TworzymyGłos Regionu

reklama

Trwa modernizacja drogi między Górczyną a Zamysłowem (FOTO)

Czwartek, 19 października 2023 o 17:42, autor: 3
Trwa modernizacja drogi między Górczyną a Zamysłowem (FOTO)

Miedzy miejscowościami Górczyna i Zamysłów w gminie Szlichtyngowa trwają prace budowlane w ramach inwestycji Powiatu Wschowskiego. Wszystko to część projektu o nazwie „Przebudowa i rozbudowa drogi nr 1009F Górczyna – Stare Drzewce oraz przebudowa drogi nr 1010F od skrzyżowania z drogą nr 1011F do skrzyżowania z drogą 1009F – odc. 1.1 i odc. 1.2”. Przewidywany termin zakończenia pierwszego etapu inwestycji został ustalony na sierpień 2024 roku. 

Szczegóły projektu

Prace nad inwestycją obejmują tworzenie nowej nawierzchni jezdni, która zostanie również poszerzona. Cała długość drogi zostanie wyposażona w ciąg pieszo-rowerowy. W ramach zadania zaplanowano również kapitalny remont mostku nad Rowem Krzyckim oraz budowę nowej kładki pieszo-rowerowej. W drodze powstaną także trzy przystanki autobusowe: jeden w Górczynie i dwa w Zamysłowie. Dla bezpieczeństwa pieszych, przejścia między nimi zostaną doświetlone lampami hybrydowymi.

Inwestycja wyniesie ponad 15 milionów złotych. Środki na ten cel pochodzą z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu.

Inwestycja dzięki rządowemu wsparciu

Starosta Wschowski, Andrzej Bielawski, wyraził swoje zadowolenie z postępów i wsparcia finansowego. "Rozpoczynamy przebudowę drogi powiatowej od DK12 w Górczynie do końca Zamysłowa. Cieszę się, że takie środki do samorządu wpłynęły. Realizując, te zadanie poprawimy w znaczny sposób zarówno bezpieczeństwo kierowców, jak i niechronionych uczestników ruchu drogowego. Poprzez przebudowę tej drogi poprawimy również komfort życia naszych mieszkańców i przyjezdnych" - powiedział włodarz.

Wojewoda Lubuski, Władysław Dajczak, również podkreślił znaczenie inwestycji dla regionu. "Powiat Wschowski należał do tych samorządów, które aktywnie uczestniczyły we wszystkich programach rządowych. Jedną z ważniejszych inwestycji jest droga powiatowa Górczyna-Zamysłów. Bardzo dziękuję panu Staroście Wschowskiemu, Andrzejowi Bielawskiemu i samorządowcom z powiatu wschowskiego za dobrą współpracę" - mówił Wojewoda.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Robert
19.10.2023 18:37

Świetnie że robią bo ta droga przez te nierówności była bardzo niebezpieczna i wąska. Dobry początek w tym rejonie że to tak nazwę jest dużo takich dróg.

avatar
~Ścieżka rowerowa
19.10.2023 19:18

potrzebna jak świni siodło... 5 rowerzystów na krzyż jedzie dziennie a ci w zbyt ciasnych galotach i tak jadą jezdnią.... natomiast asfaltu od Zamysłowa w kierunku Starych Drzewiec prawie już nie ma.

avatar
~Tadek
05.11.2023 16:17

gdyby jeszcze postawili jakiś sklep spożywczy w Zamysłowie,to nic nie potrzeba!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl