TworzymyGłos Regionu

reklama

Ulica Cicha i Sienkiewicza w nowej odsłonie

Środa, 21 lutego 2024 o 09:52, autor: 2
Ulica Cicha i Sienkiewicza w nowej odsłonie

Zakończona niedawno inwestycja obejmująca przebudowę ulic Cichej i Sienkiewicza w Szlichtyngowej najlepiej prezentuje się po zmroku, a to za sprawą nowego oświetlenia ulicznego. Tak ulice prezentują się w nocnej krasie, mimo deszczowej pogody.

Przebudowa Cichej i Sienkiewicza zakończona

W ramach modernizacji, ulice otrzymały nie tylko nową nawierzchnię, ale także kompleksową rozbudowę infrastruktury. Na ul. Sienkiewicza położono beton asfaltowy, natomiast na ul. Cichej, zgodnie z zaleceniami Lubuskiego Konserwatora Zabytków, wybrano kamień polny. Dodatkowym atutem są pobocza z kostki betonowej, stylizowane na starobruk, które współgrają z klimatem historycznych części miasta.

Oświetlenie uliczne to kolejny kluczowy element inwestycji. Nowe słupy wraz z oprawami nie tylko poprawiają bezpieczeństwo, ale również estetykę przestrzeni publicznej. Zmiany nie ograniczają się wyłącznie do estetyki i bezpieczeństwa. Od 26 stycznia 2024 r. na ulicach Cichej i Sienkiewicza zapanowała nowa organizacja ruchu – wprowadzony został ruch jednokierunkowy.

Odbiór inwestycji

Odbiór techniczny projektu odbył się 19 stycznia, w obecności radnych, przedstawicieli wykonawcy oraz nadzoru. Inwestycja, której koszt wyniósł prawie 2 miliony złotych, została częściowo sfinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład. Za realizację projektu odpowiedzialna była firma PB HAUS Sp. z o.o. Sp. k.

Źrodło: UMiG Szlichtyngowa

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Wschowa
21.02.2024 19:26

A we Wschowie w kwestii dróg cisza

avatar
~Mieszkaniec
21.02.2024 19:42

Ładnie wygląda. Zmienia się Szlichtyngowa na plus.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl