TworzymyGłos Regionu

reklama

W I ZS we Wschowie otwarto wirtualną strzelnicę (VIDEO)

Wtorek, 10 października 2023 o 11:50, aktualizacja Wtorek, 10 października 2023 o 12:31, autor: 14
W I ZS we Wschowie otwarto wirtualną strzelnicę (VIDEO)

Na nowo otwartej strzelnicy w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie oddano pierwsze strzały. Inwestycja ta ma na celu rozwijanie umiejętności strzeleckich uczniów, zwłaszcza tych z Oddziałów Przygotowania Wojskowego.

Wsparcie od Ministerstwa Obrony Narodowej

Projekt uzyskał wsparcie finansowe od Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach konkursu „Strzelnica w powiecie”. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł blisko 200 000,00 zł, w tym prace remontowe oraz adaptacyjne pomieszczenia. Wkład własny Powiatu Wschowskiego wyniósł około 40 000,00 zł. Za realizację zadania odpowiedzialna była firma AUTOCOMP MENAGMENT Sp. z o.o. ze Szczecina. 

Uroczyste otwarcie strzelnicy

Piotr Wieland, dyrektor I ZS we Wschowie, podczas uroczystego otwarcia w obecności zaproszonych gości i uczniów podkreślił znaczenie tej inwestycji dla szkoły:

"Dzisiaj mamy tą przyjemność i zaszczyt gościć państwa na otwarciu strzelnicy, która została zmodernizowana i doposażona dzięki wsparciu rządowemu, wsparciu projektu Ministerstwa Obrony Narodowej. [...] Cieszymy się również, że strzelnica wpisuje się w nową podstawę programową, która obowiązuje od zeszłego roku. Ministerstwo Edukacji i Nauki wprowadziło zajęcia na strzelnicy dla uczniów w przedmiocie Edukacja dla Bezpieczeństwa."

Poseł na Sejm RP Marek Ast podkreślił znaczenie bezpieczeństwa i nowoczesnego szkolenia młodzieży:

"Zależy nam na bezpieczeństwie, szkoleniu młodzieży i oswajaniu z bronią w sposób nowoczesny i bezpieczny. [...] Życzę, aby ta strzelnica służyła młodzieży i starszym."

Starosta Wschowski Andrzej Bielawski zwrócił uwagę na długoterminowe plany związane z profilem mundurowym w szkole:

"Jakiś czas temu Powiat Wschowski jako organ prowadzący Zespół Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie podjął decyzję, że przystępujemy do utworzenia klasy o profilu mundurowym pod patronatem ministra obrony narodowej. [...] Pomysł na tego typu strzelnicę pojawił się w mojej głowie jakiś czas temu. Będąc gościem doradcy posła Marka Asta do spraw bezpieczeństwa, pana Tomasza Kłosowskiego, kiedy był on komendantem wojewódzkim policji, miałem przyjemność odwiedzić taką strzelnicę na terenie Komendy Wojewódzkiej. [...] Wierzę, że strzelnica będzie służyć uczniom przez wiele lat, nie tylko tym z klasy mundurowej w pierwszym Zespole Szkół."

Inwestycja ta jest odpowiedzią na rosnące potrzeby edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa i przygotowania do służby wojskowej.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

avatar

avatar
~Widz
10.10.2023 12:37

To jest ten szacunek do polskiego munduru - polityka i kler siedzi, mundur stoi .... Ach, gadać to Wy potraficie

avatar
~zza winkla
10.10.2023 13:10

Czy idzie wojna ? Odszedł nawet szef sztabu gen. R. Andrzejczak coś się dzieje niedobrego ? A broń oddana Ukrainie, niech Zw uświadomi nas co się kroi.

avatar
~Hihahahahah!!!!
10.10.2023 13:21

Tego to nawet w CYRKU nie grali !!!. Co ma do tego obecny kandydat do wyborów 2023 z pisu i ich starosta z ta STRZELNICĄ ????. Co oni są jeszcze do 15.10 ---- w STANIE wymyśleć aby zaistnieć w Naszych Lokalnych mediach ????. Na Miły Bóg ----- jak długo można to znosić ????. ZERO za hamowań w przekazywaniu nam Obłudy i Cynizmu !!!!. 15.10 --- Mówimy - wam - NIE!!!!.

avatar
~Ja
10.10.2023 22:47

Nie jestem za pisem, ale już wolę oglądać ich niż rudego z Niemiec

avatar
~MYdo(ja)
11.10.2023 07:24

Bądź w swojej wylewności konkretny ; - wymień z nazwiska kto to są " oglądać ich" ?. Kto jest ten "ich" ???. A tak a pro po co do kultury wychowania i szacunku do bliźniego swego; " - rodzice i twój katecheta nie nauczyli cię ( was na czele z prezesem co to niszczy cudzą własność przy pomniku ...) , że ludzi się nie wyzywa z powodu ich wyglądu, koloru skóry, włosów, itd. ???!!!. Od kiedy ten tak zwany ( ...... z Niemiec)jest z Niemiec ??? - a kim jest większość twoich pisowców co to noszą czyste nazwiska Niemieckie, nawet są w rządzie, pracowali w banku Niemieckim, w Gabinecie prezydenta, itd. To ci i tobie podobnych nie przeszkadza jaką mają przeszłość i i pochodzenie ?????. Po tych twoich słowach wychodzisz mi na ludzką, ale "karykaturę samego siebie " !!!!. narka !.

avatar
~Wschowianin odp do My .
11.10.2023 11:54

PiS i tak wygra , a was zeżre ten fanatyzm . Ja napewno nie zagłosuję na PO . Jak masz krótką pamięć co ten złodziej Tfusk wyprawiał i jego złodzieje z reprywatyzacji to gratuluję wyboru . Ile zakładów pozamykali we Wschowie . R************ wszystko co było . Złodziej zawsze poprze złodzieja

avatar
~A la "piknik piw, paw"
10.10.2023 15:18

W takim tempie to są w stanie jeszcze zorganizować " piknik z okazji rodzinnych wykopków ziemniaka lub buraka" , aby się tylko ponownie pokazać na zw.pl pokazać do 15.10 !!!!!. Maja tupet nie ma co !!!!.

avatar
~ODPOWIEDŻ ( ps. wschowianin))
11.10.2023 13:41

Czyli mówisz i twierdzisz i potwierdzasz nam te 8 lat waszych rządów, cytat z ciebie """"" Złodziej zawsze poprze złodzieja""" <> dziękujemy ci za waszą samokrytyką w sprawie waszego "złodziejstwa i afer plus" co rzadko się u takich jak ty i wy na naszej stronie zw.pl zdarza !!!!. Jeszcze raz !!!<> dzięki , że się nazwałeś sam bez "bicia" , że jesteś " złodziejem" w tych sprawach , bowiem kto o kimś tak mówi jak ty to sam takim jest bo się na tym dobrze " mistrzuniu wschowianinie" Z N A !!!!!. Brawo za szczerość !!!!!

avatar
~MY do ( niego "w"0
11.10.2023 14:23

Wasza słynna Klasyczka od gadania "" bo nam się to wszystko należy....itd.""", teraz zasłynęła z hasła . , a la cytat coś tam, coś tam z tego "... za ciśnij zęby, zamknij oczy i zagłosuj to tylko 4 lata">>>>>> To jest dopiero kpina podobna z twojego powyższego zapisu ..." Ja napewno ( pisze się osobno na pewno ) nie zagłosuję na PO">>>>> A kto ci koleś karze głosować ???? <> no chyba, że posłuchasz waszej b. premier i będziesz, będziecie głosował/wali jak te słynne " TRZY MAŁPKI" w waszym pisie """ zaciśnij zęby, zamknij oczy i PACH jest głosik oddany>>>>>" !!!!,. Brawo za pomysł !!!!. I ślepe oddanie idei !!!!.

avatar
~Wschowianin
11.10.2023 11:46

Piękna sprawa taka strzelnica . Przydała by się prawdziwa ? Był już zamiar w Łysinach ale Pan Burmistrz się rozmyślił. Tak w UMGiu są traktowani ludzie z inicjatywą

avatar
~Bystry inaczej #.pl(wschowianin)
11.10.2023 18:39

A może powiesz kto za tym stał ???. Czy to aby nie była twoja niedopracowana "inicjatywa" strzelecka ???. Nikt się z tej pokręconej inicjatywy nie wycofał,,,,, bo jej po prostu NIE BYŁO - hejterkuplus!!!!

avatar
~Mak
12.10.2023 10:05

Czy Ci Panowie z PiS nie zdają sobie sprawy z tego jacy są śmieszni ? Zamiast uczniów ustawka lokalnej "elity" PiS

avatar
~Xxxx
13.10.2023 14:57

Czytam komentarze i widzę że polityka wyprała ludziom mózgi

avatar
~wschowiak
14.10.2023 08:14

Ludzie co z wami nie tak? Co ma polityka do strzelnicy?Ogarnijcie się!!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl