TworzymyGłos Regionu

reklama

W Sławie odbyła się kolejna muzyczna niedziela. Wystąpiły orkiestry ze Zduńskiej Woli, Bogatyni i Głogowa

Niedziela, 02 czerwca 2024 o 21:56, autor: 0
W Sławie odbyła się kolejna muzyczna niedziela. Wystąpiły orkiestry ze Zduńskiej Woli, Bogatyni i Głogowa

Z okazji Dnia Dziecka mieszkańcy Sławy mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym. Na Nowym Rynku odbył się drugi koncert cyklu „Muzyczne niedziele”, podczas którego zgromadzeni mogli usłyszeć trzy orkiestry.

Publiczność miała okazję posłuchać Miejskiej Orkiestry o Tradycjach Kolejowych ze Zduńskiej Woli, Orkiestry Reprezentacyjnej „Big Band” PGE Elektrowni „Turów” z Bogatyni oraz Orkiestry KGHM Huty Miedzi Głogów z towarzyszącą grupą Mażoretek.

Dzień Muzyki Chóralnej

Przed nami trzecia odsłona cyklu, która odbędzie się 9 czerwca o godzinie 15:00. Tego dnia Nowy Rynek w Sławie będzie gościć chóry w ramach Dnia Muzyki Chóralnej. Wystąpią Górniczy Chór Męski z Lubina, Chór „Skolanta” z Chojnowa, Chór „Harmonia” z Nowogrodźca, Chór „Canta Nobiscum” z Wrocławia oraz sławski Chór „Cante Deo” ze Sławy.

Finałowy koncert dla działaczy kultury

Cykl „Muzyczne niedziele” zakończy się 16 czerwca o godzinie 13:00 koncertem dedykowanym działaczom kultury. Finałowe wydarzenie uświetnią występy Orkiestry KGHM ZG Polkowice-Sieroszowice oraz Orkiestry KWB „Turów” z Bogatyni, która przemaszeruje ulicami Sławy. Ostatni występ tego dnia należeć będzie do Orkiestry OSP z Klewic.

Źródło/foto: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl