TworzymyGłos Regionu

reklama

W I ZS we Wschowie powstała ekopracownia. Uczniowie są już po pierwszych zajęciach

Piątek, 29 marca 2024 o 14:26, aktualizacja Piątek, 29 marca 2024 o 14:40, autor: 0
W I ZS we Wschowie powstała ekopracownia. Uczniowie są już po pierwszych zajęciach

W I Zespole Szkół we Wschowie powstała nowa ekopracownia przeznaczona do nauki przedmiotów przyrodniczych oraz realizacji zagadnień związanych w ekologią i ochroną środowiska w ramach projektu „Ochrona Środowiska dla Zrównoważonego Rozwoju w Powiecie Wschowskim”.

Ochrona środowiska a zrównoważony rozwój

Celem projektu jest podniesienie poziomu edukacji ekologicznej społeczności Powiatu Wschowskiego. Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem zakupionych pomocy dydaktycznych pozwolą uczniom zapoznać się z metodyką badań przyrodniczych. Młodzież korzystająca z pracowni ma  możliwość zdobycia wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

Edukacja ekologiczna jest ważnym elementem strategii ochrony środowiska. Rozwija świadomość i umiejętności potrzebne do podejmowania odpowiedzialnych decyzji, stanowiąc fundament zrównoważonego rozwoju. Dzięki edukacji ekologicznej uczymy się szacunku do przyrody i jak dbać o nasza planetę. W ramach edukacji ekologicznej realizowane są następujące cele:

  • ształtowanie świadomości ekologicznej, dzięki temu ludzie zrozumieją, jak ich decyzje i działania wpływają na świat;
  • rozwój krytycznego myślenia uczy nas rozwiązywania problemów związanych ze środowiskiem;
  • promowanie postaw ekologicznych, w tym recyklingu i wyboru  produktów przyjaznych dla środowiska.

Zrównoważony rozwój to taki rodzaj rozwoju, który pozwala na zaspakajanie aktualnych potrzeb ludzi w sposób, który nie utrudni przyszłym pokoleniom zaspakajania ich potrzeb. To koncepcja rozwoju, która ma na celu zapewnienie równowagi  między gospodarka, środowiskiem naturalnym i społecznym. 

W rozwiązywaniu problemów środowiskowych kluczową rolę odgrywają  organizacje rządowe i pozarządowe. Razem we współpracy z organizacjami możemy skierować nasze wysiłki ku wspólnemu celowi- zachowaniu naszej planety dla przyszłych pokoleń. Organizacje pracują nad skutecznymi rozwiązaniami na poziomie lokalnym i globalnym. Promują zrównoważony rozwój i podejmują działania mające na celu zachowanie ekosystemów, mobilizują  społeczeństwo poprzez  akcje „Sprzątanie Świata”,” Sprzątanie dla Polski”, sadzenie lasu.

Myślenie ekologiczne opiera się na trzech fundamentalnych wartościach: szacunku do życia, odpowiedzialności i umiarkowania.

Materiał opracowany w ramach realizacji projektu „ Ochrona Środowiska dla Zrównoważonego Rozwoju w Powiecie Wschowskim ”, który  został  dofinansowany  ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

Źródło: I ZS we Wschowie


(Artykuł sponsorowany)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl