TworzymyGłos Regionu

reklama

W Bibliotece odkrywali tajniki dzikiej przyrody: Spotkanie z Piotrem Dziełakowskim

Poniedziałek, 29 maja 2023 o 14:00, autor: 0
W Bibliotece odkrywali tajniki dzikiej przyrody: Spotkanie z Piotrem Dziełakowskim

23 maja 2023 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie odbyło się spotkanie z edukatorem przyrodniczym Piotrem Dziełakowskim. W spotkaniu udział wzięli ucnziowie I ZS Wschowa, którzy mieli okazję uczestniczyć w fascynującym wykładzie poświęconym ekologii i szeroko pojętej przyrodzie, a także ich wpływowi na rozwój cywilizacyjny. Spotkanie z Piotrem Dziełakowskim stanowiło część projektu „Jestem eko z biblioteką!", wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Odkrywanie tajemnic przyrody poprzez obrazy

Podczas wykładu Pan Piotr podzielił się swoją wiedzą i pasją, prezentując autorskie zdjęcia oraz filmy ukazujące życie żurawi zamieszkujących włoszakowickie bagna. Młodzież miała niepowtarzalną okazję zanurzyć się w świat dzikiej przyrody, odkrywając tajemnice i piękno jej mieszkańców. Dyskusja, która odbyła się po wykładzie, pozwoliła na lepsze zrozumienie unikalności dzikiej natury oraz uświadomiła młodym ludziom zagrożenia, jakie wynikają z ingerencji człowieka w ten delikatny ekosystem.

Projekt "Jestem eko z biblioteką!" dla ochrony środowiska

Projekt "Jestem eko z biblioteką!" stawia sobie za cel promowanie edukacji ekologicznej i zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat ochrony środowiska. Spotkanie z Piotrem Dziełakowskim stanowiło doskonały przykład realizacji tego celu, umożliwiając młodym ludziom bezpośredni kontakt z ekspertem oraz zachęcając ich do refleksji nad własnymi działaniami i ich wpływem na otaczający nas świat.

Źródło: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl