TworzymyGłos Regionu

Uroczyste otwarcie boiska sportowego w Jędrzychowicach (VIDEO)

Poniedziałek, 29 maja 2023 o 15:59, autor: 0
Uroczyste otwarcie boiska sportowego w Jędrzychowicach (VIDEO)

Zakończyła się długo oczekiwana budowa zespołu boisk sportowych przy Szkole Podstawowej w Jędrzychowicach. W uroczystym otwarciu uczestniczyli włodarze oraz społeczność  a uroczyste otwarcie przyciągnęło znaczące postacie z lokalnej społeczności. Wydarzenie to stanowi ważny krok w rozwoju infrastruktury sportowej w regionie.

Ważność inwestycji i obecność prominentnych gości

Inwestycja w boiska sportowe ma ogromne znaczenie dla mieszkańców Jędrzychowic i okolicznych miejscowości. Jest to krok w kierunku zapewnienia młodym ludziom odpowiednich warunków do uprawiania sportu i rozwijania swoich umiejętności. Oficjalnego otwarcia boisk sportowych przy Szkole Podstawowej w Jędrzychowicach wzięli udział zaproszeni goście, w tym: Stanisław Tomczyszyn - Wicemarszałek Województwa Lubuskiego, Andrzej Ziarek - Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego,  Waldemar Starosta - Wicestarosta Wschowski, Jolanta Wielgus - Burmistrz Miasta i Gminy Szlichtyngowa, Anna Zalewska - Przewodnicząca Rady Miejskiej Szlichtyngowa, Błażej Rajman - Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Szlichtyngowa oraz Marta Krawczyk - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jędrzychowicach.

Opis boiska wielofunkcyjnego i jego funkcjonalności

Nowe boisko wielofunkcyjne, które powstało w wyniku realizacji inwestycji oferuje wiele możliwości, dzięki którym uczniowie i mieszkańcy będą mogli uprawiać różne dyscypliny sportowe. Boisko ma nawierzchnię syntetyczną typu 2S, wykonaną maszynowo, o wymiarach 25 m x 16 m. Może ono być wykorzystywane do gier w siatkówkę, koszykówkę, badmintona oraz do skoków w dal i wzwyż. Jest to idealne miejsce dla osób w różnym wieku, które chcą spędzać aktywnie czas i rozwijać swoje zdolności sportowe.

Wyposażenie boiska i udogodnienia dla użytkowników

Nowe boisko nie tylko oferuje doskonałe warunki do uprawiania sportu, ale także zapewnia dodatkowe udogodnienia dla użytkowników. Na terenie boiska zamontowano piłkochwyty o wysokości 4 metrów, które pomagają w utrzymaniu porządku na terenie obiektu. Dodatkowo, dla wygody użytkowników, zamontowano 6 ławek oraz 2 kosze na śmieci. Tablica z regulaminem korzystania z boiska informuje wszystkich o zasadach, których należy przestrzegać podczas korzystania z tego miejsca. Dzięki temu boisko jest nie tylko funkcjonalne, ale także bezpieczne dla wszystkich użytkowników.

Dofinansowanie inwestycji i wartość projektu

Realizacja inwestycji nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego ze strony Zarządu Województwa Lubuskiego. Gmina Szlichtyngowa otrzymała dofinansowanie w wysokości 120 000,00 zł w ramach Programu Inwestycyjnego pn. Lubuska Baza Sportowa. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 322 196,64 zł. Wykonawcą projektu była firma ANMED Sp. z o. o. z siedzibą w Kietrzu.

Radość i korzyści dla społeczności lokalnej

Otwarcie boisk sportowych przy Szkole Podstawowej w Jędrzychowicach cieszy mieszkańców i stanowi istotne wydarzenie dla całej społeczności. Dzięki temu nowoczesnemu obiektowi sportowemu, młodzi ludzie będą mieli możliwość rozwijania swoich pasji, zdobywania nowych umiejętności oraz spędzania aktywnie czasu na świeżym powietrzu. Boisko stanie się również miejscem, w którym będą organizowane lokalne turnieje i spotkania sportowe, co dodatkowo wzmocni więzi społeczne w okolicy.

Otwarcie boisk sportowych to kolejny kamień milowy w rozwoju infrastruktury sportowej w regionie i dowód na to, że inwestycje w lokalne społeczności przynoszą wymierne korzyści.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl