TworzymyGłos Regionu

reklama

Trwa finał WOŚP we Wschowie. Drzwi CKiR są otwarte dla każdego (ZDJĘCIA)

Niedziela, 28 stycznia 2024 o 16:42, aktualizacja Niedziela, 28 stycznia 2024 o 21:31, autor: 19
Trwa finał WOŚP we Wschowie. Drzwi CKiR są otwarte dla każdego (ZDJĘCIA)

Trwa 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od rana 47 wolontariuszy sztabu CKiR kwestuje na ulicach Wschowy. Dzieje się również w sali widowiskowej Centrum Kultury i Rekreacji, gdzie oprócz licytacji, trwają koncerty i pokazy. Wydarzenie potrwa aż do wieczora.

Drzwi Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie są otwarte dla wszystkich, którzy chcą wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Do tej pory na scenie zaprezentowały się akrobatyki z AKRO-FLIK oraz cheerleaderki z Flash Wschowa, a także zespół „Ostrożni Optymiści” z Leszna.

Przed publicznością wystąpi również Zespół Morris, Hanna Kuzimowicz oraz Zespół “Na Koniec”. Pomiędzy koncertami prowadzone są licytacje atrakcyjnych przedmiotów. Wśród nich m.in. książka „Układ” Piotra Kościelnego z autografem, przekazana przez burmistrza Konrada Antkowiaka, czy koszulka meczowa Marcina Kikuta z Lecha Poznań.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

avatar

avatar
~Urszula Chudak
28.01.2024 18:23

Nóg nie czuję po całodziennym przemierzaniu z puszką i z p. Hanią ulic mego miasta - ale ręce mnie nie bolą, więc piszę. Nie wiem czy inni wolontariusze też, ale myśmy prawie nie spotkały ludzi, którzy by nie chcieli wrzucać. Pewnie z dwie osoby powiedziały stanowcze "na Owsiaka nie dam". Próbowałam od ręki wyjaśnić, ale wątpię by skutecznie! Gramy wszyscy i dla wszystkich - powiedział dzisiaj rano Jurek Owsiak. To, że dla wszystkich, to oczywiste - to, że wszyscy - już niekoniecznie. Ale było super; za sprawą pogody, również. Na osobne słowa podziękowania zasługuje załoga CKiR. Czuliśmy się niesamowicie przez Państwa zaopiekowani - było co zjeść, wypić i na koniec posłuchać. Moim skromnym zdaniem, "Morrisy" jak zwykle wymiatają. Do zobaczenia, mam nadzieję za rok. Może wtedy ci co mi dzisiaj powiedzieli, że "na Owsiaka nie dają" zmienią zdanie? Czego serdecznie Państwu i sobie życzę, bo zdrowie za nic ma barwy polityczne!

avatar
~do UCh-a
01.02.2024 18:16

Owsiak - bóstwo „fajnopolaków”! Chcesz być fajny małym kosztem? - daj w styczniu do puszeczki i abonament roczny wykonany. Nie to co jakiś zatęchły, moherowy, a co najgorsze katolski „Caritas”, który "gra" po cichu cały rok i jakoś nikt nie brzydzi się korzystać z jego działalności... WOŚP to z początku była fajna inicjatywa - jedna z setek organizacji charytatywnych, która zamieniła się w upolitycznionego molocha, a nawet w rodzaj sekty. No bo spróbuj choć trochę skrytykować Owsiaka, to zobaczysz...

avatar
~Ela
28.01.2024 20:14

A cud Przemysław Gliński który zabronił straży lać wodę na Woodstocku i przyjechała straż z Berlina dziś gdy chce być burmistrzem biega po ulicach z puszką WOŚP cud czy dla poklasku

avatar
~DO Pani (~~Ela)
28.01.2024 21:39

Szanowna Pani Elu to nie jest żaden CUD !. To jest pęd - walki o zdobycia "koryta pisplus" !!!!. To tylko świadczy jacy ci ludzie mają kręgosłupy moralne, a tak nawiasem mówiąc, to tego drugiego mundurowego przy nim nie było ?. A może gdzieś za zaułkiem czuwali pozostali z tzw. " rekonstrukcji" ?. Ich wiarygodność można mierzyć ich walką z K15P oraz ich wyjazdem w teren i sianiem SZCZUJNI w ich szeregach na czele z ich prezesem w obronie " listy milionerów tvppis " oraz ich pobratymców oskarżonych prawomocnym wyrokiem, a niezwłocznie ułaskawionych przez ich prezydenta !!!. MY Świętujemy z WOŚP, a z nami cały świat, a oni z pogardą do nas w tym samym czasie rozjechali się po Polsce i sieją szczujnię !!!!. Tak więc Szanowna Pani Elu, to nie jest CUD w wydaniu tego człowieka - z wilka nigdy Pani nie zrobi BARANKA !!!!!. Pamiętajmy o ich dzisiejszych postawach dnia 07.04. 2024 ro. Sie Ma !!!!! Ze światełkiem dobrych serduszek do NIEBA----- TO MY - a nie oni przez małe "o" !!!!. Narka .

avatar
~Poker i sprawiedliwość...
29.01.2024 07:48

Panie pośle Ast , Pani europosłanko Rafalska PRZESTAŃCIE się MAZAĆ !. Co się z wami dzieje, gdzie wasz szacunek do drugiego człowieka, do Naszej Konstytucji i Prawa ?. Wolny Lud Polski dnia 15.10 powiedział wam jasno i otwarcie - czas zejść ze sceny obłudy, fałszu i zakłamania politycznego i społecznego!. ZWRACAM wam uwagę ( co piszą o tym wolne media..), ze wasze działania, wasz prezes prowadzi was do syndromu " Greckiej tragedii : !. Prosta uwaga ; - wasze oświadczenia - apele, to domena DYKTATORÓW, a la pis plus !. WYWIAD - WYWIADY otwarte z dziennikarzami i społeczeństwem z możliwością zadawania pytań TO DOMENA DEMOKRACJI, a la My - K15P !!!. Uczcie sie pokory i szacunku do bliźniego swego - TO JUŻ CZAS na WAS !. Z BOGIEM !. Bez powrotu...... !.

avatar
~DO " ~Ela"
29.01.2024 08:02

Od kiedy zakamuflowane """ u m i z g i""" takich ludzi co to przez ostatnie osiem lat - i obecnie - służyli takiej partii jak pis, w tym O TO momencie próbujących przykleić się DO NAS, można nazwać CUDEM ?. Ci dwaj emeryci mundurowi pokazali nam jak służyli i co robili w jednostkach za czasów słusznie mienionej władzy pisu oraz ich aktywna działalność po przejściu na emeryturę, w szeregach tej lokalnej partii pisu w trakcie mienionych kampanii wyborczych ( te ustawki, te parady, te wpisy na zw.pl, te ich rekonstrukcje i udział w piknikach pisplus.... wyjazd do Warszawy w obronie " listy milionerów tvppisplus, obronie osób pisu skazanych prawomocnym wyrokiem .....itd) --- czy po tym wszystkim TA obecna ich postawa to CUD ?. Nazwał bym , To kpiną i brakiem posiadania osobistego poczucia wstydu i honoru !. Do zobaczenia 07.04 - w DOBREJ SPRAWIE !.

avatar
~Widz
29.01.2024 20:29

To lejesz wodę tymi głupimi wpisami oj Ela co pracę dostaniesz w ratuszu albo już masz i boisz się stracić .

avatar
~Kleszcz
28.01.2024 22:17

Pan Glinski nawet po parku wolsztynskim chodził i kwestował a tak opluwa ta inwestycję, czy nie jest miło pospacerować z małżonką w słoneczny dzień po ścieżkach parku.

avatar
~KROKODYLE ŁZY ...
29.01.2024 10:34

To ich dzisiejsza postawa wobec obecnej władzy i nas Wolnych Polaków. Terroryzmem nazwali zwykłą lekarską sondę do ratowania innym życia - hihaha.... , oni piszą w tej sprawie listy do Brukseli - UE - do tej UE co to ich prezydent nazwał " wyimaginowaną jakąś tam organizację" , a ich tzw. sędzia TK " szmatą " ... to jest ich wiarygodność w przestrzeni Nas Ludzi Normalnych !. Szanowny panie " Kleszcz" - a czy był on po cywilnemu, czy w ubiorze rekonstrukcji ich wcześniejszych akcji w ramach partii ?. To by były ja.................. Hihaha. ! Do czego to dochodzi - na szczeblu centralnym, wspomniana już ich sędzia TK, poseł Błaszczak, prezes wszelkie fekalia wrzucają pod Naszym adresem - WOŚP , a tu proszę co się nie robi dla tzw. " swojego ocieplenia przed kampanią wyborczą 07.04...." szok !!!!. Jak tak można>/?. A co z drugim emerytem ????.

avatar
~@-do(Widz)
30.01.2024 08:39

Widać po tych od pixxi , np. taki jak ten pseudo (Widz) jak im mózgi w wodę zamieniono przez te ostatnie , jakże słusznie mienionej 8 letniej totalnej władzy z pod znaku ( narodowa szczujnia) !. Jak ich zżera zawiść, iż nie są w stanie się powstrzymać od tej swojej ( narodowej szczujni) . Ja, Ty, My Wszyscy z uśmiechem na twarzy, muzyką w sercach, wspólnie bawiliśmy się przez ten weekend w Polsce, UE, Na całym Świecie ---- a oni z pod znaku "pixxi" wyjechali w Nasz kraj i szczuli , i wyzywali, i pluli Na Nas Ludzi Normalnych i WOĘP !!! --- Czy to jest Normalne, czy oni nie korzystali, korzystają, lub będą w przyszłości korzystać z TEGO SPRZĘTU co WOŚP - Co My zakupiliśmy do Naszych Szpitali !!!! --- Co za żałosna - smutna - tragiczna grupa !!!!.

avatar
~GRALIŚMY na CAŁYM ŚWIECIE ***
29.01.2024 08:16

A oni - oni, ci z pod znaku Nowogrodzkiej w tym czasie wyjechali ze swoim prezesem i jemu podobnych w Polskę i siali nienawiść i szczujnię wobec Nas - Wolnych Polaków . Czy tak postępuje Polak Katolik?, Polak patriota ?. Polak, który ma na ustach Bóg, Honor , Ojczyzna ?. Pytanie ; - w co grajom ci z pod znaku "pis" ?, - w co grajom posłowie Ziemi Wschowskiej i województwa Lubuskiego nawołując do swoich pseudo haseł ?. Czy w tym wszystkim , cytując ich klasyka propagandowego o tzw. ...." ciemnym ludzie i coś tam, coś tam ..." uwierzyli, iż nadal mogą tak manipulować tym ludem, jak to czynili przez ostatnie osiem totalnych lat ich rządów ???. Szok - i żaden CUD nie zdejmie z nich tego odium wstydu !.

avatar
~Widz
29.01.2024 20:37

Prawdziwy troll Antka

avatar
~PRAWDZIWI MY***
30.01.2024 11:49

"Widz" - czy ty nie widzisz swojego moralnego upadku ?. Przestańcie się MAZAĆ !!!. Czas zejść ze sceny i oddać te zawłaszczone "koryta" i Nasze narodowe Mienie !!!. Czy nie widzicie, że błądzicie z prezesem w mgle cienia - własnego cienia !!!. REKORD WOŚP !!!!!, przy wsparciu Narodu i ludzi z całego świata, a w tym roku po włączeniu się po ponad 7 latach zakazów pisowskich i nienawiści pisowskiej Polskiego Wojska i mundurowych z policji i SP !!!!. TO jest ta nasza siła NORMALNOŚCI i Prawdziwej Demokracji. PRAWDZIWI MY !!!.

avatar
~On
29.01.2024 08:18

Dziękuję za przypomnienie zachowania na Woodstocku kandydata na burmistrza zabronienie straży lania wody przypomnimy przy urnach nie dla posłusznego partyjnego mundurowego

avatar
~A, No ~~"On"~~
29.01.2024 10:47

Pytanie ; - po tym co ten człowiek wyczyniał jako zawodowy strażak w stopniu oficerskim za władzy pisu oraz po przejściu na emeryturę startując z listy tej lokalnej partii - podobnie jak ten drugi ich emeryt mundurowy , to zachodzi Szanowny Panie ( On) pytanie ; - jak można być takim dwulicowym człowiekiem, pomijając fakt, iż obaj byli zawodowymi funkcjonariuszami, a obecnie są emerytami opłacanymi z Kasy Suwerena ???. Wschowa musi powiedzieć OSTATECZNE DOŚĆ !, dość dla takich emerytów co to ciągle stoją w "rozkroku" , jak wiatr ideologiczny zawieje, -jak im ponownie szybko do nowych stołków władzy partyjnej, - dość dla ich "rekonstrukcji" i szybkiej ścieżki awansowania i mianowania !!!!!. D O Ś Ć !!!.

avatar
~tak
29.01.2024 17:49

10 lat temu oglądałam tv śniadaniową, był program z Owsiakiem,który zachwalał zalety nowego pochłaniacza w kuchni.Uwaga, koszt owego sprzętu to ponad 10 tys. złotych.Zastanawiam się, ile wtedy wynosiła wasza wypłata ? Owsiak i okap kuchenny, takie hasło w Google wbić i wszystko wiadomo. Nie jestem ani za KK, ani za Owsiakiem. Pieniądze można wpłacać innym fundacjom.

avatar
~@/~~tak~~
30.01.2024 12:02

Z kim ty się na głowy zamieniłeś pisząc te jakże idiotyzmy z mchu i paproci - podszyte cechą szczujni pewnej partii!!!. Twój tekst jest tak obrzydliwy jak ty sam dla siebie . Czekam - czego ci z całego serca nie życzę - jak znajdziesz się z ZOZ i będą ci musieli podłączyć sprzęt zakupiony przez Naszą Zbiórkę WOŚP !!!!. Co wówczas będziesz " dukał" - bezmyślny człowieczku !

avatar
~oo
29.01.2024 17:52

Płuca Po Plandemii he he takie hasło powinno być. Wojsko czy policja co niedawno ścigali i pałowali za brak maseczek i niezaszczepionych pokochali dziś Owsiaka. Chory naród. PiS PO jedno zło !!!!!

avatar
~DO ( ~ oo )
30.01.2024 11:57

POKOCHALI dziś ...., Tak pokochali bo nie ma nad nimi " pały zakazu pisu " WRÓCIŁA do Naszego kraju NORMALNOŚĆ i jak widać wraca do nas tvp, mundurowi , oraz o dziwo - nad dziwami lokalny strażak co to za pisu będąc w Gorzowie w WSP bezczelnie zabronił WODY - Ludzie zabronił WODY dla naszej młodzieży !!!! To prawie jak by zabronił ratowania życia i zdrowia - a on jako strażak miał to w Ustawowym obowiązku !!!!. Czyli załamał ten Ustawowy Nakaz !!!!. Trzeba na nowo się zastanowić czy tym swoim zakazem nie wypełnił znamion czynu zabronionego funkcjonariusza państwowego ????. To trzeba na NOWO ZBADAĆ - Polki i Polacy !!!. A teraz jak słyszymy, on się włączył do zbiórki WOŚP !!!!. Szok - czy to sarkazm, czy ludzka wrodzona cecha obłudy ????.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl