TworzymyGłos Regionu

WOPR Sława ma nowe cacko! To Kawasaki UTV (FOTO)

Poniedziałek, 15 maja 2023 o 10:36, autor: 0
WOPR Sława ma nowe cacko! To Kawasaki UTV (FOTO)

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Lubuskiego otrzymało cenne dofinansowanie, które umożliwiło zakup nowego pojazdu ratowniczego. Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze oraz Lubuskiego, udało się sfinalizować projekt pn. "Zakup sprzętu ratowniczego i przeciwpowodziowego do zapobiegania skutkom nadzwyczajnych zagrożeń na terenie województwa lubuskiego".

Bezpieczeństwo nad Jeziorem Sławskim zyskuje na znaczeniu

Jeden z zakupionych pojazdów, marki Kawasaki UTV, trafił do Sławy, gdzie został przekazany lokalnemu oddziałowi Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ta inwestycja przyniesie realne korzyści dla mieszkańców i turystów odwiedzających Jezioro Sławskie.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe otrzymuje dofinansowanie

Dofinansowanie, które otrzymało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Lubuskiego, jest wynikiem współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze oraz Urządu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Ta wspólna inicjatywa ma na celu zapobieganie skutkom nadzwyczajnych zagrożeń na terenie województwa lubuskiego. Dzięki pozyskanym środkom możliwe było sfinansowanie zakupu nowego sprzętu ratowniczego i przeciwpowodziowego.

Zakupiony pojazd UTV marki Kawasaki

Zakupiony pojazd to nowoczesny UTV marki Kawasaki, który został specjalnie dostosowany do potrzeb Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ten wszechstronny pojazd jest idealny do patrolowania zbiorników wodnych i wodowania łodzi w trudnodostępnych miejscach. Dzięki swojej niezawodności i wydajności, będzie nieocenionym wsparciem dla ratowników i zapewni podniesienie poziomu bezpieczeństwa nad akwenem w Sławie.

Pojazd UTV marki Kawasaki cechuje się solidną konstrukcją oraz doskonałą zwrotnością, co pozwala na skuteczne poruszanie się po trudnym terenie. Wyposażony w specjalistyczny sprzęt ratowniczy, takie jak wyciągarka, podnośnik czy specjalne oświetlenie, ten pojazd jest gotowy do działań w każdych warunkach.

Nowe możliwości patroli i pomoc przy nadzwyczajnych zdarzeniach

Dzięki nowemu pojazdowi, ratownicy WOPR w Sławie będą mieli jeszcze większe możliwości działania. Będą w stanie skutecznie patrolować tereny wodne i szybko reagować na wszelkie nadzwyczajne zdarzenia, takie jak wypadki na wodzie, zaginione osoby czy inne sytuacje wymagające natychmiastowej interwencji.

Pojazd UTV marki Kawasaki umożliwi również szybkie wodowanie łodzi w miejscach trudno dostępnych. To niezwykle istotne, zwłaszcza w przypadku sytuacji awaryjnych, gdy szybkość i skuteczność ratunku są kluczowe.

Ratownicy WOPR pełnią patrole na Jeziorze Sławskim

Ratownicy WOPR ze Sławy rozpoczęli już pełnienie patroli na Jeziorze Sławskim. Od końca kwietnia, ich obecność na wodzie ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy korzystają z tego malowniczego akwenu. 

Wszyscy, którzy chcą spędzić czas na wodzie, mogą teraz czuć się pewniej, wiedząc, że WOPR jest gotowy do interwencji w przypadku jakiejkolwiek sytuacji awaryjnej.

Źródło/foto: slawa.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl