nowej Pracowni Orange. Mieszkańcy Miasta i Gminy Wschowa mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi technologiami oraz wziąć udział w różnorodnych atrakcjach.

Co działo się podczas otwarcia?

Mieszkańcy mieli okazję przetestować okulary GOGLE VR, zobaczyć w akcji drukarkę 3D oraz poznać tajniki działania LOFI Robotów. Dla fanów sportu przygotowano rozgrywki piłkarskie w wersji multimedialnej. Uczestnicy mogli wziąć udział w zajęciach animacyjnych, które pobudzały kreatywność i wyobraźnię. Monika Rycielska zadbała o słodki akcent wydarzenia, serwując gościom pyszne wypieki.

O projekcie Pracownie Orange

Pracownie Orange to inicjatywa Fundacji Orange, której głównym celem jest wsparcie lokalnych społeczności poprzez dostarczenie technologii oraz rozwijanie kompetencji cyfrowych mieszkańców. CKiR we Wschowie dzięki tej inicjatywie zyskało nowoczesne miejsce spotkań oraz wsparcie dla osób koordynujących działania Pracowni.

W ramach działalności Pracowni Orange organizowane są szkolenia z kompetencji liderskich, umiejętności cyfrowych oraz diagnozowania potrzeb lokalnych społeczności.

Fundacja Orange

Założona w 2005 roku Fundacja Orange działa na rzecz edukacji dzieci i młodzieży w zakresie odpowiedzialnego korzystania z technologii. Jest odpowiedzialna za realizację programu Pracownie Orange, który obecnie działa w około 80 miejscowościach w Polsce.

Podziękowania od CKiR

Pracownicy Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie wyrazili swoją wdzięczność za wsparcie w tworzeniu Pracowni.

Dziękujemy Monice Rycielskiej za wspaniały i pyszny tort. Dziękujemy Hannie Strząbała za cudowne słowo na ścianie. Studio Reklamy color4you jak zwykle za profesjonalizm”

Źródło/foto: CKiR

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Janek Pradera
02.10.2023 10:20

Oby nie było jak z klubem metafora czy piętrem że ładuje się pieniądze w remont i otwarcie a później nikt nie ma pomysłu jak to spożytkować i najlepiej zamknąć.

avatar
~do JP
03.10.2023 13:02

Przecież nie chodzi o to, by złapać króliczka ale by gonić go.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl