TworzymyGłos Regionu

reklama

W Sławie odbył się VI Zlot Morsów. Ponad 200 osób weszło do lodowatej wody dla Nikosia (FOTO)

Sobota, 13 stycznia 2024 o 21:29, aktualizacja Sobota, 13 stycznia 2024 o 21:50, autor: 1
W Sławie odbył się VI Zlot Morsów. Ponad 200 osób weszło do lodowatej wody dla Nikosia (FOTO)

W Sławie, na plaży Jeziora Sławskiego, odbył się wyjątkowy zlot morsów, który stał się okazją do niecodziennej akcji charytatywnej. Ponad 200 śmiałków z różnych klubów morsów z całego regionu, w tym StarMors Sława, Morsy i Foczki Wschowa, Morsy Nowa Sól, Morsy Yeti Leszno, Niagara Klub Morsów, zjechało się w sobotę, 13 stycznia, by wesprzeć małego Nikosia z gminy Sława.

W Sławie morsowali w szczytnym celu

Chociaż temperatura wody w jeziorze wynosiła zaledwie 2 stopnie Celsjusza, uczestnicy zlotu, nie zważając na zimno, z entuzjazmem wzięli udział w tej mroźnej przygodzie. Miejscowy klub StarMors Sława, obchodzący 10 lat działalności, zorganizował już po raz szósty tę imprezę, która tym razem miała dodatkowy, ważny cel: zbiórkę pieniędzy na leczenie Nikosia.

Uczestnicy podkreślali, że kąpiel w chłodnej wodzie ma liczne korzyści zdrowotne, takie jak poprawa krążenia krwi czy stymulacja układu odpornościowego. Dodatkowo wspólna rozgrzewka i pamiątkowe zdjęcie sprzyjały integracji. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy WOPR Sława, co gwarantowało bezpieczne i kontrolowane warunki dla wszystkich morsujących. W organizację zlotu włączyli się Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła i Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku, a wsparcie udzielili także lokalni patroni.

Zobacz: Grali dla Nikosia. Mikołajkowy Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej w Sławie

Źródło: UM w Sławie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Gekon
14.01.2024 08:18

... to jakiś LOVE PARAID wg. morsów?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl